Arcania: Gothic 4 bardzo pierwsze wrażenia - Soulcatcher - 12 października 2010

Arcania: Gothic 4 bardzo pierwsze wrażenia

Dzisiaj przed wyjściem do pracy miałem dosłownie 15 minut aby zagrać w pełna wersję Arcania: Gothic 4, a dokładniej w jej angielską wersję. Napiszę więc na szybko że przez te 15 minut wszystko wydawało się absolutnie OK. grafika jest ładna i płynna. Postacie mają dobrze zrobione tekstury. Gra się dobrze, nic na pierwszy rzut oka nie razi, a wręcz gra wydaje się bardzo przyjemna.

Miałem duże obawy co do tej gry, szczególnie po nieprzychylnych uwagach graczy w Internecie przed premierą, bałem się na tyle że nawet nie zagrałem w demo. Co prawda patrzyłem się chwilę przez ramię jak grają koledzy w redakcji ale tak naprawdę to był mój pierwszy kontakt z grą. I chciałbym powiedzieć że wypadł bardzo dobrze. Zachęcam wszystkich którzy negatywnie nastawili się do tej gry aby przyjrzeli się jej ponownie. Arcania: Gothic 4 prezentuje się naprawdę dobrze.

Poniżej scena z pierwszych minut gry, sen bohatera z ładnymi efektami świetlnymi i rozmyciami, to fragment screenu z rozgrywki nie z filmu.

A w galerii 3 przykładowe screeny z początku gry aby dać niezorientowanym pojęcie jak wygląda gra w rzeczywistości. Nie mogę się doczekać jak wrócę z pracy i zacznę grać :)

UAKTUALNIENIE: właśnie przeczytałem na forum że ludziom gra strasznie skacze i przycina, mi chodzi bardzo płynnie ale mam szybki komputer więc nie potrafię się na ten temat wypowiedzieć, oczywistym wydaje się że gra ma znaczące wymagania sprzętowe na wyższych ustawieniach graficznych. Może po prostu jak ktoś ma wolniejszy komputer wystarczy ustawić grę na niższą jakość grafiki i będzie OK, a nie udawać że gra chodzi słabo i że jest źle napisana.

Soulcatcher
12 października 2010 - 09:45