Wirtualna Formuła 1 - prezentacja składów oraz moda - Padok WF1 - 16 marca 2012

Wirtualna Formuła 1 - prezentacja składów oraz moda

Już tylko godziny dzielą nas od pierwszego wyścigu w nowym sezonie Wirtualnej Formuły 1, który odbędzie się na torze Albert Park. Kierowcom pozostało jedynie szlifować ustawienia bolidów oraz obmyślać taktykę, która pozwoli im zgarnąć punkty. Faworytów zdecydowanych nie ma, a pojedyncze treningi pokazały, że o czołowe miejsca może walczyć wielu zawodników. Ponadto ostatnie dni pozwoliły zespołom na skompletowanie swoich załóg. Dla wiernych kibiców WF1 udostępniamy również modyfikację do gry rFactor, na której wystartujemy. Listę potwierdzonych uczestników oraz linki do plików znajdziecie w rozwinięciu artykułu.

LISTA ZESPOŁÓW NA SEZON 2012
(w nawiasie miejsce w klasyfikacji generalnej sezonu 2011)

Sauber F1 Team
Andrzej (18)
Perucka (19)

Mercedes GP Petronas F1 Team
Kowal (5)
Rafalok (11)

Sahara Force India F1 Team
Lukas (9)
Luigi (bez punktów)

Vodafone McLaren Mercedes
Wiktordth (13)
Kuska22 (brak – debiutant)

Red Bull Racing
Qverty (15)
Arekkobylo (16)

Lotus Renault F1 Team
FisherFighter (4)
eJay (6)

Scuderia Ferrari Marlboro
Sherman (15)
Dessloch (brak - debiutant)
Danley (2) – kierowca testowy

Scuderia Toro Rosso
Sikham (3)
Kuba (17)

AT&T Williams
xanat0s (brak - debiutant)
DeXX. (brak – debiutant)

Caterham F1
bokserek (7)
maciula (8)

=====================================

MOD do gry rFactor:

http://maszosz.hu/page.php?3081 – paczka podstawowa

http://www.sendspace.com/file/idejyf – patch dla WF1

W poprzednim artykule wspomnieliśmy, iż korzystamy z publicznej modyfikacji RFT2011, jednakże wiele elementów tj. fizyka, silniki, opony, przyczepność mechaniczna zostały na potrzeby uczestników WF1 zmienione. O poprawkach wypowiedział się główny inżynier ligowy, a zarazem zawodnik Scuderia Toro Rosso – sikham:

Chcąc mieć ładnie wyglądające bolidy i dość aktualne malowania musieliśmy się zdecydować na moda odzwierciedlającego 2011 rok. Problem tkwił jednak w fizyce dostępnych modyfikacji, gdyż żadna z nich nie zadowalała Nas przyjemnością płynącą z jazdy. Wymusiło to na nas wprowadzenie poprawek w fizyce naszej wersji. Jest to już drugi sezon w którym modyfikujemy paczkę pod siebie, a zdobyte doświadczenia procentują, co potwierdzają opinie uczestników ligi odnośnie moda. Wprowadziliśmy również kilka ciekawych rozwiązań, które uatrakcyjnią rozgrywkę jak na przykład automatyczny skrypt przydzielający odpowiednie opony Pirelli na dane Grand Prix. Największe zmiany w modzie zaszły w takich elementach jak właśnie opony, ale również w silniku i modelu uszkodzeń. Chcieliśmy, aby jazda była bardziej wymagająca, ale jednocześnie sprawiająca zwykłą frajdę.

Działanie moda możecie zobaczyć na poniższym filmiku. Bolidem kieruje Rafalok – zawodnik Mercedesa.

Do zobaczenia na torze 18 marca!

Padok WF1
16 marca 2012 - 12:39