Allegro przestało istnieć - PowiemToRaz - 22 sierpnia 2012

Allegro przestało istnieć

Allegro powstało troszkę przed 13 grudnia 1999r, ale tego dnia pokazały się pierwsze wzmianki o portalu w prasie i ten dzień został uznany z oficjalny dzień narodzin portalu.

A siedziba firmy znajdowała się w piwnicy hurtowni komputerowej.

Czym miało być allegro przede wszystkim portalem dla hobbistów. Taki pchli targ w wersji elektronicznej. Dziennie rejestrowało się kilka osób i było wystawionych aż 500 aukcji. Rejestrując się po pewnym czasie w serwisie miałem jak sobie dobrze przypominam numer z 4 000 z hakiem. Obecnie tyle ludzi rejestruje się dziennie.

Allegro przestało istnieć. Oczywiście w swojej pierwotnej formie, jako portal aukcyjny gdzie jak pamiętam nie raz w wypiekami na twarzy licytowałem wybrany przedmiot martwiąc się czy ktoś w ostatnie sekundzie nie zgarnie mi go z przed nosa. Dziś prawie zanikła forma licytacji a ponad 95% przedmiotów jest w ofercie kup teraz.

Dziś to raczej pasaż handlowy dla sklepów czy marek i w tym kierunku idzie właśnie allegro, a świadczy o tym właśnie powstała Strefa Marek Allegro, do której obecnie dołączyło 12 firm między innymi Asus, Lenovo, Philips czy z marek odzieżowych Converse,Crocs.

Czy strefa ma szansę przebicia? Zgodnie ze słowami przedstawiciela portalu, większość zapytań osób korzystających z Allegro dotyczy właśnie konkretniej marki, a nie konkretnych rzeczy.

Czy to koniec Allegro uważam, że jako portalu typowo aukcyjnego i hobbistycznego to tak. Czy allegro idzie w dobrym kierunku wprowadzając bezpośrednio marki a pomijając pośredników to czas pokaże? Mi osobiście troszkę brakuję tej nutki hazardu, jaką dawała licytacja, ale czasy się zmieniają żyjemy coraz szybciej a forma kup teraz pozwala nam na posiadanie przedmiotu tu i teraz.

I dla przypomnienia tak wyglądał portal w grudniu 1999 roku. 

PowiemToRaz
22 sierpnia 2012 - 19:44

Jaką formę licytacji wybierasz ?

Kup Teraz 82,5 %

Licytuję 17,5 %

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
22.08.2012 20:38
Inczuczuna
odpowiedz
Inczuczuna
15
Chorąży

@SpecShadow

Tu nie chodzi o internetowy pamiętnik. Tego nie oczekuję, padłbym z nudów. Jedyne czego wymagam, to jakiejś rzetelności. Tytuł jak z tabloida, byleby zwiększyć czytelność. Praktycznie zero informacji, poza datą otwarcia serwisu, jego początkową siedzibą i faktem, że się rozwinął. No i przemyślenia autora ograniczające się do "nie podoba mi się, że serwis się zmienił" to jest jakiś żart. "95% przedmiotów jest w ofercie kup teraz". Jakieś statystyki, źródło danych? Na oko to chłop w szpitalu umarł. Wpisałem sobie pierwsze hasło jakie mi do głowy przyszło: dysk twardy. Po przewinięciu ofert promowanych wcale nie ma 95% kup teraz. Autor sobie dane z kosmosu bierze. Też mam ciekawe przemyślenia. Gameplay się zmienił, kiedyś trzymał jakiś poziom. Ostatnio pojawiło się sporo nowych "autorów" i czuje się jak na kolejce górskiej. Raz trafiam na wpisy dobre, a raz na taki chłam jak to. Szkoda mi życia na odcedzanie, a jednak jakiś sentyment mam i szkoda mi porzucić ten serwis.

22.08.2012 20:56
PowiemToRaz
odpowiedz
PowiemToRaz
1
Junior

Dziękuję za szczere opinie. Takie motto jest na blogu."Moje spojrzenie na Internet"
I fajnie że nie zawsze się z nim zgadzacie.
Co do danych pochodzą one z "DI" więc są w miarę wiarygodne.
Co do artykułu to jest wyraz mojego sentymenty do dawnego allegro gdzie najczęściej przedmioty były przez osoby prywatne a nie firmy.

