Lovecraftowskie RPG Cyclopean skasowane - Adrian Werner - 21 września 2010

Lovecraftowskie RPG Cyclopean skasowane

 

 

Odwiedzając dzisiaj oficjalne forum Iron Tower Studios natknąłem się na nowinę, która złamała mi serce. Tworzone przez niezależnego dewelopera inspirowane twórczością H. P. Lovecrafta RPG zatytułowane Cyclopean zostało bowiem skasowane.

Dla tych, którzy nie kojarzą tego projektu kawałek wstępu. Iron Tower to studio założone przez Vince D. Wellera - nienawidzącego gier autorstwa Bethesdy maniaka, który postanowił, że ma większe ambicje niż jedynie wylewanie wiader żółci na forum RPGCodex. Facet zdecydował się więc na wyprodukowanie własnego RPG-a wiernego ideom, które kierowały takimi zespołami jak Black Isle czy Troika. Owocem tego jest powoli kończona gra Age of Decadence, czyli izometryczna turowa produkcja roleplaying osadzona w post apokaliptycznym świecie fantasy inspirowanym starożytnym Rzymem. Zainteresowanych odsyłam na oficjalną stronę.

Vince ma dar zarażania innych ludzi swoim entuzjazmem i owocem tego jest kilka produkcji satelitarnych. Współpraca ta sprowadza się do tego, że Iron Tower daje silnik oraz pomaga w produkcji innym zespołom o podobnym profilu. Jakiś czas temu na głównym serwisie Gry-Online skrobnąłem huraoptymistycznego newsa o zombiakowym RPG Dead State. Gra ta jest niczym innym jak właśnie jednym z takich satelitarnych projektów. Innym był właśnie Cyclopean. W założeniach miała to być produkcja czerpiąca garściami z papierowego Call of Cthulhu. Autor wypuścił kilka renderów, artworków i sporo niezwykle obiecujących kawałków scenariusza.

 

 

 

Osobiście bardzo ostrzyłem sobie zęby na tę grę. Do dzisiaj na wspomnienie nocnych sesji Zewu Cthulhu na mojej twarzy zawsze pojawia się uśmiech i wciąż lubię odkurzyć stare numery pisma Magia i Miecz i poczytać zawarte tam artykuły poświęcone tej grze. Wieść o skasowaniu Cyclopean wielce mnie więc rozczarowała. Co prawda muszę szczerze przyznać, że spośród projektów tworzonych pod szyldem Iron Tower Studios to właśnie Cyclopean miał najmniejsze szanse na realizacje. Vince to kompletny maniak i nie wątpię, że prędzej czy później skończy Age of Decadence, a Dead State tworzone jest przez profesjonalistów z dużym doświadczeniem branży. Mimo to i tak bardzo żal mi tego projektu. Co gorsza wraz z ogłoszeniem kasacji Cyclopean usunięto całe forum poświęcone tej produkcji. Dlatego zainteresowanych dowiedzeniem się więcej mogę co najwyżej odesłać na stronę RPGCodex.

Adrian Werner
21 września 2010 - 20:27