Moving Out 2 - Danteveli - 18 sierpnia 2023

Moving Out 2

Moving Out to jedna z tych perełek, które wyłowiłem trochę przez przypadek w Game Pass. Czasem ma się ochotę w coś pograć, ale nie do końca wiadomo w co i siedzi się godzinami wybierając kolejny tytuł, aż coś wpadnie nam w oko. Tak było w przypadku Moving Out, które naprawdę przypadło mi do gustu. To produkcja raczej pod co-op. Ale sam bawiłem się przy niej naprawdę dobrze. Dlatego z chęcią sięgnąłem po Moving Out 2, które niedawno miało swoją premierę.

Podobnie jak w przypadku części pierwszej mowa tu o grze niezależnej w stylu arcade stworzona przez SMG Studio, Devm Games i wydana przez Team 17. Pierwsze Moving Out przypadło mi do gustu dzięki chaotycznej rozgrywce w stylu gier jak Overcoocked i dwa serwuje nam jeszcze więcej tego samego, w bardziej dopieszczonej wersji.

Moving Out 2 to kontynuacja popularnej gry kooperacyjnej z 2020 roku, w której gracze wcielają się w rolę pracowników firmy przeprowadzkowej Smooth Moves i muszą przenosić meble i inne przedmioty z różnych lokacji do ciężarówki. Gra zachowuje podstawową mechanikę poprzedniczki, polegającą na fizyce, współpracy i humorze, ale dodaje też wiele nowości i urozmaiceń.

Jedną z największych zmian jest wprowadzenie wielowymiarowych portali, które przenoszą nas do różnych światów i epok. W Moving Out 2 nie tylko przeprowadzamy się z domów, biur czy sklepów, ale także z zamków, piramid, statków kosmicznych czy bajkowych krain. Każda lokacja ma swoje własne wyzwania i zagadki, które wymagają od nas kreatywności i zręczności. Na przykład, w świecie pełnym cukierków musimy uważać na lepkie lukrowane podłogi i wykorzystywać parasolki do rzucania tosterami do ciężarówki. W świecie fantasy musimy unikać smoków, trolli i innych niebezpieczeństw, a także korzystać z magicznych przedmiotów, takich jak latające dywany czy lustra teleportacyjne.

Moving Out 2 oferuje ponad 40 poziomów do przejścia w trybie kampanii dla jednego lub czterech graczy. Gra jest znacznie lepsza w trybie kooperacyjnym, ponieważ wymaga od nas współpracy i komunikacji z innymi graczami. Gra jest też bardzo zabawna, ponieważ często dochodzi do absurdalnych sytuacji i niezamierzonych katastrof. Gra pozwala nam też dostosować poziom trudności i wybrać różne opcje ułatwiające rozgrywkę, takie jak wydłużenie czasu, zmniejszenie ilości przedmiotów do przeniesienia czy możliwość rzucania nimi bez ograniczeń.

Gra ma też tryb arkadowy, w którym możemy wybrać dowolny poziom i spróbować zdobyć jak najwięcej punktów lub medali. Każdy poziom ma też dodatkowe cele do wykonania, takie jak nie niszczenie okien, nie dotykanie podłogi czy przenoszenie ukrytych przedmiotów. Wykonanie tych celów daje nam dostęp do dodatkowych poziomów i postaci do odblokowania. Gra ma też tryb edytora poziomów, w którym możemy tworzyć własne scenariusze przeprowadzkowe i dzielić się nimi z innymi graczami.

Grafika gry jest kolorowa i przyjemna dla oka, a postacie są urocze i zabawne. Gra ma też sporo humoru i nawiązań do popkultury, co dodaje jej uroku. Muzyka i dźwięki są pasujące do klimatu gry i podkreślają jej dynamikę.

Moving Out 2 to świetna gra dla fanów gier kooperacyjnych i fizycznych. Gra jest zabawna, kreatywna i urozmaicona. Gra ma też sporo treści i opcji do odkrycia. Jedynym minusem gry jest to, że nie ma trybu online, co ogranicza możliwości grania ze znajomymi na odległość. Mimo to, Moving Out 2 to gra godna polecenia dla każdego, kto lubi się dobrze bawić przy przenoszeniu mebli.

Moving Out 2 to sequel na zasadzie więcej i lepiej. Rozgrywka nadal sprawia masę frajdy i spokojnie mogę polecić ten tytuł każdemu. Posiadacze PlayStation mają ten bonus, ze gra wylądowała w jednym z poziomów PS Plus. W takim wypadku grzechem jest nie sprawdzić Moving Out 2.

Danteveli
18 sierpnia 2023 - 10:16