Powrót Gabriela Knighta? - Adrian Werner - 8 marca 2011

Powrót Gabriela Knighta?

Drogi Gabrielu, stęskniliśmy się za tobą.

W odmętach sieci znalazłem coś, co wywołało na mojej twarzy gigantyczny uśmiech. Wiele wskazuje na to, że już wkrótce możemy się doczekać kontynuacji najwspanialszej (mój blog! wolno mi pisać takie rzeczy!) serii przygodówek wszech czasów.


Wszystko za sprawą wpisu na koncie facebookowym Eriqa Changa. Daje on wskazówki na temat pewnego projektu, przy którym obecnie pomaga. Ma on ucieszyć fanów Sierry i tworzy go znane z nieoficjalnych kontynuacji King Questa studio Phoenix Online Studios wespół z „drugą królową przygodówek”. Pierwszą jest oczywiście Roberta Williams, a dczrugą może być jedynie Jane Jensen, czyli autorka właśnie Gabriela Knighta.

Do tego dołączono obrazek:

Zamazany tekst wygląda jak tytuł tej właśnie serii. Niepokoją jedynie słowa „Graphical novel”, co oznacza, że możemy mieć tutaj do czynienia z komiksem. Ale to raczej mało prawdopodobne, by jedynie o komiks tu chodziło. W końcu, co w takim razie w całym przedsięwzięciu robiłoby studio Phoenix Online Studios? Ponadto, poprzednim częściom cyklu towarzyszyły komiksy, więc może podobny dodatek planowany jest także dla odsłony czwartej.


Zresztą, będę szczery. O ile nowa gra byłaby idealna (zwłaszcza, że Gray Matter pokazało, że pani Jensen nie straciła talentu), to mnie zadowoliłaby jakakolwiek kontynuacja tej fabuły. Od dawna byłem zdania, że jeśli Jane nie może zdobyć pozwolenia na produkcję pełnowymiarowej kontynuacji, to powinna chociaż zamknąć wszystkie wątki w powieści lub komiksie. W każdym razie, trzymam kciuki i słucham motywu przewodniego z pierwszego Gabriela Knighta


Swoją drogą, ptaszki ćwierkają od ponad roku, że szykuje się również powrót Texa Murphego. Założone przez twórców tej serii studio Big Finish Games na razie dało nam dwie gry casualowe (notabene świetne), ale ich trzecią produkcją jest projekt o nazwie kodowej „Fedora”, a jest to przecież typ kapelusza, z którym nie rozstawał się Tex.

Adrian Werner
8 marca 2011 - 18:58
Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
08.03.2011 23:56
zarith
👍
zarith
219

jane jensen imo przebija robertę williams o dwie głowy:) nowym gabrielem zdecydowanie bym nie pogardził.

nowym texem zresztą też nie - kupiłem ostatnio całą serię w promocji na gogu, powoli sobie przechodzę i mam ochotę na więcej.

09.03.2011 00:40
👍
odpowiedz
LooZ^
111
Legend

Gdzie podpisac?

09.03.2011 13:30
Matekso
odpowiedz
Matekso
96
Generał

wielkiego szału ni ma, po takich szczątkowych info. Zdecydowanie lepiej było by gdyby Syberia3 doczekała się zwiastuna. GKnight byłby super zwłaszcza, że gray matter nie spełnia oczekiwań super produkcji talentu Jane Jansen i gk3 jest zdecydowanie prostszy wciągający i taki sielankowy motyw dziewczyny Gabriela był w dechę i te ciągle zmieniające się otoczenie hotelu super to było połączone, plus kościół w nocy i cmentarz- ale była przygoda nawet z tą górą mont blanck -HIT

09.03.2011 14:50
Devilyn
odpowiedz
Devilyn
175
Organised Chaos

O tak, to jest dobra wiadomość na dziś! :D

Oby to była prawda! Trzymam kciuki mocno!

09.03.2011 15:01
Ambitny Łoś
odpowiedz
Ambitny Łoś
158
Cthulhu

I wydawcą byłoby Activision?