Jak Florence + The Machine brzmi w Dragon Age II? - UV - 8 marca 2011

Jak Florence + The Machine brzmi w Dragon Age II?

Dzisiejsza premiera gry Dragon Age II to świetna okazja, by sprawdzić, jak Inon Zur poradził sobie z nową aranżacją utworu I’m not Calling You a Liar zespołu Florence + The Machine. Kilkanaście dni temu świat obiegła informacja, że słynny kompozytor zamierza przerobić ten kawałek na potrzeby kolejnego erpega firmy BioWare i faktycznie, danego słowa dotrzymał.

W nowej wersji z oryginalnego utworu ostały się jedynie partie wokalistki Florence Welch, cała reszta została zastąpiona muzyką Inona Zura. Trzeba uczciwie przyznać, że efekt końcowy jest bardzo interesujący, a kompozycja znakomicie wpasowuje się w klimat tej produkcji, o czym zresztą przekonacie się sami, słuchając zarówno przeróbki, jak i pierwotnej wersji. W grze można usłyszeć ten kawałek podczas wyświetlania napisów końcowych. Jego pełny tytuł to I’m not Calling You a Liar (Dragon Age II: Varric’s Theme), a wśród jego autorów, oprócz Zura oczywiście, wymienia się jeszcze Steve'a Schnura (produkcja) i Jacka Josepha Puiga (miks).

Wraz z pełną wersją gry do sprzedaży trafił również oficjalny soundtrack z Dragon Age II. Zawiera on dwanaście utworów z muzyką Inona Zura (całość trwa niespełna pół godziny), a kupić go można między innymi za pośrednictwem sklepów internetowych iTunes i Amazon. W tym ostatnim dostępne są krótkie próbki wszystkich kawałków, jakie znalazły się na płycie – szczegóły w tej wiadomości.

UV
8 marca 2011 - 17:47

Która wersja piosenki jest lepsza?

Oryginał 22,4 %

Przeróbka 51 %

Obie są równie dobre 26,5 %