Kim Dotcom twórca Megaupload ponownie powraca z MegaBox. - PowiemToRaz - 13 sierpnia 2012

Kim Dotcom, twórca Megaupload, ponownie powraca z MegaBox.

Kim Schmitz, obecnie po zmianie nazwiska znany jako Dotcom, to chyba jedna z najbardziej kontrowersyjnych osób znanych w świecie Internetu.  Wszystkim znany, jako twórca Megaupload, platformy do wymiany plików, która nie tylko zrobiła z niego milionera, ale też przyniosła mu wielkie problemy z prawem. Obecnie, Kim Dotcom dzięki zapłaceniu kaucji przebywa na wolności a jego ekstradycja została odroczona do marca 2013 roku.

Mimo problemów z prawem Dotcom przygotowuje się do uruchomienia MegaBoxa.

Megabox po raz pierwszy pojawił się w mediach pod koniec ubiegłego roku, po wydaniu “Mega Song” promo. Piosenka wykonana została  przez najlepszych artystów w tym P Diddy, Will.i.am, Alicia Keys, Snoop Dogg i Kanye West, popierając nieistniejącego już Megaupload.

Czym ma być MegaBox?

Ten projekt ma za zadanie połączyć bezpośrednio artystów z klientami pomijając przy tym wielkie wytwórnie fonograficzne. Chodziły słuchy, że właśnie ten model biznesowy był przyczyną kłopotów Dotcom i że to właśnie wytwórnie fonograficzne poprzez swoje wpływy przyczyniły się do zamknięcia serwisu Megaupload jak i samego Dotcoma.

Z pierwszych zrzutów ekranu widać, że MegaBox będzie skoncentrowany na muzyce i na promocji poprzez portale społecznościowe.

MegaBox ma pozwalać na darmowe legalne słuchanie muzyki poprzez instalacje aplikacji Megakey, artysta zarabiałby na dwa sposoby sprzedając bezpośrednio muzykę lub za wyświetlanie reklamy w aplikacji podczas słuchania jego muzyki.

Projekt miał pozwolić nie tylko zarobić wielkim gwiazdom, ale też zaistnieć, jako platforma do promocji własnej twórczości mniej znanym artystom.

"Nowe rozwiązania pozwolą twórcom zachować 90% wszystkich przychodów i generowania znaczących dochodów z niewykorzystanym rynku bezpłatnych plików do pobrania" powiedział Dotcom.

"Takie podejście mogłoby rozwiązać problem piractwa", dodaje

Ta ostatnia część jest ważna. Założyciel Megaupload wierzy, że ten „wolno muzyczny” model biznesowy ma potencjał do zmniejszenia piractwa muzycznego. Nie będzie to rozwiązanie preferowane przez wielkie wytwórnie, ale artyści powinni być zainteresowani ofertą.

Jak sądzicie, czy taka forma słuchania muzyki oraz płacenia za nią ( poprzez oglądanie reklam) to dobry pomysł? Czy korzystałbyś z MegaBoxa ?

PowiemToRaz
13 sierpnia 2012 - 11:53

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
13.08.2012 12:31
Lothers
Lothers
150
Senator

Każdy pomysł, który odbierze władzę wielkim wytwórniom jest dobry.

13.08.2012 12:31
odpowiedz
GameSkate
53
Pretorianin

Jeśli reklamy byłyby bannerkami wyświetlającymi się w aplikacji, muzyka była w formacie FLAC, mógłbym dodać do programu muzykę posiadaną już na dysku i nie byłoby żadnego streamingu to czemu nie.

Zresztą i tak wolę fizyczne wydania i systematycznie powiększam swoją kolekcję płyt CD (a w przyszłości winyli, na razie nie stać mnie na to).

13.08.2012 14:34
odpowiedz
Stereo
5
Generał

Czym ma być MegaBox?
Ten projekt ma za zadanie połączyć bezpośrednio artystów z klientami pomijając przy tym wielkie wytwórnie fonograficzne.

Ktoś dalej śmie powiedzieć, że Megaupload został "zamknięty" z winy piractwa?

14.08.2012 07:52
odpowiedz
komenty
66
Senator

Jasne ze zostal zamkniety z powodu piractwa. Tu nie mam najmniejszych watpliwosci. Gdyby wytwornie mogly to zamknelyby mase innych tego typu stron, ktore jeszcze funckjonuja. Zreszta przeciez zamkniecie tego serwisu wcale nie powstrzymalo powstania storny o ktorej w artykule powyzej.

14.08.2012 10:11
Orrin
odpowiedz
Orrin
203
Najemnik

Ja bym chciał taki serwis (legalny) z serialami. Chciałbym mieć swoje konto dostęp do wszystkich seriali w jakości HD z wyborem napisy/lektor/oryginał. Możliwość streamu, ściągnięcia.

Za to co opisałem abonament miesięczny z przyjemnością bym opłacał.

14.08.2012 10:18
odpowiedz
Lutz
173
Legend

@up na polskie wersje pewnie sie jeszcze dlugo nie doczekasz, ale netflix ma sporo seriali w ofercie (uzywam w uk, w polsce jestem odciety), wiem ze universal ma cos dedykowanego na rynek polski, tylko nie wiem jak z cenami.

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze