DOTA 2 oficjalnie zapowiedziana! - kwiść - 13 października 2010

DOTA 2 oficjalnie zapowiedziana!

Firma Valve oficjalnie zapowiedziała wydanie gry DOTA 2, czyli kontynuacji bardzo popularnego UMSa z Warcrafta 3, Defense of the Ancients. Tytuł ten tworzony jest we współpracy z Ice Frogiem, który z dużymi sukcesami zajmował się rozwijaniem oryginalnej Doty, przez kilka ostatnich lat. Warto jednak zauważyć, ze nie ma to być klasyczna kontynuacja, a raczej próba (oby udana) przeniesienia oryginału na silnik Source. Oprócz poprawienia grafiki, Valve planuje również dodać kilka interesujących usprawnień.

Przede wszystkim w grze znajdzie się voice-chat, dzięki czemu gracze nie będą zmuszeni używać zewnętrznych programów, takich jak Team Speak czy Ventrilo, jak to miało miejsce do tej pory. Komunikacja głosowa, to w Docie podstawa sukcesu, a w W3 niestety nie było możliwe wprowadzenie takiego udogodnienia. Drugą ważną nowością, będą sterowane przez AI boty, które mają zastępować tzw. leaverów. Są oni największa zmorą oryginału i miejmy nadzieje, że bohaterowie sterowani przez sztuczną inteligencję, skutecznie wyeliminują ten problem. Ciekawie zapowiada się również tzw. coaching system. Gracze zalogowani jako „trenerzy”, będą mogli widzieć ekran swoich „uczniów” i poprzez wspomniany wcześniej voice-chat, doradzać im podczas gry, co powinni robić. Jeżeli będą w tym dobrzy, za swoją „pracę” otrzymają nagrody, w postaci nowych strojów dla swoich bohaterów czy innych tego typu bajerów. Nagrody są przewidziane również dla autorów poradników. Na razie nie udostępniono żadnych screenów z gry, ale powinny się one ukazać już niedługo, bo premiera gry została zapowiedziana na 2011 rok. Więcej informacji o nowej Docie znajdziecie na stronie gameinformera.

Osobiście cieszę się, że gra ma być tylko portem oryginały, bo ten tytuł nie potrzebuje żadnych większych zmian. Wystarczy, że wyeliminują leaverów, poprawią grafikę i powstanie gra niemal idealna. Nie wiem jak wy, ale ja nie mogę się już doczekać ;)

PS. W galerii znajdziecie pierwsze opublikowane arty :)

kwiść
13 października 2010 - 21:01