pakovsky

Kącik Re(GRA)acyjny

najnowszepolecanepopularne

ShowMax – co ma do zaoferowania konkurent Netflixa?

Esencja Call of Duty, czyli pionierskie odsłony serii

A dziś na mojej konsoli zagram… myszką i klawiaturą

Syn Szawła, czyli piekło obozu na gruzach człowieczeństwa

ShowMax – co ma do zaoferowania konkurent Netflixa?

W Polsce rynek VOD ma się coraz lepiej. Szeroko pojęta funkcja streamingu filmów i seriali na stałe zadomowiła się w naszych cetrach rozrywki. Kiedyś mieliśmy do dyspozycji wyłącznie wypożyczanie fizyczne, a teraz bez wychodzenia z domu mamy dostęp do większości produkcji kina światowego. Wystarczy dostęp do sieci, parę ruchów myszką lub stuknięć palca i voilà. A nam pozostało wygodnie rozsiąść się na kanapie.

Dziś przyjrzymy się nowej platformie ShowMax, która idzie w szranki z największymi liderami rodzimego rynku – Netflixem, Amazonem Prime oraz HBO GO, sprawiając wrażenie dobrej i taniej alternatywy dla wcześniej wymienionych gigantów. W tym artykule postaram się przybliżyć bazę filmów i seriali tej platformy oraz zwrócę uwagę na funkcjonalność aplikacji mobilnej. Czy jest to godna alternatywa streamingowa i czy warto się na nią przesiąść? Sprawdźmy.

czytaj dalejpakovsky
4 marca 2017 - 13:20

Esencja Call of Duty, czyli pionierskie odsłony serii

Rok, w który niedawno wkroczyliśmy będzie ojcem wielu interesujących i ciekawych premier. Dowolność wyboru gier, po które gracz może sięgnąć nie zamyka się tylko i wyłącznie na paru większych tytułach AAA, choć te jak co roku wzbudzają największy zachwyt oraz niechlubny niepokój. Związane jest to z tym, że pieczołowitość producentów i dokładne opracowywanie contentu w nich zawartych ustępuje na rzecz kurczącego się czasu, braku środków lub po prostu czystego lenistwa. Nastał czas, kiedy to wykupienie preordera wiąże się z możliwością utopienia gotówki w kieliszku drogiego wina, podanego w formie aperitifu (czyt. wersji okrojonej, pozbawionej jakiejkolwiek dodatkowej treści, dostarczonej wprost do rąk gracza), przy jednoczesnej bierności ze strony community, czyli konsumentów. Przykładów z ubiegłego roku - gdzie zamiast właściwej treści otrzymujemy półprodukt - jest dużo, a niewzruszeni producenci sprawiają wrażenie rynny, po której ścieka deszczówka. Mimo możliwości głosowania portfelem, my gracze często z tego rezygnujemy, a upust swojemu niezadowoleniu dajemy dopiero po fakcie, gdzie pieniądze zasiliły już właściwe konto. Spowodowane może to być w większości tym, że ulegamy niezdrowemu hype’owi, nakręcanemu przez media lub osoby będące twarzami danego produktu. Metod manipulacji naszymi finansami jest tu wiele, począwszy od wspomnianego wcześniej powoływania się na autorytety, a kończąc w gąszczu społecznej reguły słuszności. Niemniej jednak nie jest to omawiany problem artykułu, a tylko drobne wtrącenie do treści, do której niezwłocznie wracam.

czytaj dalejpakovsky
27 lutego 2017 - 10:42

A dziś na mojej konsoli zagram… myszką i klawiaturą

Ostatnimi czasy wśród społeczności graczy konsolowych i producentów gier wideo, pojawiła się dyskusja na temat wsparcia urządzeń mających właściwości pełnoprawnych myszek i klawiatur. Urządzenia te, już od jakiegoś czasu ogólnodostępne na rynku, znacznie ułatwiają rozgrywkę pomiędzy graczami, jednocześnie niwelując równe szanse w rywalizacji. Symbol konsoli, czyli pad – odchodzi do lamusa na rzecz zupełnie innego rozwiązania, oczywiście w pełni legalnego. Reakcje na ten zabieg są różne, a ja pytam – Quo Vadis rynku konsolowy?

HORI TAC PRO w całej okazałości
czytaj dalejpakovsky
10 lutego 2017 - 16:57

Syn Szawła, czyli piekło obozu na gruzach człowieczeństwa

Obozy śmierci były jednymi z najbardziej okrutnych i odczłowieczających miejsc na ziemi. Zabierały nie tylko życie, ale też normy i wartości, które kiedyś były czymś normalnym, a pozostały tylko deficytem bez możliwości ponownego uzupełnienia. Mimo piekła jakie człowiek człowiekowi zgotował, starano się walczyć o swoje życie, rozumieć, współczuć, a nawet kochać. W swoim filmie nagrodzonym Oscarem, László Nemes wychodzi naprzeciw wizji dobrego samarytanina i kochającego ojca, który zrobi wszystko, aby godnie pochować swojego syna.

czytaj dalejpakovsky
8 lutego 2017 - 18:18