Mroczniejsze Dark Souls - Danteveli - 15 lipca 2015

Mroczniejsze Dark Souls

 

From Software udało się stworzyć jeden z najbardziej interesujących cyklów gier ostatniej dekady. Wszystkie odsłony cośtam Souls pozyskały masę wiernych fanów, którzy przechodzą te tytuły na masę różnych sposobów. Ostatnio pojawił się jeden który idealnie pasuje do tematyki tych gier. Chodzi o Limbo Mod, który to pozbawia Dark Souls kolorów.

Każdy kto miał okazję zagrać w Dark Souls lub Dark Souls 2, wie że gry te skupiają się na beznadziei i nieubłaganym końcu. Są to tytuły, które pod przykrywką siepania potworów skrywają fascynującą historię. Dlatego też wspomniana modyfikacja nazwana na cześć świetnej gry indie pasuje do tych gier idealnie. Prosta w zainstalowaniu modyfikacja pozwala graczom pozbawić zarówno Lordran jak i Drangleic barw. Efektem tego zabiegu jest jeszcze bardziej minimalistyczna oprawa graficzna. Moim zdaniem pasuje ona idealnie do klimatu gry i idealnie oddaje motywy poruszone w samej produkcji.

Niestety powstały w ten sposób tryb gry nie trafi do każdego gracza. Gra staje się wtedy zdecydowanie trudniejsza bo wraz z kolorami znika cały interfejs. Oznacza to, że nie zobaczymy ile zostało nam punktów życia czy jaki przedmiot z ekwipunku mamy obecnie w swojej ręce. Przejście Dark Souls (i Dark Souls 2) w tym trybie staje się zdecydowanie trudniejsze. Oczywiście pro gracze przechodzący oba tytuły na pierwszym poziomie bez używania broni czy noszenia zbroi już podjęli się tego wyzwania. Limbo Mod podobnie jak Dark Souls do góry nagami powinno sprawić im sporo frajdy. Casuale tacy jak ja mogą jedynie pooglądać ich wyczyny na Twitchu albo Youtube.

 

Jeśli ktoś jest zainteresowany użyciem tej modyfikacji to niezbędne jest pobranie programu SweetFX 2.0 (Running on ReShade) ze strony http://reshade.me. Później musimy wypakować ten program do katalogu z grą i uruchomić go. W programie wybieramy plik .exe odpowiedzialny za uruchomienie gry. Kolejnym krokiem jest odpalenie pliku o nazwie SweetFX_settings.txt (znajduje się on w katalogu SweetFX utworzonym po wypakowaniu pobranego programu). Zostaje nam tylko odnalezienie następującej linijki : #define USE_DEPTH i zmienienie znajdującej się przy niej wartości z 0 na 1. Kiedy odpalimy grę będzie ona wyglądała normalnie ale po załadowaniu naszej postaci wystarczy wcisnąć klawisz „*” na klawiaturze numerycznej i zostaniemy uraczeni Dark Souls w wersji Limbo.

 

 

Jako, że słowa nie są w stanie opisać tego co powstaje w wyniku zastosowania Limbo Mod to zapraszam do obejrzenia kilku obrazków mojego autorstwa i znalezionych przeze mnie fimików z gier. Moim zdaniem efekt finalny jest przepiękny i samo oglądanie screenów sprawia mi olbrzymią przyjemność.

 

 

 

Danteveli
15 lipca 2015 - 17:30