Śladami dzieciństwa #0 - Wstęp - KepKeeper - 13 marca 2014

Śladami dzieciństwa #0 - Wstęp

Nie wiem czemu ale ten obrazek mnie urzekł i pasował do całości

Zastanawialiście się kiedyś, ile kultowych gier odstawiliście dlatego, że w danym momencie pojawiło się coś innego co zaabsorbowało waszą uwagę, a później po prostu o tej grze zapomnieliście? Ja zrobiłem ostatnio taką swoista analizę i zdałem sobie sprawę, ile gier porzuciłem, a potem nie wróciłem do nich tylko dlatego że było „coś nowszego”.

Ostatnio na gameplay.pl pojawił się tekst autorstwa Imperialisty, który uświadomił mi jak stary już jestem. Później doszedłem do wniosku, że jest masa gier, która nie została wymieniona na tej liście bo… jest jeszcze starsza.

Od razu mówię jestem typem gracza któremu nie przeszkadza słabsza grafika, gorszy dźwięk czy inne „wady” starszych gier. Bardzo lubię dawne tytuły, ponieważ odnajduję w nich wiele dobrego,
a dodatkowo mam do nich wielki sentyment.

Nie zastanawiam się nad tym, czy jest sens powrotu do tego czy tamtego, ale wiem jedno, to jest chyba ostatni moment na to. Później stanie się to po prostu niemożliwe z technicznego punktu widzenia. Chcę korzystać teraz, ile tylko się da i jeszcze raz przeżyć dzieciństwo powracając nie raz do słabych, nudnych, dziecinnych, czy niepoważnych gier. Mam nadzieję, że będziecie mi towarzyszyć w tej przygodzie i wspólnie cofniemy się do „tamtych” czasów.

Ten wpis jest zapowiedzią, by wszystko jasno wam i sobie ułożyć. Nie wykluczam, że przy niektórych grach spędzę więcej, przy niektórych mniej czasu. Jedne powroty będą łatwiejsze inne trudne i mozolne. Wszystko będę starał się jak najdokładniej opisywać. Nie będę oczywiście we wpisach niczego spoilerował, aby nie popsuć zabawy tym, którzy sami chcieli by w dana produkcję zagrać. Starać się będę przedstawić pierwsze wrażenia po powrocie oraz w krótki sposób zaprezentować mechanikę gry, zalety/wady, ewentualne problemy techniczne, itp. Styl oczywiście będę starał się dostosować do waszych oczekiwań.

Wiemy już jak konkretnie będą wyglądały wpisy, to teraz pytanie jakich gier będą się tyczyły, ponieważ to chyba wszystkich najbardziej interesuje. Niewątpliwie będzie to subiektywne przedstawienie gier, ponieważ w sporo też pewnie nie grałem. Skupie się na tytułach sprzed 2000r. (może wyjątkiem będzie coś, co się ukazało w 2000 roku ale, nie wiem jeszcze). Czemu akurat taki okres czasu? W sumie sam nie wiem, ale jest to jakaś „magiczna” granica, którą wszyscy tak bardzo przeżywali, poza tym jakieś założenia trzeba mieć. Nad lista gier myślałem dobre kilka dni, sprawdzałem też na gameplay.pl po roczniku w jakie produkcje mógłbym zagrać. Pewną listę mam, chociaż zdaje sobie sprawę z tego, że może nie być ona kompletna, będę ją na bieżąco weryfikował i wyszukiwał nowych pozycji. Jeśli ktoś miałby jakąś sugestię lub kojarzyłby coś w co on grał, to można podzielić się wiedza  w komentarzach. Ewentualne sugestię proszę wpisywać tylko pod tym wpisem, tak dla uporządkowania, aby nie zrobił się bałagan.

Nie ma co się więcej rozwodzić życie zweryfikuje co z tego wyjdzie. Mam dobre nastawienie
i nawet jak będzie to oznaczać zrównanie kilku gier z ziemią, to na pewno dla tych kilku wartościowych powrotów będzie warto.

A teraz jak mawiał klasyk:

KepKeeper
13 marca 2014 - 16:47