22.08.2012 20:56
odpowiedz
zanonimizowany858565
2
Chorąży

Co za nierozgarnięci ludzie stworzyli taki tytuł. To jest po prostu oszukiwanie czytelnika. Załóżmy że w ogóle nie obchodzi mnie allegro. Ale jeśli czytam tytuł który mówi że przestało istnieć, to zaglądne tylko z czystej ciekawości, bo wiem że to jeden z największych serwisów. Gdyby napisali prawdę - Allegro zmienia coś tam, ta sama osoba nie weszła by na artykuł. Do tego sam tekst jest mierny.

22.08.2012 20:58
odpowiedz
zanonimizowany861943
46
Generał

Co do artykułu to jest wyraz mojego sentymenty do dawnego allegro gdzie najczęściej przedmioty były przez osoby prywatne a nie firmy.

Czasami trzeba niestety czytać co się pisze, przed wysłaniem - bo inaczj pojawiają się takie cuda...

22.08.2012 21:07
odpowiedz
Krzychu1207
1
Junior

Wpis nie powala ale jest OK.
I co za dyskusja.

22.08.2012 21:25
jarooli
😍
odpowiedz
jarooli
104
Would you kindly?

streszczenie artykułu dla leniwych :
Przedmiotów z opcją Kup Teraz jest na allegro.pl więcej niż licytacji.
Na dodatek pytanie zostało źle sformułowane
Jaką formę licytacji wybierasz ?
Kup Teraz

Jakie płatki kukurydziane wybierasz?
Rosół!

22.08.2012 21:41
Seraf.
odpowiedz
Seraf.
33
Pretorianin

Dołączam się do ludzi sprzeciwiajacych się tabloidowym zagrywkom... Poniekąd jednak rozumiem autora. Chce po najmniejszej linii oporu być czytany, dlatego tworzy tak krótkie i słabe artykuły ;). Wypadałoby trochę popatrzeć na wpisy bartha, heda albo raziela. Masz to nieszczęście autorze ze tacy twórcy tu są, wiec widać jak ogromną jest przepaść jest między ich poziomem a twoim. Początek zapowiadał się mimo wszystko miło.. Ale myślałem że o allegro dowiem się więcej niż 2 zdania na krzyż. Slabiutko. I te dane ze prawie wszystkie aukcje są na kup teraz to tez śmiech na sali.

22.08.2012 21:49
PowiemToRaz
odpowiedz
PowiemToRaz
1
Junior

Seraf. Dziękuję w końcu fajna i pouczająca opinia.
Co do tytułu owszem ma on przyciągnąć ludzi. Bo takie jest jego zadanie.

22.08.2012 22:18
Seraf.
odpowiedz
Seraf.
33
Pretorianin

Masz dwie duże zalety. Pierwsza jest to, że jesteś bardzo miły i kulturalny, nawet jak ktoś mocno zjedzie twój artykuł. Po drugie natomiast, starasz się brać uwagi do siebie, więc to się ceni. Nie idź ta fatalna droga polegająca na krótkiej sławie chwytliwymi tytułami, które jednak nie mają nic wspólnego z blogowaniem czy dziennikarstwem. Próbuj za to tworzyć tytuły ciekawe w swojej formie. To powinno przyciągnąć czytelnika a nie tania sensacja. Życzę Ci powodzenia, bo szanuje ludzi, którzy krytyki nie traktują jak ujme na ego i honorze, lecz traktują ja jako stymulant do rozwoju.

22.08.2012 23:14
👍
odpowiedz
zanonimizowany579358
105
Senator

Wiadomo, że zawsze warto policytować, bo można trafić na nie lada okazję i kupić coś taniej niż w ofercie "Kup teraz". Już sporo gier na aukcjach kupiłem i chyba tylko Wiedźmina 2: ER, kupiłem właśnie poprzez "Kup teraz". A w licytacji udało mi się kupić m.in. Mass Effect 2 za 12zł ;P
Szkoda, że licytacje zanikają, jednak mam nadzieję, że nie znikną zupełnie.

