Kim Dotcom twórca Megaupload ponownie powraca z MegaBox. - PowiemToRaz - 13 sierpnia 2012

Kim Dotcom, twórca Megaupload, ponownie powraca z MegaBox.

Kim Schmitz, obecnie po zmianie nazwiska znany jako Dotcom, to chyba jedna z najbardziej kontrowersyjnych osób znanych w świecie Internetu.  Wszystkim znany, jako twórca Megaupload, platformy do wymiany plików, która nie tylko zrobiła z niego milionera, ale też przyniosła mu wielkie problemy z prawem. Obecnie, Kim Dotcom dzięki zapłaceniu kaucji przebywa na wolności a jego ekstradycja została odroczona do marca 2013 roku.

Mimo problemów z prawem Dotcom przygotowuje się do uruchomienia MegaBoxa.

Megabox po raz pierwszy pojawił się w mediach pod koniec ubiegłego roku, po wydaniu “Mega Song” promo. Piosenka wykonana została  przez najlepszych artystów w tym P Diddy, Will.i.am, Alicia Keys, Snoop Dogg i Kanye West, popierając nieistniejącego już Megaupload.

Czym ma być MegaBox?

Ten projekt ma za zadanie połączyć bezpośrednio artystów z klientami pomijając przy tym wielkie wytwórnie fonograficzne. Chodziły słuchy, że właśnie ten model biznesowy był przyczyną kłopotów Dotcom i że to właśnie wytwórnie fonograficzne poprzez swoje wpływy przyczyniły się do zamknięcia serwisu Megaupload jak i samego Dotcoma.

Z pierwszych zrzutów ekranu widać, że MegaBox będzie skoncentrowany na muzyce i na promocji poprzez portale społecznościowe.

MegaBox ma pozwalać na darmowe legalne słuchanie muzyki poprzez instalacje aplikacji Megakey, artysta zarabiałby na dwa sposoby sprzedając bezpośrednio muzykę lub za wyświetlanie reklamy w aplikacji podczas słuchania jego muzyki.

Projekt miał pozwolić nie tylko zarobić wielkim gwiazdom, ale też zaistnieć, jako platforma do promocji własnej twórczości mniej znanym artystom.

"Nowe rozwiązania pozwolą twórcom zachować 90% wszystkich przychodów i generowania znaczących dochodów z niewykorzystanym rynku bezpłatnych plików do pobrania" powiedział Dotcom.

"Takie podejście mogłoby rozwiązać problem piractwa", dodaje

Ta ostatnia część jest ważna. Założyciel Megaupload wierzy, że ten „wolno muzyczny” model biznesowy ma potencjał do zmniejszenia piractwa muzycznego. Nie będzie to rozwiązanie preferowane przez wielkie wytwórnie, ale artyści powinni być zainteresowani ofertą.

Jak sądzicie, czy taka forma słuchania muzyki oraz płacenia za nią ( poprzez oglądanie reklam) to dobry pomysł? Czy korzystałbyś z MegaBoxa ?

PowiemToRaz
13 sierpnia 2012 - 11:53