Teaser Supernaturala w wersji anime - - 11 sierpnia 2010

Teaser Supernaturala w wersji anime

 

Supernatural to jeden z moich ulubionych seriali. Generalnie preferuję raczej produkcje nastawione na opowiadanie jednej nieprzerwanej historii, jednak Supernatural w sposób perfekcyjny łączy formułę samodzielnych odcinków regularnie przeplatających epicką opowieścią rozciągającą się na wiele lat. W tym roku dobiegł końca sezon 5, wieńcząc wspaniałą opowieść, która zatrzęsła posadami tego fikcyjnego świata. Z tej okazji postanowiono uczcić tę rocznicę poprzez powierzenie japońskim animatorom zadania stworzenia serii anime opartej na tym serialu. Niedawno wypuszczono pierwszy teaser i cały projekt zapowiada się o niebo bardziej ambitnie, niż dotychczasowe próby animowania amerykańskich historii.

 

 

 

 

W ostatnich latach przeróbki pochodzących ze Stanów Zjednoczonych komiksów i gier na medium japońskiej animacji zrobiły się całkiem popularne. Jednak ich jakość pozostawia niestety sporo to życzenia. Zeszłoroczne słabiutkie Halo Legends jest najnowszą ofiarą tego trendu.Supernatural zapowiada się jednak na coś innego. Zamiast kilku niepowiązanych ze sobą short’ów dostaniemy pełnowymiarową serię złożoną z 22 odcinków Opowiedziana w nich historia obejmie ramami czasowymi dwa pierwsze sezony serialu. Wśród poszczególnych epizodów znajdą się zarówno nowe wersje istniejących już odcinków, jak i całkiem nowe opowieści, w tym sporo pochodzących z młodości młodych Winchesterów. Za produkcję odpowiada doświadczone studio Madhouse i całość ukaże się w Japonii od razu na DVD. To ostatnie to bardzo ważna informacja, ponieważ telewizja w Kraju Kwitnącej Wiśni ma potworne ciągoty cenzorskie i nawet animacje puszczane po północy nie mogą zawierać żadnej naprawdę realistycznej graficznie przemocy. Dlatego gdy ktoś chce pokazać coś ostrzejszego wydaje swoje dzieło od razu na DVD. Ponadto potwierdzono już, że Jensen Ackles oraz Jared Padaleck, czyli aktorzy odgrywający główne role w serialu użyczą swoich głosów również wersji animowanej. Pierwsze DVD ma wylądować na japońskich półkach sklepowych 12 stycznia, premiera drugiego nastąpi 2 lutego, a na trzecie poczekamy do 6 kwietnia.
Jako wielbiciel Supernaturala jestem zadowolony jak cholera. Nie dość, że serial odnowiono na 6 sezon, to na dokładkę dostanę też anime i to takie, które zapowiada się naprawdę obiecująco. Oby tak dalej :).

11 sierpnia 2010 - 22:39