Gamescom 2010 - cisza przed burzą - Gambrinus - 18 sierpnia 2010

Gamescom 2010 - cisza przed burzą

Dotarliśmy! W strugach deszczu  z samego rana dobrnęliśmy na gamescom 2010. Naszą wizytę rozpoczęliśmy oficjalnie szybkim zwiadem, aby jak najszybciej zorientować się w prezentowanych przez wystawców niespodziankach. Szybki rzut okiem wystarczył aby być całkowicie pewnym - czeka nas dużo ciężkiej, ale satysfakconującej roboty. Wśród wystawianych otwarcie tytułów już zdążyliśmy wypatrzyć takie perełki jak PES 2011, Gothic 4, Diablo III.. Oczywiście najciekawsze prezentacje będą odbywać się za zamkniętymi drzwiami (na których nas nie zabraknie) - jeszcze dziś możecie się między innymi spodziewać pierwszych tekstów o najnowszej odłosnie Assassin's Creed, drugiej części świetnego RPGa Dragon Age oraz wyczekiwanej kontynuacji sagi Heroes of Might & Magic.

Na razie jednak w halach panuje umiarkowany spokój - targi są otwarte tylko dla mediów i dopiero jutro gamescom otworzy swoje podwoje dla zwiedzających. Dzięki temu jest okazja przyjrzeć się prezentowanym publicznie tytułom bez przebijania się przez tłumy graczy. Polowanie na ciekawe kadry w pewien sposób uwieńczone zostało sukcesem: już kilka metrów od pomieszczeń socjalnych wpadliśmy na samego Ezio ;). Jeszcze lepiej zaprezentowali się przedstawiciele uniwersum Warhammera 40k. Dwaj Space Marines wyglądali kapitalnie i zebrali na sobie w pełni zasłużoną uwagę. Tylko R2D2 z innej bajki...

W kwestii samych gier udało nam się na chwilę usiąść przy nowym Gothiku - wersja na PC prezentowała się całkiem sympatycznie. Stojące nieopodal Xboksy cieszyły się mniejszą popularnością. Z pewnością dziennikarzy odstraszył nierówny framerate i okrutna pikseloza... Mamy szczerą nadzieję, że za nieciekawą jakość obrazu odpowiadają źle skonfigurowane monitory...  Grze przyjrzymy się bliżej w nadchodzących dniach, teraz cieszcie oczy amatorskimi zdjęciami prawdziwej rozgrywki (potworów niestety brak)!

Powoli wchodzimy w typowy targowy rytm: chłopaki rozchodzą się na pokazy, w wolnych chwilach obczajając ciekawsze prezentacje w halach a i ekipa tvgry.pl nie śpi. Trzymajcie rękę na pulsie -  jest na co czekać!

Gambrinus
18 sierpnia 2010 - 10:34