zapiski stetryczałego pecetowca

najnowszepolecanepopularne

Klaps w tyłek najlepszym sposobem na rozwój postaci w japońskim roleplaying

Teaser Supernaturala w wersji anime

Najlepsze cosplaye - Mad Moxxi (Borderlands)

Najlepsze cosplaye - Alexstrasza ze świata World of Warcraft

Najlepsze cosplaye - Junko z Danganronpa: Trigger Happy Havoc

Najlepsze cosplaye - Fiora z gry League of Legends

Najlepsze cosplaye - Mad Moxxi (Borderlands)

Jako pierwszego w tym roku cosplaya prezentujemy Mad Moxxi z serii Borderlands. W postać wcieliła się Mono Abel.

czytaj dalej
2 stycznia 2015 - 06:49

Najlepsze cosplaye - Alexstrasza ze świata World of Warcraft

Bohaterką pierwszego w tym tygodniu odcinka naszego cyklu cosplayowego została Alexstrasza, czyli postać z gry World of Warcraft, która zadebiutowała w dodatku Wrath of the Lich King. Wcieliła się w nią Narga.

czytaj dalej
30 września 2014 - 17:49

Najlepsze cosplaye - Junko z Danganronpa: Trigger Happy Havoc

Źródło: Nanami Evans

Bohaterką pierwszego w tym tygodniu cosplaya została Enoshima Junko z gry Danganronpa: Trigger Happy Havoc. W postać wcieliła się Nanami Evans.

czytaj dalej
9 lipca 2014 - 08:30

Najlepsze cosplaye - Fiora z gry League of Legends

Źródło: Yaya Han

W pierwszym w tym tygodniu cosplayu wystąpiła Yaya Han, która przebrała się za Fiorę, czyli jedną z wojowniczek z gry MOBA League of Legends.

czytaj dalej
30 czerwca 2014 - 13:35

Najlepsze cosplaye - Jaina Proudmoore z Warcraft III

Źródło: Natasha Firsakova

Bohaterką pierwszego w tym tygodniu odcinka naszego cyklu została Jaina Proudmoore ze świata serii Warcraft, za którą przebrała się  Natasha Firsakova(znana również jako Narga).

czytaj dalej
16 czerwca 2014 - 08:12

Najlepsze cosplaye - Inori Yuzuriha

Źródło: Natasha Sagalova

W ostatnim w tym tygodniu odcinku naszego cyklu prezentujemy cosplay Inori Yuzurihy, czyli jednej z głównych postaci serii animowanej Guilty Crown oraz jej adaptacji na inne media. W postać wcieliła się Natasha Sagalova.

czytaj dalej
16 maja 2014 - 14:10

Najlepsze cosplaye - Jack z gry Mass Effect 2

 

Źródło: Miss Sinister

W kolejnym odcinku naszego cyklu cosplayowego prezentujemy Jack z Mass Effect 2. W postać wcieliła się Miss Sinister, a zdjęcia wykonał Hidrico.

czytaj dalej
29 kwietnia 2014 - 07:02

Conception: Please Have My Baby - jRPG, w którym musimy spłodzić sobie drużynę

Czasem lekkomyślnie wydaje mi się, że japońska branża gier już niczym nie zdoła mnie zaskoczyć. Zawsze jednak deweloperzy z Kraju Kwitnącej Wiśni szybko wyprowadzają mnie z błędu. Najnowszym przykładem ich wyjątkowego talentu do tworzenia porąbanych gier jest przeznaczone na PSP taktyczne jRPG Conception: Please Have My Baby. Tytuł dobrze oddaje istotę tej produkcji, ponieważ zadaniem gracza będzie uwiedzenie kilku dziewcząt, po to aby spłodzić sobie drużynę.

czytaj dalej
20 kwietnia 2012 - 21:08

Biblioteczka Adriana - Harry Dresden: król urban fantasy

Ostatnie kilka lat to prawdziwa eksplozja gatunku urban fantasy, co w dużej mierze jest zasługą adaptacji książkowego cyklu Zmierzch. Na szczęście ten nurt literacki ma do zaoferowania znacznie lepsze powieści niż to naskrobała Stephenie Meyer. Wśród nich jedną z najpopularniejszych i najlepszych jest seria o przygodach Harrego Dresdena autorstwa Jima Butchera. Wiele lat temu wydawnictwo Amber przetłumaczyło pięć pierwszych tomów, ale kolejne już się niestety nie ukazały. Teraz nadarza się doskonała okazja, aby opowiedzieć więcej o tym, co czyni przygody Harrego Dresdena wyjątkowymi, ponieważ wydawnictwo MAG od zeszłego roku ruszyło z własnym tłumaczeniem cyklu.

czytaj dalej
1 kwietnia 2012 - 12:07

Tex? Tex Murphy? Miło cię będzie znowu spotkać stary przyjacielu

Jak dla mnie Kicktarter jest obecnie niczym złota rybka i zajmuje się spełnianiem nierzeczywistych do niedawna marzeń starych pecetowych pryków takich jak ja. Nowa przygodówka Tima Schafera i Roba Gilberta? Nie ma sprawy! Wasteland 2? Już się robi! Nowy thriller psychologiczny od Jane Jensen? Żaden problem! Już wkrótce może do nich dołączyć nowa odsłona przygód Texa Murphego. To jeszcze nic pewnego, ale są mocne przesłanki aby fani (do których sam się zaliczam) najsłynniejszego pecetowego prywatnego detektywa zaczęli już chłodzić szampana. Lub też raczej, pozostając wierni klimatom noir, zaczęli zamrażać kostki lodu do zmiękczenia smaku taniego Burbona.

Tex czeka na ogłoszenie własnego Kickstartera
czytaj dalej
19 marca 2012 - 18:22