Co w pudełku piszczy? #2 - Danteveli - 26 listopada 2022

Co w pudełku piszczy? #2

Już kilka razy zdarzyło się, że zostałem zaczepiony w jakimś miejscu publicznym przez inną osobę, by pogadać chwilkę o gierkach czy jakichś innych rzeczach wpisujących się w klimaty geek. Wszystko to za sprawą koszulki, czapki czy przypinek z odpowiednimi motywami, jakie zdobią mój strój. Ostatnio zdarzyło się nawet, że ktoś rozpoznał znaczek z Pixel Box. Oznacza to, że fanów gierek i popkultury jest całkiem sporo w komunikacji miejskiej i na ulicach Łodzi. Dobrze więc reprezentować swoje hobby. Pomagają w tym inicjatywy takie jak Pixel Box.

Pixel Box to usługa pozwalająca nam za zakup pudełka z gadżetami w klimatach graczy, fanów komiksów, miłośników mangi i fanów popkultury. Wystarczy wejść na stronę Pixel Box. Wybrać jeden z dostępnych zestawów i za jakiś czas otrzymamy kilka gadżetów, przypinkę i koszulkę w wybranym przez nas rozmiarze. Co ciekawe co miesiąc pojawia się inny pakiet i przed zamówieniem dowiadujemy się o tym na gadżety, z jakiej marki można liczyć. Może to być np. Cyberpunk, Batman, Marvel lub Death Note. Dzięki temu, jeśli dane IP nas kompletnie nie interesuje, możemy nie kupować pudełka. Z drugiej strony dalej pozostaje tajemnica, na jaki gadżet trafimy. Czy będzie to kubek, figurka, pluszak czy może coś innego, co nas zaskoczy?

Dotarło do mnie kolejne pudełko wysłane w ramach Pixel Box. Tym razem motywem przewodnim paczki były gadżety z Cyberpunk 2077 i League of Legends, ale w zestawie znalazło się też coś dla miłośników Mario. Do tego fajna koszulka z postacią kojarząca mi się z Harley Quinn z multiwersum DC. Jest też wybuchowa przypinka i naklejka.

W pudełku poza wspomnianą już koszulką znajdziemy też portfel z motywem z League of Legends. Jest on stylizowany na klasyczne skórzane portfele z kieszonką na monety i przegródkami na karty kredytowe czy dowód osobisty. Dodatkowo mamy logo popularnej moby i mapę świata gry na przodzie. Osobiście nie zagrywam się w LOLa, ale mam sporo znajomych lubiących ten tytuł. Więc taki portfel w razie czego pasuje w sam raz na mały prezent dla fana tytułu od Riot.

Cyberpunk 2077 jest reprezentowany przez figurkę Funko Pop. W moim wypadku trafiłem na V w wersji męskiej. Jest to strzał w dziesiątkę, bo moja niezbyt długa przygoda z tytułem od CD Project związana była z graniem właśnie tym ludkiem. Ludek jest bardzo fajnie wykonany, ale o tym nie trzeba chyba nikogo specjalnie przekonywać. W końcu Funko Pop to globalny fenomen i chyba najpopularniejszy rodzaj kolekcjonerskich figurek z motywami z popkultury i świetnych gier.

Moim ulubionym gadżetem z paczuszki jest coś, co mnie nieźle zaskoczyło i nigdy nie wpadłbym na zdobycie takiego gadżetu. Chodzi oczywiście o doniczkę w klimatach Super Mario Bros. Chodzi o całkiem sporą doniczkę z motywem warp pipe z pierwszej części legendarnej serii gier platformowych od Nintendo. Wzór rury, do której wskakuje Mario i jego brat Luigi jest ikoniczny i od razu rozpoznawalny.

Nigdy nie myślałem, że będę miał coś takiego jak doniczka z motywem z jakieś gry. Takie rzeczy nie przeszły mi nawet przez głowę, ale gdy już otworzyłem Pixel Box i postawiłem zieloną rurę na parapecie, to od razu musiałem poszukać kwiatka, który od teraz będzie miał nowy dom.

Bardzo podoba mi się, że w Pixel Box znajdują się właśnie takie nieoczywiste przedmioty, które zaskakują, ale mają też fajne zastosowanie. W końcu, zamiast doniczki można taką rurę wykorzystać do przechowywania długopisów, nożyczek i innych bibelotów. Więc nawet jeśli ktoś nie jest fanem roślin, to będzie mógł wykorzystać ten przedmiot. No chyba, że ktoś jest bardzo zrażony do Mario, ale ja jeszcze nie spotkałem takiej osoby.

To by było na tyle, jeśli chodzi o mój drugi Pixel Box. Zanosi się na to, że jeszcze przez trochę czasu będę korzystał z takiej formy pozyskiwania fajnych przedmiotów. Zwłaszcza że lubię niespodzianki i różne gadżety, a tutaj trafiło się coś naprawdę spoko i w moim guście. Dlatego zachęcam do sprawdzenia, czy Pixel Box nie jest czymś w waszym guście?

Jeśli jesteście zainteresowani Pixel Box, polecam odwiedzić stronę lub Instagram tego projektu. Tam można zobaczyć, co kryło się w poprzednich pudełkach plus fotki ludzi, którzy trafili na te przedmioty

Zapraszam też do odwiedzenia mojego profilu na Instagram-Przegramy. Tam wstawiam fotki różnych gier, gadżetów, książek i rzeczy, które mnie interesują. Jest też sporo fotek z Japonii, Korei i Chin.

Danteveli
26 listopada 2022 - 21:11