Wo Long: Fallen Dynasty Complete Edition - Danteveli - 13 lutego 2024

Wo Long: Fallen Dynasty Complete Edition

Powstanie Żółtych Turbanów to fascynujący okres w historii Chin. Wydarzenie to miało spory wpływ na to jak potoczyły się losy Państwa Środka. Co ciekawe Powstanie Żółtych Turbanów jest na stałe powiązane z grami. Wszystko to za sprawą różnych serii od Koei Tecmo, które przynajmniej po części wykorzystują ten historyczny moment. Jedną z najnowszych produkcji powiązanych z powstaniem jest Wo Long: Fallen Dynasty Complete Edition. Czy ten tytuł pozwoli nam lepiej poznać historię Chin?

Wo Long: Fallen Dynasty Complete Edition to nowa wersja wydanego w zeszłym roku Wo Long: Fallen Dynasty. Wersja kompletna zawiera w sobie podstawkę, a także dodatki Battle of Zhongyuan z udziałem mojego ulubieńca Cao Cao, Conqueror of Jiangdong i Upheaval in Jingxiang. Obok tych trzech rozszerzeń mamy też dodatkowe stroje i pomniejsze dodatki. Ogólnie fani epoki Trzech Królestw będą zadowoleni z Wo Long: Fallen Dynasty Complete Edition. Nowa wersja gry trafiła na komputery osobiste PlayStation i konsole Microsoftu. Ja miałem okazję grać na Xbox Series X.

Wo Long: Fallen Dynasty to epicka podróż przez starożytny świat, pełna intryg, walki i magii. Trafiamy do mrocznej i fantastycznej wersji Trzech Królestw, gdzie demony nękają Chiny. Gracz wciela się w rolę bezimiennego żołnierza milicji, który walczy o przetrwanie w upadającym cesarstwie Han. Gracz musi stawić czoła śmiertelnym stworzeniom i wrogim żołnierzom, używając broni, magii i bestii boskich.Stworzony przez nas bohater wyrusza w nieznane, aby odkryć tajemnice swojej przeszłości i uratować świat przed nieuchronnym zagładą. Wątki fabularne są dobrze rozwinięte, a postaci są wyraziste i pełne życia. Dialogi są dobrze napisane i angażujące, co dodaje głębi całej historii.

Recenzowany tytuł przemawia do mnie bo jestem wielkim fanem Chin, i okres Trzech Królestw należy do moich ulubionych zagadnień. Sporo czytałem, słucham i oglądałem na ten temat. Na dokładkę miałem okazję odwiedzić wiele historycznych miejsc ważnych dla tego okresu i w trakcie mojego pobytu w Chinach odkryto grobowiec Cao Cao. Ogólnie mam bzika na tym punkcie, do czego po części przyczyniła się seria Dynasty Warriors od Koei Tecmo. W każdym razie fajnie, ze twórcy wybrali właśnie taki setting dla swojej gry, która czerpie sporo z formuły soulslike i Nioh.

Wo Long: Fallen Dynasty to mieszanka gry akcji, RPG i przygodówki. Walki są dynamiczne i satysfakcjonujące, oferując szeroki wybór broni i umiejętności. Complete Edition wprowadza nowe tryby wyzwania oraz dodatkowe misje poboczne, co sprawia, że gra staje się jeszcze bardziej rozbudowana. Jednakże, niektóre elementy rozgrywki mogłyby być bardziej wyważone, zwłaszcza w późniejszych etapach gry, gdzie poziom trudności może być nieco zbyt wygórowany dla niektórych graczy.

Dla mnie jako fana Nioh, najtrudniej było przestawić się na inny system walki i rozwoju postaci. Wo Long: Fallen Dynasty stawia na uniki i kontrataki wykorzystując słabość przeciwnika. Pod tym względem produkcji bliżej do Sekiro czy Lies of P. Nie mogłem więc grać do końca po swojemu i dla takiego typu gracza jak ja jest to trudniejszy tytuł wymagający nauki i precyzji. Nie ma jednak tego złego, co by na dobre nie wyszło.

Grafika w Wo Long: Fallen Dynasty jest imponująca, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę jej rozbudowaną otwartą strukturę świata. Lokacje są pięknie wykonane, pełne detali i atmosfery. Complete Edition dodaje nowe tekstury i efekty świetlne, poprawiając jeszcze bardziej wrażenia wizualne. Jednakże, czasami mogą występować drobne problemy z animacją postaci czy niektórymi elementami środowiska, co może nieco psuć ogólne wrażenie.

Dźwięk w Wo Long: Fallen Dynasty jest absolutnie fenomenalny. Muzyka jest epicka i nastrojowa, idealnie podkreślając dramatyczne momenty i emocje bohatera. Efekty dźwiękowe są realistyczne i doskonale oddają akcję na ekranie. Aktorstwo głosowe jest również na bardzo wysokim poziomie, dodając głębi i autentyczności postaciom.

Wo Long: Fallen Dynasty Complete Edition to wspaniała gra, która wciąga od pierwszej chwili i trzyma w napięciu do samego końca. Dodatkowe zawartości w Complete Edition są zdecydowanie wartościowym dodatkiem dla wszystkich fanów serii. Mimo pewnych drobnych niedoskonałości, gra ta oferuje ogromną ilość rozrywki i emocji, które trudno przejść obojętnie. Fajnie że pojawiło sie takie wydanie z wszystkimi trzema rozszerzeniami, które wydłużają zabawę o trochę godzin i dają okazję do zaznania jeszcze więcej z fascynującego okresu Chin. Jeśli ktoś tak jak ja lubi Państwo Środka, to ten tytuł to must have.

Wo Long: Fallen Dynasty Complete Edition to absolutnie godna polecenia produkcja dla wszystkich miłośników gier akcji, RPG i przygodówek. Bogata fabuła, dynamiczna rozgrywka i oszałamiająca oprawa audiowizualna sprawiają, że jest to jedna z najlepszych gier w swoim gatunku. Warto dać jej szansę i wyruszyć w niezapomnianą podróż przez świat Wo Long. Zwłaszcza, że w zeszłym roku ten tytuł został trochę niedoceniony i przeszedł bez odpowiedniego echa przez nawał hitów.

Danteveli
13 lutego 2024 - 21:14