22.08.2012 23:28
maviozo
odpowiedz
maviozo
185
Filozof Pierdoła

Jeżeli kupujecie nowe rzeczy, to wtedy faktycznie nie ma sensu korzystać z licytacji. Ale kupić w dobrej cenie dobre używki to już sztuka. I moim zdaniem w takim kontekście licytacje mają jak najbardziej sens. Oczywiście dla ludzi, którym nie śpieszy się ze sprzedaniem sprzętu. Sam upolowałem na licytacjach parę drobiazgów i siedziałem wbity w fotel przed końcem aukcji, czy ktoś kliknie i ile :D

22.08.2012 23:42
Shaybecki
odpowiedz
Shaybecki
30
Legend
Image

Gry-online.pl przestaje istnieć
na pewno nikt z obsługi GOLa nie powie, że w ostatnim czasie popularność serwisu idzie w górę
strony typu gry*onet.pl przegoniły GOLa, który kiedyś był liderem, a gry*wp.pl czy poly*gamia.pl powoli doganiają GOL
to czego jesteśmy teraz świadkami to ostatnie próby reanimacji tego serwisu różnymi porażkami typu "gameplay.pl"
pomijam już fakt, że większość wyświetleń napędza ruchliwe forum

forma z lat 2005-2008 nie wróci prawdopodobnie nigdy, czas się wziąć za interes

zróbmy na ten temat cały artykuł, bo znalazłoby się co nieco powodów

23.08.2012 00:48
marcinos709
odpowiedz
marcinos709
31
Konsul

Co to jest?.....
-Gratulację, autor artykułu otrzymuje główną nagrodę w nieistniejącym konkursie na najkrótszy i najbardziej "innowacyjny" artykuł na gameplay.pl Główną nagrodą jest promocja specjalnej, drewnianej zbroi dla Ezio. Zwycięzca może zakupić to wspaniałe DLC o 8% taniej!!!! Jeszcze raz gratulujemy!

http://trybuna.kkvlab.com/wp-content/uploads/2011/12/co-ja-pacze.jpeg

PS. Autor jest bardzo zadowolony, pobrał już promocyjne DLC i przesłał nam nawet swoje zdjęcie by również my mogli cieszyć się tą wspaniałą nowiną!

http://static.pl.groupon-content.net/72/42/1341586884272.jpg

23.08.2012 02:19
odpowiedz
domzz
69
Centurion

Mam nadzieję, że wpis nie jest sponsorowany, bo to by było już ogromną przesadą.
Ale zalatuje reklamą "strefy marek allegro" i to bardzo. Za to Strefa... odrzuciła mnie po 4 sekundach i nie
jest niczym innym jak pętlą na sprzdających taniej produkty tych marek niż w sklepach firmowych , co jest absolutnie karygodne i kojarzy mi się z krętackimi zabiegami TVP o wciśnięcie wszystkim abonamentu RTV, fuj!

23.08.2012 04:46
odpowiedz
Kazioo
86
Senator

Czy tylko ja mam wrażenie, że "PowiemToRaz" jest pseudo-profilem mającym na celu wrzucanie onetowych newsów na gameplay.pl i zwiększanie oglądalności tego podupadającego bloga o niczym?
Wnioskuje to zarówno po treści jego notek, jak i bezpłciowych komentarzy.

23.08.2012 09:01
odpowiedz
keeveek
76
Konsul

Płacą wam od kliknięcia, że się czasem zachowujecie jak zwykłe prostytutki?

23.08.2012 11:45
maciek16180
odpowiedz
maciek16180
54
Konsul

Wtf? Brakuje ci hazardu w normalnych zakupach? Wolisz nie wiedzieć czy w końcu kupisz dany przedmiot, ani nie znać jego ceny? Dla mnie to brzmi bez sensu.

23.08.2012 11:56
dzony600
odpowiedz
dzony600
41
ru ru ru rurkowców

dokładnie, poza tym to właśnie przez kup teraz można wyrwać najlepsze okazje...

23.08.2012 12:09
Devilyn
odpowiedz
Devilyn
173
Organised Chaos

Myśle że nie do końca tak jest, "stary model" Allegro nadal gdzieś tam istnieje ale żeby do niego dotrzeć trzeba się przebić przez shitwall "sóper okazji".

Wiem co mówię bo na Allegro bywam prawie codziennie w poszukiwaniu różnych rarytasów.

Z drugiej strony ostatnio przez małą księgarnie w Krk kupiłem dwa albumy z Taschen po naprawdę dobrej cenie dosyć ciężko dostępne w Polsce. Gdyby nie Allegro nie dowiedział bym się w ogóle że księgarnia w mieście w którym obecnie mieszkam posiada te albumy.

24.08.2012 10:33
BzArEx
odpowiedz
BzArEx
39
Pretorianin

Z tekstu wynika, że jest nawet "ciekawiej" iż kiedyś, ponieważ te "5%" z pośród gigantycznej ilości ofert to więcej niźli w pierwszych miesiącach istnienia serwisu, Allegro uratowane :P

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze