Projekt Fiona firmy Razer - pierwszy tablet dla graczy - Koona - 14 stycznia 2012

Projekt Fiona firmy Razer - pierwszy tablet dla graczy

Jeszcze dobrze nie zdążyłam pozazdrościć siostrze nowego komputera, a już przyjaciółka opowiada mi o nowym cudeńku, które zaprezentowano na trwających targach CES 2012. Firma Razer, jeden z czołowych producentów akcesoriów komputerowych, pochwaliła się swoim Projektem Fiona – pierwszym tabletem dla graczy, w pełni przystosowanym do obecnych na rynku gier komputerowych.

Wygląda ładnie, prawda? A co kryje się w środku?

Ta ciekawa hybryda tabletu i komputera osobistego wyposażona jest w „the most badass processor ever”, jak Min-Liang Tan, CEO Razer określił  procesor Intel Core i7 trzeciej generacji, który ma zapewnić wydajność, o której niektórzy właściciele pecetów mogą tylko pomarzyć.

Jednak nie tylko komputery mają czego zazdrościć Projektowi Fiona. Cacko to ma precyzyjny akcelerometr, czuły ekran dotykowy, który obsługuje gesty wykonywane kilkoma palcami na raz, a także, a może nawet i przede wszystkim, dwa kontrolery rodem z konsoli do gier. Niby to tylko dwa analogi i osiem przycisków, a już zapewniają ewolucję od Angry Birds do Space Marine.

Dodatkowe przeżycia zapewnią graczom wibracje i dźwięk w systemie Dolby 7.1 surround sound. Przy wszystkich powyższych parametrach technicznych, odbiorniki WiFi i bluethoot, które również znalazły się pod dziesięciocalowym ekranem nie robią już na nikim wrażenia.

Twórcy zapewniają, że Fiona powstał w oparciu o obecne na rynku rozwiązania, więc użytkownicy nie będą zmuszeni do użerania się z nowym systemem aplikacji, portowaniem czy dodatkową optymalizacją. A obecne gry na PC, jak i te, które dopiero wyjdą, będą piękne i śmigłe jak je ich twórcy stworzyli.

Dobra, dobra, powiecie, wszystko fajnie, ale kiedy to już wyjdzie, to pewnie będzie kosztowało miliony monet. Cóż, cena poniżej tysiąca dolarów nie wydaje się wielce atrakcyjna w naszych realiach finansowych, jednak nie zapominajmy ile kosztowały pierwsze iPady.

Czy to się przyjmie? Czy szykuje nam się rewolucja w konsolowym świecie? Przekonamy się pod koniec obecnego roku, gdyż premiera przewidziana jest na czwarty kwartał 2012r.

Koona
14 stycznia 2012 - 17:58