Arxel

Gra się kręci..

najnowszepolecanepopularne

Totalnie growy - 4. Festiwal Muzyki Filmowej

Futurystyczna strona z ukrytymi informacjami o Deus Ex: Human Revolution

Two Worlds II - odkrywamy karty.. z Edycji Kolekcjonerskiej!

Epicki zwiastun Two Worlds II

Razer rozdaje 1337 nagród!

Przeżyjmy to raz jeszcze - ewolucja gier FPS

Totalnie growy - 4. Festiwal Muzyki Filmowej

Czwarta już edycja Festiwali muzyki filmowej trwa. Wczoraj zakończył się drugi dzień tego wydarzenia, które nieco odbiegało formą od dotychczasowych. Tym razem prócz muzyki filmowej, imprezę zdominowały gry. Gry nie byle jakie, bo mowa o klasyce gatunku, kultowej serii Final Fanstasy. Prawidłowy koncert poprzedzony został premierowym wykonanem suity z gry Wiedźmin 2. Nie zabrakło również wspaniałych osobistości jak i niewielkiej niespodzianki tuż przed rozpoczęciem. A kto nie był - niech żałuje!

czytaj dalejArxel
21 maja 2011 - 02:00

Futurystyczna strona z ukrytymi informacjami o Deus Ex: Human Revolution

Marketing rzecz ważna, wiedzą o tym również ludzie z Eidos. To już nie pierwszy raz, kiedy gracze otrzymują dość niepozornie wyglądającą stronę, skrywającą jednak kilka ciekawych informacji. Sarif Industries, to producent zajmujący się wytwarzaniem cybernetycznych implantów. Co się jednak stanie, jeśli pokręcimy się po stronie dłuższą chwilę..?

czytaj dalejArxel
3 grudnia 2010 - 21:36

Two Worlds II - odkrywamy karty.. z Edycji Kolekcjonerskiej!

Dzisiaj do polskich sklepów zawitała (w końcu!) gra Two Worlds II. Niestety tylko w wersji podstawowej, informacja o wycofaniu ze sprzedaży w naszym kraju wersji kolekcjonerskiej nie ucieszyła zbyt wielu graczy. Po miesięcznym nawiedzaniu studia deweloperskiego i zabawie w beta-testera otrzymałem drobny upominek, którym są karty z EK. Postanowiłem "podzielić" się z Wami kilkoma zdjęciami tego "gadżetu".

czytaj dalejArxel
12 listopada 2010 - 04:20

Epicki zwiastun Two Worlds II

Stale przesuwana premiera i nie do końca dobrze odebrana przez graczy pierwsza część gry dają się we znaki. Bez większego echa bowiem przechodzi wypuszczony w dzisiejsze południe nowiuśki zwiastun gry Two Worlds II. Jest mrocznie, jest epicko - film przedstawia olbrzymią bitwę nad wybrzeżem Oswarothu. Krwawe starcie orków i ludzi gdzie możemy ujrzeć w akcji jednego z głównych bohaterów gry (tych złych - Sordahona), który.. a zresztą zobaczcie sami.

PS. Film przedstawia intro gry, lecz nie całe, jest ciąg dalszy.. ;)

czytaj dalejArxel
22 października 2010 - 23:02

Razer rozdaje 1337 nagród!

Masz dwie minuty wolnego? Chcesz zdobyć jeden z gadżetów od Razera? Z okazji pozyskania 133,337 fanów na Facebooku, znana (raczej wszystkim) firma produkująca profesjonalny sprzęt dla hardcorowych graczy, postanawia rozdać trochę swoich zabawek 1337 szczęśliwcom z całego świata (tak, w tym również Polski).

 
czytaj dalejArxel
30 września 2010 - 19:28

Przeżyjmy to raz jeszcze - ewolucja gier FPS

Właśnie wpadł mi w łapska pięciominutowy filmik będący sklejką (z grubsza chronologiczną) gier z gatunku FPS. Co prawda brakuje sporej ilości tytułów (jak i sam autor na końcu to zaznacza), ale trzeba przyznać - łezka w oku się kręci.. Czy kiedyś grafika była najważniejsza? Nie! A Wy, jak wspominacie "stare dzieje"?


Gwoli ścisłości - stary nie jestem, miałem C-64, komputer stacjonarny dopiero od połowy 2001 roku, lecz w takie tytuły jak Wolfenstein 3D, Doom, Duke Nukem 3D, Half-Life udało mi się zagrać. Równie świetnie bawiłem się przy "nowszych" produkcjach, takich jak MoH:AA, RtCW, BF42 i taaak dalej..


Tak dla odświeżenia - Doom, Heretic oraz Hexen w przeglądarce!

czytaj dalejArxel
12 września 2010 - 19:08

Z pamiętnika współpracownika - cała prawda o pracy w domu

Kilka dni temu Łosiu rozpoczął zapoznawanie Was z redakcyjną częścią GOL-a, jednak wciąż pozostają autorzy tekstów – zakuci w kajdany, we własnych mieszkaniach, nałogowi gracze klepiący dziennie tysiące literek na swych doszczętnie zakatowanych już klawiaturach… Czym różni się praca we własnym domu od takiej w biurze? Jakie są zalety, a jakie wady możliwości siedzenia przed własnym monitorem?

czytaj dalejArxel
5 września 2010 - 22:37