Kinect będzie drogi ale czy droższy od Move? - Jiker - 28 sierpnia 2010

Kinect będzie drogi, ale czy droższy od Move?

Microsoft ogłosił, że Kinect będzie oferowany w naszym kraju za równowartość 649 złotych. Cena na pierwszy rzut oka wydaje się być bardzo wygórowana. Po głębszym zastanowieniu można jednak dojść do wniosku, że nie jest tak źle.

Wynika to przede wszystkim z faktu, że pojedynczy Kinect będzie śledził do dwóch aktywnych graczy, przy czym dołączenie tego drugiego nie będzie się wiązać z koniecznością zainwestowania jakichkolwiek dodatkowych pieniędzy. Wspominając się na wyżyny abstrakcji możemy więc podzielić kwotę na pół, uzyskując w ten sposób 325 złotych przypadających na jednego gracza.

W starciu udział bierze również Wii. Biorąc jednak pod uwagę to, że Wiimote to standardowy kontroler ciężko traktować go za równorzędnego rywala dla Move i Kinecta.

Przeanalizujmy sytuację pod kątem PlayStation Move. Kupując zestaw startowy, w skład którego wchodzi wymagana kamera PlayStation Eye, a także podstawowy kontroler, właściciele PlayStation 3 zapłacą 219 złotych. Należałoby jednak dołożyć do tego 99 złotych za sub-controller, bez którego w niektórych grach nie uzyskamy pełnego efektu (albo trzeba będzie korzystać w zastępstwie z Dual Shock 3, jak choćby w SOCOM 4). Otrzymujemy w ten sposób 320 złotych, będące ceną konieczną do poniesienia za zestaw podstawowy i pełne wyposażenie dla gracza numer jeden. Chcąc zagrać w multiplayerze będziemy musieli ponieść jednak koszt związany z zakupem drugiego Move oraz sub-controllera. Zważywszy na to, że odrębnie za podstawowy kontroler zapłaciły 149 złotych, można łatwo wyliczyć, że z myślą o graczu numer dwa osoba zdecydowana na tego typu rozrywkę wyda 250 złotych.

Dodając oba wyniki naszym oczom ukazuje się cena na poziomie 570 złotych. Ciągle jest to mniej, ale już różnica nie robi tak wielkiego wrażenia, prawda? Dodatkowo z Kinectem dostaniemy pełną wersję Kinect Adventures, a do Move dodawane będą tylko demka.

Inną sprawą jest to, że w przypadku PlayStation Move możemy poprzestać na podstawowym zestawie (PS Eye + Move), a Kinect wymusza na nas jednorazową inwestycję - równoznaczną z sumą pieniędzy, za którą wielu mieszkańców naszego kraju musi dać sobie radę przez miesiąc.

Jiker
28 sierpnia 2010 - 13:00
Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
28.08.2010 13:17
kwiść
kwiść
125
Generał

GRYOnline.plRedakcja

"w niektórych grach nie uzyskamy pełnego efektu lub też zwyczajnie w nie zagramy nie (choćby SOCOM 4)."

Mały błąd na końcu z "nie" ;) Co do samej treści, to skąd masz informacje, że nie zagramy? O ile pamiętam to pracownik Sony mówił, że subkontroler można bez problemu zastąpić zwykłym padem. OFC będzie to dużo mniej wygodne, ale działa identycznie. Chyba, że Socom wykorzystuje jakąś funkcję, o której nie wiem :)

28.09.2010 19:27
👍
odpowiedz
Przemcio9
29
Chorąży

Umówmy się gry ani granie nie było nie jest i prawdopodobnie nie będzie tanie. Kupiłem PS Eye, 4 x move i dwa navigation stick'i za które zapłaciłem ok 300 funtów. Teoretycznie jest to PEŁEN zestaw obsługujący w pełni 2 graczy. Tzn np Sports Champions na 2 graczy tarcza i miecz jest obsługiwana osobno. Jest to wydatek 300 funtów!!! Preorderowalem Kinect z 2 grami + darmowy Kinect Adventures i zapłaciłem 240 funtów. Bądźmy szczerzy jeżeli mamy zamiar grać z kimś Move wyjdzie na 100% drożej niż Kinect.