Stonesi w Europie! - Newsy(26). - Bartek Pacuła - 13 marca 2014

Stonesi w Europie! - Newsy(26).

Kolejne muzyczne wiadomości z ostatniego tygodnia. Stonesi w Europie, zapowiedzi i premiery płytowe, koncerty zapowiedziane oraz koncerty odwołane. W skrócie: działo się!

5.03.2014 - 11.03.2014

Na świecie:

Zespół Toto zapowiedział wydanie zapisu koncertowego w formie wiedo oraz samej muzyki z ich najnowszej trasy koncertowej. Wiadomość jest to tym lepsza, że będzie to nagranie z koncertu, który zespół dał u nas w Łodzi. Płyta będzie dostępna pod koniec kwietnia.

W tym tygodniu swoją premierę miał OST do filmu 300 Rise of an Empire. Płytę już kupiłem, przesłuchałem, a wrażenia opiszę za tydzień.

Na sklepowych półkach można też znaleźć film Metallici Through the Never w edycjach DVD oraz Blu-ray. Jest to dobra okazja, by podreperować trochę fundusze chłopaków z Mety, gdyż ten film w kinach zupełnie przepadł.

W tym tygodniu mieliśmy też sporawą epopeję związaną z nowym albumem od Tool. Najpierw świat obiegła wiadomość, iż płyta ta jest dosłownie na wykończeniu, i że ujrzymy ją w tym roku. Całą sprawę zdementował ostatnio jednak sam zespół, mówiąc, że ich wypowiedzi zostały wyrwane z kontekstu. Faktem pozostaje jedynie sama praca nad albumem, ale jak daleko jest ona posunięta i kiedy krążek ujrzy światło dzienne - tego na razie nie wiadomo.

Singiel U2 z filmu o N. Mandeli.

W tym roku wyjdzie jednak inna oczekiwana płyta - nowy krążek studyjny od U2. Choć jedna z osób z otoczenia zespołu twierdziła, że Bono i spółka mogą zdążyć z wydaniem albumu dopiero na 2015, to jednak sytuacja wcale nie rysuje się tak źle - nie dość, że płyta ujrzy światło dzienne jeszcze w tym roku, to planowana jest również wielka trasa koncertowa promująca to wydawnictwo.

 

The Rolling Stones wracają do Europy! Choć Stonesi obecnie bawią w Azji, to zapowiedziano już co najmniej dwa koncerty legendarnej brytyjskiej grupy – w Holandii oraz w Belgii. To jednak na pewno nie koniec koncertowych zapowiedzi od Stonesów – trzeba więc będzie trzymać rękę na pulsie.

W Polsce:

Można przeczytać wiadomość odnośnie Roba Zombie, ale ten obrazek daje dość jasne przesłanie ;)

Odwołany został koncert Rob Zombie, który miał się odbyć w Warszawie. Powodem ma być zaangażowanie muzyka w jego nowy, filmowy projekt. Swoją drogą Live Nation Polska desperacko próbuje pozbyć się biletów na koncert Avenged Sevenfold, bo za jeden bilet na Roba Zombie można dostać dwa bilety właśnie na AS.

 

Nie ma jednak co płakać za Robem, gdyż zespół Dream Theater zapowiedział, iż pojawi się nad Wisłą ponownie! Ma się to stać 14 lipca w Gdyni, a bilety dostępne będą od 14 marca.

 

Ogłoszono również, że kolejna wielka gwiazda zasili, i tak bardzo bogate, szeregi Orange Warsaw Festival. Mowa o Limp Bizkit - bardzo popularnym zespole metalowym. Chłopaki z LB mają dać koncert 15 czerwca.

U mnie:

A u mnie obecnie cisza. Jedyne o czym mogę napisać, to fakt, że w poprzedni piątek na mój fanpage na FB wrzuciłem kod umożliwiający pobranie albumu MTV Unplugged Nirvany. Nie mam pojęcia czy ktoś go zgarnął, czy nie, więc warto spróbować.

Bartek Pacuła
13 marca 2014 - 18:19