Projekt Fiona firmy Razer - pierwszy tablet dla graczy - Koona - 14 stycznia 2012

Projekt Fiona firmy Razer - pierwszy tablet dla graczy

Jeszcze dobrze nie zdążyłam pozazdrościć siostrze nowego komputera, a już przyjaciółka opowiada mi o nowym cudeńku, które zaprezentowano na trwających targach CES 2012. Firma Razer, jeden z czołowych producentów akcesoriów komputerowych, pochwaliła się swoim Projektem Fiona – pierwszym tabletem dla graczy, w pełni przystosowanym do obecnych na rynku gier komputerowych.

Wygląda ładnie, prawda? A co kryje się w środku?

Ta ciekawa hybryda tabletu i komputera osobistego wyposażona jest w „the most badass processor ever”, jak Min-Liang Tan, CEO Razer określił  procesor Intel Core i7 trzeciej generacji, który ma zapewnić wydajność, o której niektórzy właściciele pecetów mogą tylko pomarzyć.

Jednak nie tylko komputery mają czego zazdrościć Projektowi Fiona. Cacko to ma precyzyjny akcelerometr, czuły ekran dotykowy, który obsługuje gesty wykonywane kilkoma palcami na raz, a także, a może nawet i przede wszystkim, dwa kontrolery rodem z konsoli do gier. Niby to tylko dwa analogi i osiem przycisków, a już zapewniają ewolucję od Angry Birds do Space Marine.

Dodatkowe przeżycia zapewnią graczom wibracje i dźwięk w systemie Dolby 7.1 surround sound. Przy wszystkich powyższych parametrach technicznych, odbiorniki WiFi i bluethoot, które również znalazły się pod dziesięciocalowym ekranem nie robią już na nikim wrażenia.

Twórcy zapewniają, że Fiona powstał w oparciu o obecne na rynku rozwiązania, więc użytkownicy nie będą zmuszeni do użerania się z nowym systemem aplikacji, portowaniem czy dodatkową optymalizacją. A obecne gry na PC, jak i te, które dopiero wyjdą, będą piękne i śmigłe jak je ich twórcy stworzyli.

Dobra, dobra, powiecie, wszystko fajnie, ale kiedy to już wyjdzie, to pewnie będzie kosztowało miliony monet. Cóż, cena poniżej tysiąca dolarów nie wydaje się wielce atrakcyjna w naszych realiach finansowych, jednak nie zapominajmy ile kosztowały pierwsze iPady.

Czy to się przyjmie? Czy szykuje nam się rewolucja w konsolowym świecie? Przekonamy się pod koniec obecnego roku, gdyż premiera przewidziana jest na czwarty kwartał 2012r.

Koona
14 stycznia 2012 - 17:58

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
14.01.2012 18:26
Fett
180
Avatar

Wygląda jak to ustrojstwo z filmu Giganci ze stali :)

14.01.2012 18:31
odpowiedz
Kopec23
53
Centurion

Razer już nie pierwszy - i pewnie nie ostatni - raz szykuję "rewolucję" w sposobie grania (pamięta ktoś ich kampanię reklamową dotyczącą - o ile czegoś nie pomyliłem - "laptopa" dla graczy?), tak więc ja jestem sceptycznie nastawiony.

Skoro ma to być taki potwór w kategorii wydajności to wątpię żeby bateria wystarczyła na długo. Dla przykładu laptop 15, 6 cala - HP dv6-6030ew - podczas gry w w nowego Deus Ex'a wytrzymuje ok. godziny, tu ekran jest trochę mniejszy, więc może być trochę lepiej.

Moim zdaniem to i cena dyskwalifikuje go jako sensowną konkurencję dla przenośnych konsol, bo ten produkt nie celuje w ten segment rynku co inne tablety.

14.01.2012 18:36
odpowiedz
warnec
36
Chorąży

Znamienne, że nie zająknęli się ani słówkiem o czasie pracy na baterii.

14.01.2012 18:46
STARKILLER22
odpowiedz
STARKILLER22
60
LVL 90 SCRIBE

Pierwszy tablet napędzany wymaganym akumulatorem w plecaku ?
i7 w przenośnym sprzęcie będzie żarł tyle energii że będzie się musiało posiadać stały dostęp do elektrowni chyba -_-

14.01.2012 18:53
odpowiedz
zanonimizowany789322
28
Senator

[4] -> bardzo możliwe, że wymagana jest mini elektrownia atomowa, czyli Fiona nie przejdzie, zbojkotowana przez ekologów... dobra, nie rzucam inwektywami, bo sobie problemów narobię.

Generalnie pomysł trochę z d'py wzięty - praca na baterii pewnie będzie oscylować w okolicach 2-3 h, co dyskwalifikuje to urządzenie jako przenośne. W dodatku, jako że nie będzie na pewno zasługiwało na miano mobilnego, finansowo również nie opłaca się kupować tego urządzenia, bo można mieć lepszego PC za mniej kasy IMHO.

Czyli sprzęt raczej tylko dla nadzianych gadżeciaży.

14.01.2012 22:36
odpowiedz
Kazioo
86
Senator

Brak jakiejkolwiek informacji o GPU, czyli bujda na resorach. Co mnie obchodzi CPU skoro milczą o GPU, jakby było niepotrzebne.

15.01.2012 13:00
STARKILLER22
odpowiedz
STARKILLER22
60
LVL 90 SCRIBE

będzie oscylować w okolicach 2-3 h

Myśle że to mało realne jak 3DS z włączonym na maks 3D trzyma trochę ponad 2h

15.01.2012 23:16
*Danio
👍
odpowiedz
*Danio
68
Pretorianin

wygląda to ciekawie i chętnie chciałbym takie urządzenie zamiast mojego laptopa ale jeżeli nie będzie się tych padów od Move'a odpinać, wyciągnąć cokolwiek to moim zdaniem będzie dosyć taki bezużyteczny gadżet to tak jakbym miał iphone kupował ipoda touch dla muzyki - bezsensu

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze