Minecraft na Xboksa 360 grywalny na konwencie MineCon - Jiker - 25 października 2011

Minecraft na Xboksa 360 grywalny na konwencie MineCon

Fani Minecrafta, którzy wezmą udział w konwencie MineCon 2011 (18-19 listopada, Las Vegas), otrzymają możliwość przetestowania grywalnej wersji gry na konsolę Xbox 360. Wiadomość została potwierdzona przez przedstawicieli szwedzkiego studia Mojang.

"Miło nam poinformować, że uczestnicy listopadowego konwentu MineCon będą mieli okazję zagrać w grywalną wersję gry Minecraft na Xboksa 360 na kilka miesięcy przed oficjalnym debiutem" - napisano na oficjalnej stronie studia Mojang. "Prace nad Minecraftem na X360 są obecnie w zaawansowanym stadium. Jesteśmy zadowoleni z postępów."

Niestety, z powyższej wypowiedzi wynika, że dotychczasowe doniesienia o przeniesieniu premiery Minecrafta na X360 na początek 2012 roku miały w sobie sporo z prawdy. Pozostaje mieć nadzieję, że termin debiutu nie wypadnie poza pierwszy kwartał przyszłego roku.

Dowiedzieliśmy się również, że Microsoft został oficjalnym sponsorem konwentu MineCon 2011. Można zatem stwierdzić, że producent konsoli Xbox 360 jest więcej niż pewny sukcesu konwersji. Patrząc na świetne wyniki klonów Minecrafta, dostępnych m.in. w ofercie Xbox Live Indie Games, nie ma się co temu dziwić.

Minecraft w wersji na Xboksa 360 będzie pełnoprawną odsłoną marki, posiadającą wszystkie najistotniejsze elementy edycji pecetowej. Dodatkowo będzie oferować dwa schematy sterowania - za pomocą pada oraz kontrolera ruchu Kinect.

Jiker
25 października 2011 - 11:08