Krótka piłka - Musashi vs Cthulhu - Danteveli - 10 czerwca 2024

Krótka piłka - Musashi vs Cthulhu

Musashi vs Cthulhuto gra, która zanurza graczy w szybko zmieniającym się świecie pełnym akcji i nieustającej walki o przetrwanie. Rozgrywka koncentruje się na Musashim, najbardziej znanym samuraju z feudalnej Japonii, który został przeklęty i stał się celem niewyobrażalnych potworów.

Gra została opracowana przez QUByte Interactive i Cyber Rhino Studios, a jej premiera na PC miała miejsce 14 stycznia 2020 roku, z kolejnymi wydaniami na inne platformy w dniu 16 maja 2024 roku.

Podstawą Musashi vs Cthulhu jest prosta, ale uzależniająca mechanika. Musashi stoi w centrum ekranu, a gracz kontroluje ruchy jego miecza, odpierając ataki z obu stron. Wrogowie zbliżają się z lewej i prawej strony, a zadaniem gracza jest uderzenie ich w słabe punkty, aby przetrwać. Słabe punkty znajdują się w jednym z trzech różnych obszarów na ciele wrogów: górnym, środkowym i dolnym.

Gra staje się coraz trudniejsza w miarę postępów, z różnorodnymi wrogami i koniecznością szybkiego podejmowania decyzji. Musimy zmierzyć się z latającymi owadami, które zawsze atakują z góry, oraz z pełzającymi larwami, które muszą być atakowane od dołu. Agresywni kultyści mogą mieć kombinację słabych punktów na różnych częściach ciała, a dwunożne rybo-ludzkie istoty znane jako Głębinowcy muszą być atakowane w tym samym miejscu dwa razy, aby zginęły.

Gra oferuje również pewne strategiczne możliwości, takie jak prowokowanie wrogów lub łączenie ataków w kombinacje, co wypełnia wskaźnik lampy. Kiedy lampa jest pełna, chroni ona przed atakiem lub zachowuje przed przypadkowym nietrafieniem. Lampa nigdy nie staje się podporą, ponieważ po każdym użyciu trudniej ją napełnić, co wymaga, aby każdy zamach kataną był celowy.

Projekt wrogów, różnorodność i losowa struktura fal wrogów są godne uznania i dobrze współgrają z grą. Wysokie tempo akcji, które gra gorączkowo wspiera, w połączeniu z zapałem i zręcznymi naciśnięciami przycisków, jest obsesyjnie uzależniające i cenione.

Mushashi vs Cthulhu to gra, która może wydawać się prosta, ale jej prostota tworzy uzależnienie. Jest łatwa do nauczenia się, ale trudna do opanowania. Gra jest mała, ale ekscytująca, z zabawną i angażującą rozgrywką. Choć może stać się powtarzalna, jest doskonała dla tych, którzy lubią rywalizować o wysokie wyniki i pozycje na listach liderów

Danteveli
10 czerwca 2024 - 19:05