Najgorętsze racery 2013 roku - orion50 - 8 stycznia 2013

Najgorętsze racery 2013 roku

    Od zawsze jestem maniakiem gier, w których głównymi bohaterami są samochody, a za ścieżkę dźwiękową odpowiadają głośno ryczące silniki i opony „tnące” tarki zakrętów. Wychowałem się na serii Gran Turismo, która nie miała sobie równych do czasu premiery pierwszej edycji gry Forza Motorsport. Od tamtego czasu trwają nieustające wojny dotyczące wyższości jednej marki nad drugą. Ja jestem fanem gier, a nie nazw, więc uwielbiam obie. Do tego dochodzą projekty, które są mniej przystępne, ale bardziej symulacyjne takie jak seria GTR, rFactor, czy nadchodzące Assetto Corsa i Project C.A.R.S. W tym wpisie skupie się na najbardziej łakomych kąskach, które zawitają pod strzechami w roku 2013. Zapraszam !

Project C.A.R.S

    Za ten tytuł odpowiada londyńskie studio Slightly Mad, które w przeszłości stworzyło między innymi Need For Speed: Shift 2. Najciekawszą sprawą dotyczącą tego projektu jest to, że społeczność bierze aktywny udział w powstawaniu gry. Jest kilka „poziomów” członkostwa, im wyższy(droższy) level, tym większe uprawnienia i większy wpływ na końcowy kształt produkcji. Fakt o tyle ciekawy, że jest to coś niespotykanego do tej pory jeśli chodzi o gatunek „racerów”.  Premiera została przesunięta na koniec roku 2013.

Najważniejsze cechy:

  • Niesamowita grafika, prawdopodobnie będzie to najładniejsza „ścigałka” ever
  • Realistyczna, zaawansowana fizyka
  • Skrupulatnie zrealizowana praca zawieszenia
  • Zmienne warunki pogodowe oraz pora dnia
  • Dokładnie odwzorowane tory

 Docelowe platformy to: PC, Xbox 360, PS3, WiiU.

GRID 2

   Nie wypada nie wspomnieć o nadchodzącym wielkimi krokami GRID 2. Jedynka była bardzo dobra. Zamiast krwistego SIM’a  dostaliśmy świetny arcade, z elementami symulacji oraz kozackim modelem zniszczeń, który swego czasu powodował opad szczęki. Bardzo dobra grafika, niezły model jazdy i świetne zniszczenia, dały nam grę, która zapisała się złotymi zgłoskami w historii gier wyścigowych. Czekam na sequel, jednak bez wielkich nadziei. Mistrzowie Kodu ostatnio trochę błądzą i wydaje mi się, że gra nie spełni moich oczekiwać. Na pewno będzie to tytuł co najmniej dobry, ale ja mam inne wymagania niż „mainstream” ;) Premiera to Lato 2013.

Docelowe platformy: PC, PS3, Xbox 360

Assetto Corsa

   O tej perełce jak na razie nie wiadomo zbyt wiele oprócz tego, że posiadacze komputerów osobistych dostaną prawdziwego killera. Producentem gry jest studio Kunos Simulazioni, które jest odpowiedzialne za genialne Ferrari Virtual Academy. To daje nam pewność, że dostaniemy fenomenalnego sima. Premiera ma mieć miejsce w roku 2013, ale to może ulec zmianie.

Zazdroszczę wszystkim posiadaczom mocnych komputerów. Podane przeze mnie gry będą świetne,  ale też wymagające hardware’owo. No cóż. Żeby dobrze „zasymulować” rzeczywistość, potrzebny jest mocny sprzęt. Mi to odpowiada, jestem fanem ścigania, w żyłach zamiast krwi mam wysokooktanową benzynę, więc pieniądze na mocnego PC’ta i G27 wezmę nawet z kosmosu. Bieżący rok będzie bardzo owocny dla wszystkich fanów wirtualnej rywalizacji na torach wyścigowych. Oprócz wymienionych przeze mnie „szpili” w produkcji jest jeszcze Forza Motorsport 5 i F1 2013… Stay Tuned !

orion50
8 stycznia 2013 - 18:38

Popularne na blogu O wyścigach i nie tylko - zapraszam

Najnowsze na blogu O wyścigach i nie tylko - zapraszam