Voodolls - Danteveli - 1 czerwca 2023

Voodolls

Gry typu Tower Defense  mają najlepsze lata już za sobą. Teraz większość deweloperów rzuciła się na inny trend. Nie oznacza to, ze nie pojawia się już ani jedna gra tego typu. Ja przez przypadek natknąłem się na informacje o  Voodolls, czyli tower defense w 3D i dużą ilością akcji. Czy opłacało się sprawdzić ten tytuł?

Voodolls to gra fransuckiego studia SideRift wydana przez Tate Multimedia. Rodzimy wydawca znany jest chyba najbardziej z serii o pewnym kangurku knockoutujacym swoich przeciwników.  Ciekawe czy teraz lalki voodoo dołączą do rozpoznawalnych marek tej firmy?

Voodolls to połączenie gry akcji i tytułu typu tower defense. Pierwsze co mi wskakuje do głowy na myśl o tytułach tego typu to Orcs Must Die i Dungeon Defenders. Poruszamy się naszą postacią z widokiem zza pleców niczym w typowej produkcji TPP, ale biegając budujemy przeszkody i pułapki na naszych wrogów.

Podobnie jak w przypadku innych produkcji tego typu mam wrażenie, że to tytuł mniej stawiający na element tower defense, a bardziej na bieganie i walkę bohaterem. Nie przeszkadza mi to zbytnio bo akurat lubię takie podejście do gier o pokonywaniu fal przeciwników. Dzieki temu Voodolls jest bardziej dynamiczne i jako gracz jesteśmy znacznie bardziej zaangażowani.

Tradycyjnie próbowałem odpalić Voodolls na Steam Deck.  Jakoś łatwiej zebrać mis ie do grania na tym sprzęcie niż siedzieć przed komputerem stacjonarnym. Mamy za ładną pogodę i jestem zbyt zmęczony siedzeniem po godzinach pracy by jeszcze więcej siedzieć. W każdym razie podkreślam element próbowałem, bo Voodolls niestety nie chciało za nic ruszyć na Steam Deck. Próbowałem kilka razy i za każdym razem ten tytuł crashował całe urządzenie. Szkoda bo ten typ gry pasuje raczej pod Deck. No ale takie bywa życie.

Voodolls to całkiem niezła produkcja, która powinna być w stanie zaspokoić nasz głód na mieszankę TPP i gry tower defense. Nie jest to tytuł z największym budżetem i masą mega opcji, ale gra się całkiem przyjemnie. Szkoda tylko, że nie byłem w stanie pograć na Steam Deck, bo ten sprzęt nadawałby się idealnie do gry tego typu.

Danteveli
1 czerwca 2023 - 18:14