The Legend of Nayuta: Boundless Trails - Danteveli - 25 września 2023

The Legend of Nayuta: Boundless Trails

Fani długoletniego cyklu The Legend of Heroes mają się naprawdę dobrze. Musieliśmy przez lata czekać na kolejne gry, ale teraz za to co kilka miesięcy atakuje nas nowa odsłona, port czy remaster starszych tytułów, które przegapiliśmy wcześniej. Mam wrażenie, ze gdy kończę pisać o jednej z tych produkcji too zaraz zabieram się za kolejną. Cieszy mnie taki stan rzeczy i dobrze, ze mogę odnotować, ze w przyszłym roku będzie podobnie. Teraz jednak pora skupić się na The Legend of Nayuta: Boundless Trails, na które czekaliśmy ponad dekadę.

The Legend of Nayuta: Boundless Trails to gra RPG akcji, która jest częścią serii Trails, będącej z kolei częścią większej serii The Legend of Heroes. Wszystko może wydawać się skomplikowane przez serie, pod serie i ich powiązania,a le nie ma czym się przejmować. Gra została wydana po raz pierwszy w Japonii na PlayStation Portable w 2012 roku pod tytułem Nayuta no Kiseki. W 2021 roku ukazała się zremasterowana wersja gry na PlayStation 4 i Windows, a w 2022 roku na Nintendo Switch. Ta wersja została zlokalizowana na język angielski przez NIS America i wydana we wrześniu 2023 roku. Trochę musieliśmy czekać żeby zagrać w ten tytuł, ale było warto!

Gra rozgrywa się w dwóch światach: domowym świecie głównych bohaterów i tajemniczym świecie zwanym Zaginionym Niebem. Domowym światem bohaterów jest Wyspa Resztek, położona w centrum Morza Sciencia, ogromnego oceanu z niezliczonymi wyspami. Od pewnego czasu spadające gwiazdy nieustannie spadają z nieba, pozostawiając wiele z nich na wyspie. W tych miejscach odkryto kamienie zwane “Fragmentami Gwiazd”. Świecąc na nie w pewien sposób, ludzie mogą zobaczyć upiorny świat Zaginionego Nieba. Historia opowiada o Nayucie Herschel, młodym aspirującym badaczu, który chce zobaczyć, co jest dalej za znanym światem, który właśnie wracał na Wyspę Resztek na lato, kiedy on i jego przyjaciel z dzieciństwa Signa Alhazen znajdują się w świecie Zaginionego Nieba za sprawą innoświatowej wróżki o imieniu Noi, gdy zostają wplątani w spisek mający na celu zniszczenie Zaginionego Nieba i potencjalnie własnego świata Nayuty.

Gra oferuje ogromny otwarty świat do odkrycia, podzielony na kilka regionów o różnym klimacie i kulturze. Każdy region ma swoje własne miasta, wioski, fortece, lochy i inne miejsca interesujące. Gracz może podróżować po świecie za pomocą mapy świata lub poruszać się pieszo lub konno. Podczas podróży gracz może napotkać różne wydarzenia losowe, takie jak napady bandytów, karawany kupieckie, zwierzęta dzikie lub udomowione, starożytne ruiny lub tajemnicze portale. Niektóre z tych wydarzeń mogą prowadzić do walki lub dialogu z innymi postaciami.

Gra ma zaawansowany system walki, który opiera się na fizyce i animacji postaci. Gracz może kontrolować swoją postać lub dowodzić swoją drużyną za pomocą interfejsu taktycznego. Walka jest dynamiczna i wymaga uwzględnienia wielu czynników, takich jak położenie terenu, pogoda, pory dnia i nocy, morale, zmęczenie czy obrażenia. Gracz może używać różnych rodzajów broni i pancerzy, a także zdolności specjalnych swojej postaci lub towarzyszy. Ponadto gracz może korzystać z otoczenia do swojej korzyści lub niekorzyści, na przykład podpalać trawę lub niszczyć mosty.

Gra ma również bogaty system fabularny i dialogowy, który pozwala graczowi wpływać na rozwój historii i relacji z innymi postaciami. Gra posiada kilka głównych wątków fabularnych oraz wiele pobocznych zadań i misji. Niektóre z nich są powiązane z rasą lub archetypem gracza lub jego towarzyszy. Gra oferuje wiele opcji dialogowych i decyzyjnych, które mogą mieć różne konsekwencje dla świata gry i reputacji gracza. Gra uwzględnia również osobowość i moralność gracza oraz jego towarzyszy, co może prowadzić do konfliktów lub przyjaźni.

Gra rozpoczyna się od wyboru jednej z czterech ras: ludzi, elfów, krasnoludów lub orków. Każda rasa ma swoje własne cechy, umiejętności i historię. Następnie gracz może dostosować wygląd, imię i głos swojej postaci, a także wybrać jeden z ośmiu archetypów: wojownik, łotrzyk, mag, łucznik, kapłan, druid, bard lub inżynier. Każdy archetyp ma swoje własne zdolności specjalne, które można rozwijać w trakcie gry.

Gra ma piękną grafikę 3D, która oddaje klimat średniowiecznego świata fantasy. Świat gry jest bogaty w szczegóły i różnorodność, a postacie i zwierzęta są realistycznie odwzorowane. Gra ma również świetną ścieżkę dźwiękową, która pasuje do stylu i nastroju każdego regionu i sceny. Dźwięki są żywe i realistyczne, a dialogi postaci są dobrze napisane i zagrane.

Podsumowując, The Legend of Nayuta: Boundless Trails to gra RPG akcji, która sprawi przyjemność zarówno fanom serii Trails, jak i nowicjuszom. Gra łączy elementy sandboksu, strategii i survivalu z urokiem i oryginalnością świata i postaci. Gra jest zabawna i wciągająca zarówno w trybie solo, jak i kooperacyjnym. Gra jest również niedroga i oferuje wiele treści i aktualizacji. Jeśli szukasz gry RPG akcji z wysokim poziomem swobody i interakcji, The Legend of Nayuta: Boundless Trails jest grą wartą uwagi i zakupu.

Danteveli
25 września 2023 - 18:47