Yuuna and the Haunted Hot Springs The Thrilling Steamy Maze Kiwami - Danteveli - 29 stycznia 2024

Yuuna and the Haunted Hot Springs The Thrilling Steamy Maze Kiwami

Lubię gry wideo, mangi i anime. Dlatego też z chęcią sprawdzam przeróżne tytuły bazujące na seriach które oglądałem lub miałem okazje przeczytać jakieś tomiki lub rozdziały. Staram się być z grami tego typu na bieżąco, ale zdarza mi się coś przegapić. Tak było właśnie w wypadku Yuuna and the Haunted Hot Springs: The Thrilling Steamy Maze Kiwami. Czy to dobrze, że udało mi się zagrać w ten tytuł?

Yuuna and the Haunted Hot Springs: The Thrilling Steamy Maze Kiwami to produkcja ekipy ze studia FuRyu, które przez lata dostarczyło sporo gier w moich klimatach. Ich nowa gra bazuje na całkiem popularnej madze z Shonen Jump- Yuuna and the Haunted Hot Springs, która doczekała się także adaptacji anime. Gra wyladowało zarówno na konsole jak i komputery, a ja miałem okazę grać w ten tytuł na Steam.

Yuuna and the Haunted Hot Springs: The Thrilling Steamy Maze Kiwami to gra, która łączy w sobie elementy przygodówki, horroru i subtelnych niuansów erotycznych, tworząc unikalne doświadczenie dla graczy poszukujących czegoś nietypowego. Mamy więc do czynienia z całkiem pomysłową produkcją w klimatach mangi. Całość łączy w sobie trochę visual novel i roguelike w formie klasycznego Mystery Dunegon. Mamy więc coś dla fanów czytania i miłośników roleplaying.

Początkowo warto zwrócić uwagę na fabułę, która jest jednym z kluczowych elementów Yuuna and the Haunted Hot Springs. Gra obraca się wokół postaci Yuuny, która staje w obliczu wyzwań w nawiedzonym gorącym źródle. To miejsce pełne tajemnic, duchów i niebezpieczeństw, co sprawia, że fabuła staje się intrygująca od samego początku. Twórcy umiejętnie wplatają elementy przygody, dzięki czemu gracz jest zmuszony do rozwiązania zagadek i p anime okonania przeciwności, aby odkryć tajemnice otaczające to miejsce.

Grafika gry zasługuje na pochwałę, prezentując detale otoczenia i postaci w sposób estetyczny. Łączenie klimatu nawiedzonego miejsca z subtelnie erotycznymi elementami sprawia, że "Yuuna and the Haunted Hot Springs" wyróżnia się spośród innych gier. Animacje są płynne, a design postaci jest zróżnicowany, co przyczynia się do wizualnego bogactwa świata gry.

Dźwięki odgrywają kluczową rolę w budowaniu atmosfery, a twórcy zadbali o to, aby każdy dźwięk doskonale współgrał z daną sytuacją. Strzały ducha czy odgłosy tajemniczych pomieszczeń dodają napięcia, podczas gdy delikatna muzyka w tle tworzy odpowiednią aurę. Efekty dźwiękowe są zróżnicowane, co sprawia, że gra staje się bardziej immersyjna.

Jednak to, co wyróżnia Yuuna and the Haunted Hot Springs, to sam labirynt, który stanowi centralny punkt rozgrywki. Maze Kiwami, czyli rozbudowana wersja labiryntu, oferuje rozległe obszary do eksploracji, pełne różnorodnych pułapek i zagadek logicznych. To tutaj gra staje się naprawdę ekscytująca, ponieważ gracz musi podejmować decyzje, zbierać przedmioty i rozwiązywać trudne łamigłówki, aby przejść do kolejnych poziomów. Dynamiczność i złożoność labiryntu dodają grze wymiar strategiczny, a zarazem sprawiają, że rozgrywka jest pełna niespodzianek.

Warto również zaznaczyć, że niuanse erotyczne są obecne, ale traktowane z umiarem. Twórcy zdecydowali się na subtelne podejście do tego elementu, co pozwala grze utrzymać równowagę między przygodowym aspektem a subkulturą erotyczną. Dla wielu graczy może to być ważne, ponieważ pozwala to uniknąć nadmiernego skoncentrowania się na aspektach dla dorosłych, a jednocześnie zaoferować coś więcej niż standardowa przygodówka.

Jednakże, mimo wielu mocnych stron, "Yuuna and the Haunted Hot Springs" nie jest bez wad. Niektórzy gracze mogą odczuwać rozczarowanie brakiem głębszych elementów RPG, takich jak rozwijanie postaci czy systemy dialogowe, które często stanowią kluczowy element tego gatunku. Dodatkowo, choć fabuła jest interesująca, niektóre zakończenia mogą być przewidywalne dla doświadczonych graczy.

Podsumowując, Yuuna and the Haunted Hot Springs: The Thrilling Steamy Maze Kiwami to gra, która z pewnością wyróżnia się na tle innych produkcji. Fascynująca fabuła, imponująca grafika, dopracowane dźwięki i rozbudowany labirynt sprawiają, że jest to doświadczenie warte uwagi dla fanów przygód z elementami horroru. Niuanse erotyczne, choć obecne, nie dominują nad całością, co pozwala grze przyciągnąć różnorodną publiczność. Mimo pewnych ograniczeń, "Yuuna and the Haunted Hot Springs" z pewnością zaspokoi apetyt graczy poszukujących nietypowych i innowacyjnych doznań w świecie gier komputerowych.

Danteveli
29 stycznia 2024 - 14:54