Fabledom - Danteveli - 11 maja 2024

Fabledom

Fabledom to strategiczna gra komputerowa, która przenosi graczy do baśniowego świata, gdzie jako władca mają za zadanie zbudować i rozwijać swoje królestwo.

Gra została wydana w wersji wczesnego dostępu na PC 13 kwietnia 2023 roku1, a jej pełna premiera planowana jest na czerwiec 2024 roku1. Fabledom jest dziełem studia Grenaa Games, a za wydanie odpowiadają firmy Dear Villagers oraz Doyoyo Games.

W Fabledom gracze wyruszają w podróż do świata, gdzie giganci, wiedźmy, a nawet latające świnie są na porządku dziennym. Jako władca, gracz ma za zadanie stworzyć królestwo, które rozciągnie się na całą rozległą i malowniczą krainę. Nie jest to proste zadanie, gdyż osadnicy muszą zmierzyć się z licznymi niebezpieczeństwami, a każda konfrontacja jest ryzykiem, na które muszą być przygotowani.


Rozgrywka w Fabledom rozpoczyna się od zgromadzenia podstawowych surowców i wzniesienia pierwszych budynków. Z czasem, gdy osada zaczyna się rozwijać, gracz musi myśleć o nawiązywaniu stosunków dyplomatycznych z sąsiadami, co umożliwia handel wymienny i zdobycie rzadkich surowców.

 Nie ze wszystkimi sąsiadami można utrzymywać przyjazne relacje, więc gracz musi być gotowy na obronę swoich włości przed agresywnie nastawionymi sąsiadami lub rozbójnikami. Wybór czempiona i zwerbowanie armii to kluczowe elementy, które pomogą w obronie królestwa.

Gra została zaprojektowana tak, aby była intuicyjna i nie wymagała żmudnej nauki. W przerwach od zarządzania, gracz może obserwować codzienne życie obywateli, a nawet angażować się w romanse, które wpływają na przebieg rozgrywki


Grafika w Fabledom jest utrzymana w barwnej, kreskówkowej stylistyce, która przyciąga uwagę bogato animowanymi, sympatycznymi postaciami. Gra może pochwalić się przyjemną dla oka grafiką, która przywodzi na myśl osadników z serii The Settlers.


Fabledom jest grą, która z pewnością przyciągnie fanów gier strategicznych i ekonomicznych. Jej baśniowy świat, połączony z intuicyjną mechaniką gry i możliwością tworzenia własnych historii, sprawia, że jest to tytuł, który zapewnia wiele godzin zabawy. Gra otrzymała wysokie oceny na platformie Steam, gdzie 88% recenzji jest pozytywnych.


Społeczność graczy przyjęła Fabledom bardzo pozytywnie, chwaląc grę za jej innowacyjne podejście do gatunku i wciągającą fabułę. Recenzje podkreślają, że gra ma potencjał stać się ulubioną wśród fanów gier strategicznych.

Fabledom to gra, która zasługuje na uwagę każdego fana gier strategicznych i ekonomicznych. Z jej unikalnym podejściem do gatunku, piękną grafiką i wciągającą fabułą, tytuł ten oferuje bogate i satysfakcjonujące doświadczenie. Czy uda Ci się stworzyć królestwo, które przetrwa próbę czasu i stanie się legendą w baśniowym świecie Fabledom? Tylko czas i Twoje umiejętności strategiczne mogą na to odpowiedzieć.

Danteveli
11 maja 2024 - 13:14