Dragon is Dead w Early Access - Danteveli - 16 czerwca 2024

Dragon is Dead w Early Access

Smoki są chyba dosyć mocno powiązane z grami wideo. Kiedy słyszę słowo smok od razu przychodzi mi do głowy stworzenie, które widziałem w jednym z wielu tytułów RPG czy gier akcji. Niestety wychodzi, że nadszedł już koniec tych stworzeń. Wszystko za sprawą gry o wiele mówiącym tytule Dragon is Dead.

Dragon is Dead to nowa produkcja niezależna od studia TeamSuneat, wydawana przez PM Studios. Tytuł właśnie trafił do Early Access na Steam i wydał mi się naprawdę interesujący. Ciekawa oprawa graficzna inspirowana Castlevanią i czymś takim jak Blasphemopus połączona z fajna rozgrywką sprawiła, ze musiałem sprawdzić tę produkcję.

Dragon is Dead to dynamiczna platformówka akcji z elementami RPG i roguelike, stworzona przez niezależne studio TeamSuneat. Gra przenosi nas do mrocznej krainy fantasy, gdzie jako zabójca smoków wyruszamy na pełną niebezpieczeństw podróż, by pokonać ostatniego żyjącego skrzydlatego gada – Guerniana.

Wcielając się w postać Dragon Slayera, mierzymy się z hordami przeciwników, zarówno zwykłych wrogów, jak i potężnych bossów. Nasze umiejętności bojowe oraz zdobywane runy i artefakty pozwalają na tworzenie różnorodnych strategii. Pomimo śmierci, zachowujemy część wyposażenia, co pozwala nam stawać się coraz potężniejszymi w miarę postępów. Grafika wykonana w technice pixel art dodaje grze uroku.

W Dragon is Dead odkrywamy różnorodne lokacje, od mrocznych jaskiń po opuszczone zamki. Każde miejsce kryje tajemnice, a eksploracja jest kluczowa dla zdobycia nowych umiejętności i przedmiotów. Rozbudowany system rozwoju postaci pozwala na dostosowanie stylu rozgrywki do własnych preferencji. Czy wybierzesz szybkie ataki z bliska, czy może preferujesz dystansowe zaklęcia? Wybór należy do ciebie.

Dragon is Dead to połączenie Blasphemous i Diablo z unikalnymi elementami roguelike. Choć gra jest w fazie wczesnego dostępu, prezentuje się obiecująco. Grafika pikselowa jest przyjemna dla oka, a sterowanie szybkie i responsywne. Wybór różnych buildów i mocy dodaje urozmaicenia.

Jedynym mankamentem jest momentami chaotyczny styl pisania, ale twórcy obiecują więcej treści w przyszłości. Planowane są dodatkowe rozdziały, nowi wrogowie, postacie do gry i ekwipunek. W końcu mowa o produkcji w Early Access, więc jest jeszcze sporo czasu i okazji by rozbudować i dopieścić produkcję na maksa.

Gra oferuje również tryb kooperacji, dzięki któremu możemy stawić czoła wyzwaniom razem z przyjacielem. Wspólna walka z bossami i eksploracja świata stanowi dodatkową frajdę. Dragon is Dead to obiecujący tytuł, który oferuje ciekawą rozgrywkę, różnorodność w budowaniu postaci oraz wyzwanie dla graczy. Jeśli lubisz platformówki i dynamiczne starcia, warto dać tej grze szansę.

Moim zadaniem warto mieć ten tytuł na oku. Ja widzę w Dragon is Dead spory potencjał i już obecna wersja gry oferuje sporo frajdy. Twórcy ostro pracują nad tym tytułem i już w zaledwie kilka dni od premiery pierwszej wersji pojawiły się łatki i usprawnienia. Dlatego jestem pełen nadziei co do przyszłości Dragon is Dead.

Danteveli
16 czerwca 2024 - 17:24