Facebook testuje możliwość wysyłania kartek pocztowych bezpośrednio z profilu użytkownika. - PowiemToRaz - 13 sierpnia 2012

Facebook testuje możliwość wysyłania kartek pocztowych bezpośrednio z profilu użytkownika.

Przyznam się, że od czasu do czasu Facebook mnie bardzo zaskakuje i zadziwia, od pewnego czasu zastanawiałem się, czym nas obecnie zaskoczy i o jaki nowe funkcje zostanie wzbogacony ten portal.

Kartka pocztowa z Facebooka to dość ciekawy pomysł przeniesienia informacji ze świata wirtualnego, jaki są portale społecznościowe do świata realnego. Obecnie jest ten projekt w fazie testów a ma on na celu pozwolić nam bezpośrednio z naszego konta na FB przesłać zdjęcie wraz z adnotacją pod dowolny adres.

Podobnie jak w przypadku tradycyjnej pocztówki zdjęcie umieszczone zostanie na awersie kartki pocztowej, natomiast spersonalizowaną wiadomość można będzie napisać na rewersie przesyłki.

Na pocztówce możliwe będzie napisanie adresu znajomego, a w przypadku jego braku będzie istniała możliwość zapytania się o adres odbiorcy.

Będą też ograniczenia, nie będzie możliwości wysyłania kartki z fotkami pobranymi z Internetu.

Za usługę jest odpowiedzialna firma Sincelery, znana jest przede wszystkim z aplikacji mobilnej Postagram, która umożliwia wysyłanie zdjęć zrobionych z pomocą Instagram, jako zwykłej kartki pocztowej.

Czy doświadczenie firmy Sincelery plus zasięg i potęga FB to wystarczy by usługa weszła w życie to okaże się w czasie, ale projekt jest bardzo ciekawy i chętnie będę śledził jego realizację. Jeśli tylko cena będzie rozsądna to na pewno skorzystam z pomysłu i np.: wyślę spersonalizowaną kartkę urodzinową do znajomego.

Co sądzicie o pomyśle, czy wysłałbyś taką kartkę do znajomych? Jaki jest twój pomysł na wykorzystanie takiej formy komunikacji?

PowiemToRaz
13 sierpnia 2012 - 13:57