Przyjacielskie rozgrywki tom 1 - recenzja mangi. - Froszti - 27 września 2023

Przyjacielskie rozgrywki tom 1 - recenzja mangi.

Prawdziwa przyjaźń jest wspaniała i potrafi mocno podbudować człowieka. Na przyjaciela zawsze można liczyć niezależnie od sytuacji i jest on z tobą na dobre i złe. W życiu człowieka pojawiają się jednak pewne momenty, kiedy to przyjaźnie wystawiane są na naprawdę ciężkie próby. Tak właśnie jest w przypadku grupki nastolatków, których losy śledzimy w mandze Przyjacielskie rozgrywki tom 1.

Piątka nastolatków jest przekonana, że ich przyjaźń przetrwa wiecznie i zawsze będą blisko siebie. Nie spodziewają się oni tego, że będą mieli okazję mocno przetestować swoje relacje i przekonać się o tym, czy naprawdę są przyjaciółmi. Wszystko za sprawą pewnego długu i pewnej pozornie prostej gry, której konsekwencje mogą być naprawdę bardzo poważne.

Patrząc tylko na sam ogólny zarys fabuły, można odnieść wrażenie, że jest to pozycja z segmentu szkolnych dramatów. Fabuła ma jednak o wiele więcej do zaoferowania czytelnikowi i seria tak naprawdę jest intrygującym psychologicznym thrillerem.

Pierwszy tom cyklu Mikoto Yamaguchi wykorzystuje głównie do zaprezentowania złożonych charakterów postaci i kłopotów, w jakich się oni znaleźli. Ponadto już na początkowych stronach mangi wyłania się tu pewna głębsza zależność pomiędzy przyjaźnią i pieniędzmi, która będzie mocno zaprzątać umysł odbiorcy. Tytułowa Przyjacielska rozgrywka z każdą kolejną „grą” nabiera wyrazistości, a atmosfera zaczyna stawać się coraz bardziej mroczna. Każda z ukazanych w pierwszym tomie gier skupia się na pojęciu przyjaźni, mocno podważając te relacje pomiędzy piątką nastolatków.

Całość dość mocno trzyma w napięciu, głównie przez niejednoznaczną fabułę i skupienie się na postaci Yûichiego, który zaczyna mieć spore wątpliwości w stosunku do swoich przyjaciół. Pojawiają się więc kolejne niedopowiedzenia i tajemnice, które podsycają ciekawość czytelnika i zachęcając go do dalszego śledzenia serii.

Jeśli chodzi o oprawę graficzną mangi, to prezentuje się ona poprawnie. Największą uwagę przykuwają tu całkiem dobrze narysowane projekty postaci z dość wyrazistymi emocjami malującymi się na ich twarzach. Zastrzeżenia można mieć tu do teł, które niestety w większości kadrów stanowią białą ścianę.

Przyjacielskie rozgrywki tom 1 są więc ciekawym początkiem dość intrygującej serii, która może przerodzić się w coś naprawdę ciekawego i dobrego. Warto dać tytułowi szansę o ile lubi się psychologiczne thrillery, gdzie nie wszystko jest od samego początku jasne i przejrzyste.

Ciekawie rozpoczynający się thriller psychologiczny, który ma potencjał do stania się czymś naprawdę bardzo dobrym.

Manga do kupienia w sklepie wydawnictwa Waneko.

Froszti
27 września 2023 - 15:39