What the hells? #3 - nowa oficjalna strona Diablo i próbka polskiej wersji językowej - kwiść - 24 sierpnia 2011

What the hells? #3 - nowa oficjalna strona Diablo i próbka polskiej wersji językowej

Kilka dni temu Bashiok ogłosił, że nowa strona Diablo pojawi się już niedługo i na pewno przed rozpoczęciem beta testów gry. Nikt chyba jednak nie spodziewał się, że nastąpi to tak szybko. A jednak! Pod tym adresem możecie podziwiać nową stronkę i co najważniejsze, jest ona dostępna również w języku polskim.

 

Czy pojawiło się na niej coś ciekawego? Na dzień dzisiejszy ilość informacji nie powala. Większość materiałów czeka jeszcze na opublikowanie, a pozostałe są już raczej dobrze znane dociekliwym fanom Diabełka. Nie znaczy to jednak, że nie ma na stronie żadnych nowości. Po pierwsze, w dziale media można podziwiać kilka niepublikowanych wcześniej screenshotów. Nic rewelacyjnego, ale zawsze to kilka nowych pikseli ;)

Zwolennicy polskiej wersji gry dowiedzą się również, że Wizzard, to po polskiemu Czarownik ("zepsuło mi się pokrętło od radia"), a Artisians przetłumaczono na swojsko brzmiących Rzemieślników. Poniżej możecie znaleźć wszystkie pozostałe znalezione przeze mnie tłumaczenia:

Fan of Knives - Wachlarz Noży

Caster - Magik

Unburied - Niepogrzebany

Witch Doctor - Szaman 

Crypt Child - Dziecko Krypty

Arcane Orb - Tajemna Kula

Electrocute - Porażenie

Frost Nova - Nova Mrozu

Skeleton King - Król Szkieletów

Disintegrate - Energia Porażenia

Butcher - Rzeźnik

Followers - Kompani 

Czy takie nazwy trafią do oficjalnej wersji gry? Niewiadomo. Równie dobrze mogą być tylko "place holderami", żeby napisać cokolwiek na stronie. Przekonamy się o tym pewnie po rozpoczęciu beta testów. Szczerze mówiąc, na razie tłumaczenie wygląda całkiem znośnie, choć "Energia Porażenia" i "Tajemna Kula" brzmią nieco dziwnie ;)

Na koniec ważna informacja dla osób lubiący pisać na oficjalnym forum i komentować newsy na stronie. Niestety, te usługi dostępne są tylko dla posiadaczy najnowszych gier Blizzarda. Jeżeli wiec nie posiadacie zarejestrowanego Starcrafta 2 lub World of Warcraft, to musicie poczekać do premiery Diablo 3. Alternatywą jest korzystanie ze starego forum, które nadal funkcjonuje.

kwiść
24 sierpnia 2011 - 13:03