PowiemToRaz

Moje spojrzenie na internet

najnowszepolecanepopularne

Rysiek z Klanu wraca do gry

Pobierz i testuj Windows 8 przed premierą

Jak wybrać mysz dla Gracza?

Polska Niezwykła – genialna aplikacja numer jeden w AppStore.

Facebook testuje możliwość wysyłania kartek pocztowych bezpośrednio z profilu użytkownika.

Kim Dotcom, twórca Megaupload, ponownie powraca z MegaBox.

Rysiek z Klanu wraca do gry

Czy akcje społeczne muszą być nudne. Pozwolę sobie zacytować tekst z reklamy : „Kampanie społeczne to zawsze niezłe gówno”.

Ale dziś sam postanowiłem wesprzeć taką inicjatywę i pokazać że można coś zrobić dobrze i zabawnie, a zangarzownie internautów w tą akcję przeszło moje najśmielsze oczekiwanie.

Tylko w parę dni kwota pozyskana na moment pisanie tego tekstu to 53006zł.

Sprawcami tej akcji jest serwis Siepomaga.pl a wszystko w ramach pomocy dla fundacji Przytul Psa.

W samej akcji pewnie nie było by nic niezwykłego gdyby nie kapitalna reklama która jej towarzyszy i która już dziś stanie się pewnie hitem polskiego Internetu (reklama zrobiona przez Fundacje Przytul Psa).

czytaj dalejPowiemToRaz
12 grudnia 2012 - 10:36

Allegro przestało istnieć

Allegro powstało troszkę przed 13 grudnia 1999r, ale tego dnia pokazały się pierwsze wzmianki o portalu w prasie i ten dzień został uznany z oficjalny dzień narodzin portalu.

A siedziba firmy znajdowała się w piwnicy hurtowni komputerowej.

czytaj dalejPowiemToRaz
22 sierpnia 2012 - 19:44

Pobierz i testuj Windows 8 przed premierą

Na pewno niejeden z czytelników Gameplay czeka na premierę Windows 8, która ma nastąpić 26 października tego roku. Tak jak już to było w wersją systemu Windows 7, tak i teraz Microsoft postanowił udostępnić tą wersję dla programistów i deweloperów w celach testowych.

czytaj dalejPowiemToRaz
16 sierpnia 2012 - 11:00

Polska Niezwykła – genialna aplikacja numer jeden w AppStore.

Uwielbia podróże, choć okres urlopowy dobiega końca nie mogłem się oprzeć by nie napisać i nie pochwalić twórców aplikacji Polska Niezwykła.

Przyznam się, że jakość polskich aplikacji na platformie iOS nie zachwyca, choć pewnie znajdziemy kilka wyjątków. Taki na pewno jest właśnie opisywana poniżej aplikacja, choć żałuję, że nie była dostępna podczas Euro 2012 gdyż mogła być genialną reklamą naszego kraju.

Musze nadmienić, że Polska Niezwykła to nie tylko aplikacja, ale też bardzo dobrze rozbudowany portal społecznościowy poświęcony turystyce po naszym kraju gdzie to użytkownicy dodają fotografie pokazują na ciekawe trasy i miejsca warte zobaczenia. Dzięki takiemu połączeniu mam możliwość odnalezienia naprawdę genialnych miejsc, których nie ma w standardowych przewodnikach.

czytaj dalejPowiemToRaz
14 sierpnia 2012 - 12:00

Facebook testuje możliwość wysyłania kartek pocztowych bezpośrednio z profilu użytkownika.

Przyznam się, że od czasu do czasu Facebook mnie bardzo zaskakuje i zadziwia, od pewnego czasu zastanawiałem się, czym nas obecnie zaskoczy i o jaki nowe funkcje zostanie wzbogacony ten portal.

Kartka pocztowa z Facebooka to dość ciekawy pomysł przeniesienia informacji ze świata wirtualnego, jaki są portale społecznościowe do świata realnego. Obecnie jest ten projekt w fazie testów a ma on na celu pozwolić nam bezpośrednio z naszego konta na FB przesłać zdjęcie wraz z adnotacją pod dowolny adres.

czytaj dalejPowiemToRaz
13 sierpnia 2012 - 13:57

Kim Dotcom, twórca Megaupload, ponownie powraca z MegaBox.

Kim Schmitz, obecnie po zmianie nazwiska znany jako Dotcom, to chyba jedna z najbardziej kontrowersyjnych osób znanych w świecie Internetu.  Wszystkim znany, jako twórca Megaupload, platformy do wymiany plików, która nie tylko zrobiła z niego milionera, ale też przyniosła mu wielkie problemy z prawem. Obecnie, Kim Dotcom dzięki zapłaceniu kaucji przebywa na wolności a jego ekstradycja została odroczona do marca 2013 roku.

czytaj dalejPowiemToRaz
13 sierpnia 2012 - 11:53

Jak wybrać mysz dla Gracza?

Jak wybrać mysz dla gracza?

Zaczynając swoją przygodę z grami warto zastanowić się nad kupnem dedykowanej myszki dla gracza, taki wydatek nie tylko podniesie nam poziom gry, ale znacząco może wpłynąć na nasze wyniki w grze.

Najważniejsze cechy myszki dla gracza:

czytaj dalejPowiemToRaz
12 sierpnia 2012 - 14:08

Yuma - historia mojego życia.

Dziś premiera polskiego filmu „Yuma” w reżyserii Piotra Mularuka. Dlaczego w ramach gameplay.pl postanowiłem napisać o tym filmie.

 Gdyż ta historia to po części historia mojego życia.

I tu należą się Wam słowa wyjaśnienia. Nie byłem tak zwanym Yumaczem, ale mieszkałem i mieszkam właśnie w jednym z przygranicznych miejscowości i w tych czasach miałem około 16 lat i wielu moich znajomych w tym czasie zajmowało się tym procederem, a nie jedna usłyszana w tym czasie historia nadaje się na scenariusz filmowy.

czytaj dalejPowiemToRaz
10 sierpnia 2012 - 01:01

Angry Birds - ponownie atakują.

Gry Angry Birds chyba nie trzeba już nikomu przedstawiać jest ona dostępna na wszystkich platformach mobilnych a też na pececie, możemy w nią  grać w wersji przeglądarkowej. Gra szybko zdobyła wielu fanów a każda jej odsłona bije kolejne rekordy popularności .

czytaj dalejPowiemToRaz
9 sierpnia 2012 - 11:26

Gramy w Kosza z Google.pl

Gramy w Kosza z Google.pl

Dziś kolejny dzień zmagań olimpijskich.

W ramach Google Doodles dziś możemy zagrać w koszykówkę. Gra jest bardzo prosta przez 24 sekundy staramy się jak najczęściej trafić do kosza .

czytaj dalejPowiemToRaz
8 sierpnia 2012 - 10:26