7 powodów by zobaczyć 7 psychopatów - promilus - 3 stycznia 2013

7 powodów, by zobaczyć 7 psychopatów

Film przez polskie kina przemknął jak błyskawica. Ładny, chwalony, ale szybko zapominany i wyrzucony z repertuaru. To kolejny dowód na to, że nigdy nie przestanę się dziwić. Innym jest np. kebab w kfc.

Po pierwsze
Nie można pozwolić, by film został zapomniany
Nominacje do Złotych Globów mówią wiele o przemyśle filmowym. Brak "7 psychopatów", to jakaś pomyłka, skandal i Smoleńsk. Niewielkie są też szanse na Oscara. Wygląda na to, że członkowie akademii mają do siebie dystans mniej więcej taki jak Kiełczewice Pierwsze do Kiełczewic Górnych (sprawdźcie sobie na mapie). Jeśli "7 psychopatów" za 20 lat nie będzie wspominane jako dzieło kultowe to ja się wyprowadzam. Nie wiem jeszcze, gdzie i po co, ale się wyprowadzam!

Po drugie
To świeżynka jak mleko pite bezpośrednio z krowiego cyca
Dystrybutorzy mają to do siebie, że nie potrafią filmu zareklamować bez nawiązywania do innych. „To jak bracia Coen! W stylu Tarantino! Jak Guy Ritchie!” – krzyczały reklamy, krzyczeli recenzenci. Ja nie krzyczę. Martin McDonagh ma swój styl i to do niego będą porównywani inni.

Po trzecie
Banan na twarzy
Są filmy, oglądając które niemal przez cały czas mamy ten uśmiech psychopaty, który właśnie związał swoją ofiarę i za chwilę, za momencik będzie ją łaskotał. To nie uśmiech komediowy. To uśmiech wywoływany sceną w "Kick-Assie", w której mała dziewczynka morduje całe zastępy przestępców.  "7 psychopatów" zapewnia właśnie tego rodzaju doznania.

Po czwarte
Lepszy od filmu jest tylko film w filmie
Chyba najważniejszy podpunkt. Głównym bohaterem "7 psychopatów" jest scenarzysta. W związku z tym mnóstwo tu bawienia się filmowymi schematami. Na naszych oczach powstaje film w filmie (w drugiej części mogliby zrobić film w filmie w filmie). Wszyscy, którzy w filmach akcji widzieli po 100 razy te same ograne motywy, tutaj w końcu zobaczą coś nowego. Scena, w której przedstawione jest „idealne zakończenie” miażdży jak Grycanka małego kotka.

Po piąte
Smaczki
7 psychopatów to raj dla wszystkich doszukujących się różnych niespodzianek, nawiązań i mrugnięć okiem. Tutaj to mruganie napieprza jak stroboskop. Tylko czekać, aż w sieci będą pojawiały się kolejne „ciekawostki”. Oglądajcie uważnie, zobaczcie 5 razy, a pewnie i tak za każdym razem zabawa będzie taka sama.

Po szóste
Aktorzy
Trudno wymarzyć sobie lepszą obsadę. Do każdego bohatera idealnie został dobrany aktor. Można zobaczyc zarówno tych młodszych (Colin Farrell, Sam Rockwell, Woody Harrelson) jak i nieco starszych (Christopher Walken, Tom Waits). Są też i tacy, którym wystarczy samo nazwisko Walkena, by film uznać za warty obejrzenia. Są to najczęściej kobiety, brunetki, 172 cm wzrostu.

Po siódme
Wróciłem, by to napisać
Dla jednych to powód, by iść do kina, dla innych wręcz odwrotnie. Największą część stanowią ci co mają wyjebane. Zalogowałem się na gameplayu po chyba najdłuższej przerwie jakie tu sobie robiłem. Mam zamiar wrócić na stałe i pisać częściej. Dla hajsu i sławy. Przede wszystkim jednak dlatego, bo chciałem napisać, że kebab z kfc ssie. Bo ssie, co nie?
Wszyscy mają fanpejdże, mam i ja!

promilus
3 stycznia 2013 - 20:30
Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
03.01.2013 21:08
GameSkate
53
Pretorianin

"Last shootout (albo gunfight, nie pamiętam)" powinien zostać nakręcony jako odrębny film, byłoby to coś po prostu niesamowitego. Do tego historia kwakra to czysty geniusz krótkiej opowiastki grozy z zaskakującym zakończeniem.

Co do drugiego powodu, dodałbym jeszcze - nie jest to sequel, prequel, remake, reboot, remake rebootu, spinoff ani adaptacja książki, komiksu, czy sztuki teatralnej.

Dla mnie to film roku razem z Moonrise Kingdom.

03.01.2013 22:47
sekret_mnicha
😊
odpowiedz
sekret_mnicha
213
fsm

GRYOnline.plTeam

No przecież już napisałem, że to fajny film. Nie wysilaj się tak :P

(Fajny tekst, ale mój zachwyt był nieco mniejszy. In Bruges super movie number 1!)

03.01.2013 23:18
SnT
odpowiedz
SnT
144
U R

Pisz, pisz jak najwięcej - lubię Twoje pisanie !

Ale w odróżnieniu od kolegi dwa posty wyżej - moim filmem roku jest 7 psychopatów i Moonrise Kingdom.

04.01.2013 00:32
odpowiedz
GameSkate
53
Pretorianin

Eee, to było do mnie? Przecież też napisałem, że 7 Psychopatów i Moonrise Kingdom to moje ulubione filmy tego roku, więc dlaczego piszesz "w odróżnieniu od kolegi dwa posty wyżej"? ;d

04.01.2013 13:11
odpowiedz
krzychu2k7
39
Konsul

"To kolejny dowód na to, że nigdy nie przestanę się dziwić. Innym jest np. kebab w kfc."
Nie chciałeś przypadkiem użyć słowa "powód" lub "przyczyna" zamiast "dowód"?

04.01.2013 14:59
odpowiedz
JayL
47
Centurion

Dokładnie, kebab z kfc jest do dupy.

04.01.2013 16:49
promilus1
odpowiedz
promilus1
94
Człowiek z Księżyca

Nie chciałeś przypadkiem użyć słowa "powód" lub "przyczyna" zamiast "dowód"?

Może i faktycznie lepiej, jednak chyba nie popełniłem błędu językowego.

05.01.2013 16:40
zhreddek
odpowiedz
zhreddek
8
Legionista

Dobra puenta.

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze