SCHiM - Danteveli - 19 czerwca 2024

SCHiM

W swojej karierze gracza, miałem okazję zagrać w kilka fajnych produkcji opierających się na motywie cieni. Były to pomysłowe i zapadające w pamięć produkcje. Teraz dołącza do nich kolejny tytuł. SCHiM to tytuł, który wyróżnia się swoją nietypową koncepcją i minimalistycznym podejściem. Gra oferuje unikalne doświadczenie, łącząc skakanie z cienia w cień z abstrakcyjnym światem.

SCHiM to niezależna gra stworzona przez Ewoud van der Werf i Nils Slijkerman. Ten unikatowy tytuł został wydany przez Extra Nice i PLAYISM i jest obecnie dostępny na Steamw wersji demo. Pełna wersja ukaże się za kilka tygodni,a le dzięki uprzejmości twórców miałem okazję pograć w wersję prasową gry.

SCHiM to niezwykła platformówka 3D, która przenosi gracza w świat skoków między cieniami. Gra została osadzona w relaksującym i tętniącym życiem świecie, gdzie światło i animacje tworzą coś wyjątkowego. Czym jest schim? To duch przedmiotu, rzeczy lub żywej istoty, a każdy byt w tym świecie jest nim obdarzony. Nigdy nie wolno ich oddzielać od swoich właścicieli. Jednak w grze SCHiM twój schim zostaje odebrany na samym początku. Czy uda ci się do niego wrócić, zanim będzie za późno?

Oprawa wizualna w SCHiM jest trójwymiarowa, a wydarzenia ukazane są z perspektywy kamery zawieszonej nad miejscem akcji. Postacie i otoczenie są minimalistyczne, ale piękne. Każdy poziom ma swoją unikalną scenerię, wzbogaconą krótkimi historiami.Grafika i Estetyka Grafika jest prosta, ale niezwykle efektywna. Animowane cieniste platformy i otoczenie tworzą unikalny klimat. Świat SCHiM jest piękny i tajemniczy. Każdy poziom ma własną scenerię, opowiedzianą krótkimi historiami.

W grze skaczemy między cieniami, korzystając z animowanych platform. Każdy poziom to wyzwanie, a historia o osobie tracącej swój cień dodaje głębi rozgrywce. SCHiM to abstrakcyjny świat, który zachwyca.

Rozgrywka Mechanika polega na przemieszczaniu się między cieniami. To nietypowe podejście do platformówek, ale działa bardzo dobrze. Niektóre poziomy są trudne, wymagając precyzji i pomysłowego podejścia.

Historia Jesteś osobą, która traci swój cień. Czy uda ci się go odzyskać? To prosta, ale intrygująca fabuła.

Dźwięk Muzyka i dźwięki są spokojne, idealnie pasujące do abstrakcyjnego świata gry.

Ogólnie SCHiM wypada dobrze i to kolejny przyjemny i pomysłowy indyczek, z którym można miło spędzić czas. Ja katowałem trochę na Steam Deck i na przenośnym komputerze też gra się wybornie. Dlatego warto zainteresować się SCHiM.

Danteveli
19 czerwca 2024 - 14:56