EverQuest II Extended nowa darmowa wersja gry - Soulcatcher - 20 sierpnia 2010

EverQuest II Extended nowa darmowa wersja gry

Sony Online Entertainment zgodnie z zapowiedziami uruchomiło wczoraj darmową wersję swojej sztandarowej gry MMO  Everquest II. Bez konieczności kupowania gry i płacenia abonamentu możemy wyruszyć na przygodę w wielki i rozbudowany świat krainy Norrath zarezerwowany wcześniej wyłącznie dla płacących miesięczny abonament.

Nie ma konieczności pobierania całej gry przed rozpoczęciem rozgrywki. Wchodzimy na stronę http://everquest2.com/free_to_play ,wybieramy opcję "Free Play" która pobiera mały program instalujący grę. Będzie on doładowywał potrzebne elementy w miarę potrzeby. Cała gra zajmuje 12 GB ale do rozpoczęcia rozgrywki wystarczy około 200MB. Trzeba również założyć darmowe konto na serwisie Sony lub wykorzystać istniejące jeżeli kiedykolwiek graliście już w jakąś ich grę.

EverQuest II Extended zawiera 4 typy kont:

Bronze (brązowe) - całkowicie darmowe.

Silver (srebrne) - wymagana jest jednorazowa opłata 10 $.

Gold (złote) - 14,99 $ miesięcznie

Platinum (platynowe) - 200$ rocznie.

Każde kolejne konto daje dodatkowe przywileje w grze, jakkolwiek już darmowe konto brązowe pozwala cieszyć się grą praktycznie w pełni. Ograniczenia związane z darmową rozgrywką to mniejsza ilość klas i ras postaci do wyporu, mniejsza ilość możliwego do zdobycia złota na każdy level, drobne ograniczenia mechaniki gry (chodzi o funkcjonalność chata i dodatkowe komendy), brak możliwości używania najlepszych przedmiotów w grze (co i tak grozi wam dopiero po dłuższej rozgrywce), oraz ograniczenia na marketplace.

Ogólnie darmowa wersja gry daje praktycznie w pełni funkcjonalną zabawę, do 80 lvl i wszystkie krainy dostępne do tej pory w grze. Brak tylko ostatniego dodatku Sentinel's Fate i związanego z nim 90 levelu. Jako osoba która całkiem sporo grała w EQ2 zapewniam was że będziecie mogli naprawdę długo grać w EverQuest II Extended bez konieczności płacenia i nie odczujecie tego specjalnie.

Gdy dojdziecie do konieczności płacenia, potrwa to na tyle długo że albo gra wam się wcześniej nie spodoba i przestaniecie w nią grać, lub jeżeli się spodoba będziecie mogli dokupić (i będziecie wiedzieli co dokupić) to co wam potrzeba luz zmienić typ subskrypcji na wyższy.

Napis "beta" nie dotyczy tych co grają za darmo i oznacza wyłącznie że dopiero pod koniec miesiąca będzie dostępny abonament Platinum, wersja darmowa działa w pełni.

Dla mnie najciekawsze w tym wszystkim jest to że EQ2 startuje od nowa, będą nowi gracze, wszyscy zaczynają od zera, czyli to co w grach MMO lubię najbardziej.

Zachęcam do zabawy, bo za darmo naprawdę warto.

Rozpoczynając rozgrywkę wybierzecie jezyk Angielski UK znajdziecie się wtedy w europejskiej strefie czasowej (w przeciwieństwie do English US)

Poniżej zestawienie typów subskrypcji.

Oraz mała galeria. Poniżej znajdziecie linki do informacji z naszej encyklopedii gier na temat  dadatków do EQ2 (wszystkie zawarte są w darmowej wersji).

Soulcatcher
20 sierpnia 2010 - 10:12