Fashion Police Squad - Danteveli - 6 lutego 2023

Fashion Police Squad

Nie jestem specem od mody. Powiem nawet więcej. Jestem kompletnie nie w klimatach i do pokazów i modelingu jest mi tak daleko jak do słońca. Ostatnio dowiedziałem się nawet, że mój styl można określić mianem gimnazjum. Dlatego wiem, ze w świecie Fashion Police Squad na pewno zostałbym aresztowany.

Fashion Police Squad to jeden z indyków FPP celujący w klimat produkcji retro z dawno minionej epoki, które do nas powróciła dzięki twórcom niezależnym i mniejszym studiom deweloperskim. Z tym, że Fashion Police Squad ma na siebie dosyć interesujący pomysł. Jest to bowiem strzelanka FPP o modzie.

W grze wcielamy się w policjanta ze specjalnego oddziału zajmującego się zbrodniami w modzie, pilnujemy porządku na mieście tak, żeby wszystko ładnie wyglądało i ludzie chodzili brani w odpowiedni sposób. Aby tak się działo przebijamy się przez kilkanaście misji z przeciwnikami takimi jak kolesie ze spodniami zbyt nisko, ludzie w za dużych garniturach, czy osoby na hulajnogach z ciuchami w tak jaskrawych kolorach, że aż wypalają oczy. Wszystko to by nikt nie mógł popełnić zbrodni na modzie.

Akcja to typowa gra first person shooter z masą strzelania. Jest też trochę platformowych elementów, gdzie za pomocą paska przeskakujemy nad przeszkodami lub błąkamy się w poszukiwaniu bonusów i sekretów. Większość gry to jednak strzelanie.

Fashion Police Squad opiera się na pomyśle, gdzie do pokonania danego typu przeciwników trzeba korzystać z odpowiedniej broni. |Prowadzi to do ciągłego żaglowania uzbrojeniem i bardziej dynamicznych strać, gdzie nie polegamy tylko na naszej najsilniejszej giwerze. Rozwiązanie sprawdza się naprawdę dobrze i pamiętanie, co należy na kogo użyć sprawiało mi frajdę i zachęcało do kombinowania kolejności ataków itd.

Rozgrywka wypada tutaj naprawdę dobrze. Musze pochwalić Fashion Police Squad, bo spluwy są fajne, gra jest pomysłowa i wszystko jest niezwykle wciągające. Do tego pomysł na umieszczenie tytułu w świecie mody zostało odpowiednio rozwinięte i nie jest to tylko coś byle jak wciśnięte do gry na szybko.

Oprawa graficzna Fashion Police Squad wypada bardzo, ale to bardzo przyzwoicie. Z jednej strony mamy retro klimat doomowców z dosyć prostą grafiką. Z drugiej wszystko jest bardzo stylowe i ma unikatowy i świeży klimacik, który dobrze komponuje się retro estetyką. Dla fana starej szkoły strzelanek jest to naprawdę dobre połączenie.

Fashion Police Squad to świetna gra, która sprawiła mi całą masę frajdy. Uwielbiam dawne gry FPP i tutaj mamy to co w produkcjach tego typu jest fajne podane w bardzo oryginalny i ciekawy sposób. Nie spodziewałem się, że gra o modzie wciągnie mnie tak bardzo. Z całego serca polecam Fashion Police Squad każdemu miłośnikowi first person shooterów w stylu doomowców i gier z lat 90.

Danteveli
6 lutego 2023 - 18:06