Warhammer Online w końcu na właściwym torze - Łosiu - 20 sierpnia 2010

Warhammer Online w końcu na właściwym torze

W czasie właśnie zakończonych targów w Kolonii przedstawiciel Mythica w końcu wyjawił rąbka tajemnicy związanego z dodatkiem do Warhammer Online, w mym prywatnym przekonaniu najlepszej (obok Dark Age of Camelot) gry MMO jeżeli chodzi o masowe potyczki graczy. Zwiększy się maksymalny poziom rangi RvR, dojdzie nowa rasa Skavenów i zapewne kupa pomniejszych pierdołek. Nie to jednak jest istotne. