PaprikaCorpse

Kinożercy

najnowszepolecanepopularne

Ogłoszenie zwycięzców świątecznych konkursów w programie Gry Darmowe

Konkurs z MechRage - gratka dla fanów potężnych mechów

Jestem miłością

Co ma Obrońca Krzyża do gry komputerowej??? Pytanie otwarte. Zapraszam do dyskusji.

Dziewczyna o księżycowym imieniu

Ogłoszenie zwycięzców świątecznych konkursów w programie Gry Darmowe

Ponad 270 komentarzy pod programem Gry Darmowe w wyścigu po grę WOW: Cataclysm i dokładnie 27 wypaśnych wierszyków w walce o pendrive'y od ZaNaDesign… postawiliście przed nami trudne zadanie, nie wspominając o licznych dylematach natury filozoficznej:

Kto napisał najzabawniej? A kto z największą swadą? Kto napisał na temat? Być albo nie być???!

Na te dramatyczne pytania odpowiadam poniżej, więc czytajcie uważnie, ewentualnie czekajcie  już na przesyłki, jeśli Wasz szczęśliwy nick znajduje się wśród zwycięzców.

Gwoli przypomnienia, w świątecznym programie Gry Darmowe, ogłosiłam trzy konkursy. Jeden na refleks, jeden na najbardziej epicki komentarz, z kolei trzeci  na świąteczno-noworoczne wierszo-klepanie.

Świąteczny odcinek programu Gry Darmowe na tvgry.pl

 

czytaj dalejPaprikaCorpse
5 stycznia 2011 - 19:01

Konkurs z MechRage - gratka dla fanów potężnych mechów

Strategiczna gra przeglądarkowa MechRage

W myśl zasady przyjemne z pożytecznym, przygotowaliśmy dla Was konkurs, w którym aby wygrać trzeba... być graczem. Inaczej mówiąc, by stworzyć posta konkursowego nie wystarczy poszperać w Internecie i podzielić się tą wiedzą. Nic z tych rzeczy. Trzeba siąść (ewentualnie wygodnie ułożyć się na łóżku) wejść na  https://darmowe.gry-online.pl/MechRage/z42b, zagrać w grę, a potem do nas napisać. I to z sensem:-)

Dla zainteresowanych konkursem, wklejam link do strony konkursowej i życzę powodzenia!

www.gry-online.pl/promocje.asp?id=24

czytaj dalejPaprikaCorpse
20 października 2010 - 16:42

Jestem miłością

 "Jestem miłością" - o kurcze, to zabrzmiało jakbym podawała się za samego Jezusa Chrystusa. I to w niedzielę. Spokojnie, to nie żadna deklaracja z mojej strony, lecz tytuł filmu Luca Guadagnino. Filmu, którego zakończenie było tak dramatyczne i zaskakująco smutne, że potrzebuję co najmniej tygodnia, by się nad nim zastanowić. Siedem długich nocy na przespanie się z tym tematem. Zamykając lewą powiekę, dodam tylko, że w filmie główną rolę grała Tilda Swinton. Może być więc gorąco.
Dobranoc :-)

Film%20%22Jestem%20mi%u0142o%u015Bci%u0105%22%20w%20re%u017Cyserii%20Luca%20Guadagnino
czytaj dalejPaprikaCorpse
3 października 2010 - 22:41

Co ma Obrońca Krzyża do gry komputerowej??? Pytanie otwarte. Zapraszam do dyskusji.

Z pamiętnika historyka…

15 lipca 1410 roku jest datą jednej z największych bitew w historii Europy Średniowiecznej. Bitwy pod Grunwaldem. Wtedy to siły zakonu krzyżackiego pod dowództwem Urlicha von Jungingena pokonane zostały przez brać polsko-litewską prowadzoną przez króla Polski Władysława II Jagiełłę.

Obraz Jana Matejki przedstawiający Bitwę pod Grunwaldem

czytaj dalejPaprikaCorpse
2 października 2010 - 11:18

Dziewczyna o księżycowym imieniu

 

Gdy islamski radykał nie podał mi ręki, wtedy naprawdę się wkurzyłam. I nakręciłam film.

Jasmila Žbanic, reżyserka filmu "Jej droga"

 

Jak dobrze obejrzeć kawałek porządnego kina, po kawałku nieświeżego mięsa z tasiemcem, jakim okazali się być "Niezniszczalni". Mam wielki sentyment do "Pamięci Absolutnej", i zapewne, tak jak część z Was, wychowałam się na "Terminatorze" i "Rambo (I, II, III, IV, V)" (dzięki Ci, o starszy bracie!), a dorastałam przy "Dzikiej Orchidei"... ale nie kupuję przeciętnego filmu akcji bez TREŚCI, którym każą nam się ekscytować wyłącznie ze względu na fenomenalną obsadę.

czytaj dalejPaprikaCorpse
19 września 2010 - 23:16

Czy 41-letnia dziewica potrafi zaskoczyć bardziej niż hiszpańska inkwizycja?

 

Zapracowani?

Zestresowani?

Nie w humorze?

Jeśli przy którymś z powyższych zapytań, możecie wstawić potwierdzające "check!" polecam najnowszy film Sebastiana Silvy pt. "Służąca". Pomoże zaoszczedzić gotówkę przeznaczoną na środki farmakologiczne (nervosol, benosen, a dla ludzi silnej wiary – wybrany lek homeoptyczny). Natychmiastowa i trwała poprawa samopoczucia to jednak niejedyny atut filmu Silvy.

Czy wspominałam o przewrotności fabuły, która sprawia, że my starzy kinowi wyjadacze, tracimy zupełnie orientację w terenie? Czujemy, że grzęźniemy w ruchomych piaskach niczym Indiana Jones w Królestwie Kryształowej Czaszki, jednocześnie powtarzając jak mantrę - jaki to gatunek filmowy? Co się dzieję, co ja widzę i dlaczego nie rozumiem? Pytamy nerwowo samych siebie, drapiąc się w swędzący nos, jeśli posiadamy plotkujących na nasz temat znajomych.

W czym tkwi zatem fenomen tego filmu? Wzięłam go pod lupę, bo wzrok mam niedoskonały i sprawozdaję co następuje:

czytaj dalejPaprikaCorpse
12 września 2010 - 00:19