Marvel i Hip-Hopowe okładki komiksów - Danteveli - 23 lipca 2015

Marvel i Hip-Hopowe okładki komiksów

Moja ulubiona stajnia komiksów zdecydowała się na interesujący krok. Marvel planuje wypuścić 50 wariantów okładek swoich komiksów inspirowanych rapowymi albumami.

To posunięcie nie jest czymś strasznie szokującym bo Marvel zaserwowało nam już wcześniej okładki powiązane w ten czy inny spośób z hip-hopem. Nigdy jednak nie odbyło sie to na tak wielka skalę. Obecna akcja z 50 okładkami rozpocznie się już w pażdzierniku. Ma być ona hołdem dla klasycznych rap albumów wydanych na przestrzeni ostatnich 30. lat. Na razie udostępioniono jedynie kilka z okładek ale pozwalają one wyobrazić sobie jak będzie wyglądał cały projekt. Pośród wybranych do przerobienia albumów mamy klasyki takie jak  debiut Wu- Tang Clan, Chronic od Doktora Dre, Ready to Die Notoriousa B.I.G czy  Paid in Full duetu Eric B i Rakim.  Wszystkie udostępnione obecnie okładk znajdują sie poniźej.

 

Do moich faworytów należą Spider-Man i DeadPool  jako Eric B i Rakim i Squadron Supreme jako Wu- Tang Clan. Mam nadzieję, że pozostałe okładki będą równie dobre.

Na zakończenie jeszcze tak w ramch przypomnienia kilka innych rapowych więzi stajni Marvel. Już w 2009 w ramach promocji nowego albumu Eminema powstał  komiks, gdzie raper współpracuje z Punisherem.

Póżniej w ramach ukłonu w stronę albumu Marshal Mathers Lp 2 Eminem zagościł na okładce Mighty Avengers.

Znienawidzony przez wielu fanów rapu Birdman pojawił się na okładce komiksu o Spider-Manie.

Swoje wersje okładek komiksów o Deadpoolu i kaczce  Howardzie  dostał undergroundowy duet Run the Jewels.

Danteveli
23 lipca 2015 - 10:31