Allegro przestało istnieć - PowiemToRaz - 22 sierpnia 2012

Allegro przestało istnieć

Allegro powstało troszkę przed 13 grudnia 1999r, ale tego dnia pokazały się pierwsze wzmianki o portalu w prasie i ten dzień został uznany z oficjalny dzień narodzin portalu.

A siedziba firmy znajdowała się w piwnicy hurtowni komputerowej.

Czym miało być allegro przede wszystkim portalem dla hobbistów. Taki pchli targ w wersji elektronicznej. Dziennie rejestrowało się kilka osób i było wystawionych aż 500 aukcji. Rejestrując się po pewnym czasie w serwisie miałem jak sobie dobrze przypominam numer z 4 000 z hakiem. Obecnie tyle ludzi rejestruje się dziennie.

Allegro przestało istnieć. Oczywiście w swojej pierwotnej formie, jako portal aukcyjny gdzie jak pamiętam nie raz w wypiekami na twarzy licytowałem wybrany przedmiot martwiąc się czy ktoś w ostatnie sekundzie nie zgarnie mi go z przed nosa. Dziś prawie zanikła forma licytacji a ponad 95% przedmiotów jest w ofercie kup teraz.

Dziś to raczej pasaż handlowy dla sklepów czy marek i w tym kierunku idzie właśnie allegro, a świadczy o tym właśnie powstała Strefa Marek Allegro, do której obecnie dołączyło 12 firm między innymi Asus, Lenovo, Philips czy z marek odzieżowych Converse,Crocs.

Czy strefa ma szansę przebicia? Zgodnie ze słowami przedstawiciela portalu, większość zapytań osób korzystających z Allegro dotyczy właśnie konkretniej marki, a nie konkretnych rzeczy.

Czy to koniec Allegro uważam, że jako portalu typowo aukcyjnego i hobbistycznego to tak. Czy allegro idzie w dobrym kierunku wprowadzając bezpośrednio marki a pomijając pośredników to czas pokaże? Mi osobiście troszkę brakuję tej nutki hazardu, jaką dawała licytacja, ale czasy się zmieniają żyjemy coraz szybciej a forma kup teraz pozwala nam na posiadanie przedmiotu tu i teraz.

I dla przypomnienia tak wyglądał portal w grudniu 1999 roku. 

PowiemToRaz
22 sierpnia 2012 - 19:44

Jaką formę licytacji wybierasz ?

Kup Teraz 82,6 %

Licytuję 17,4 %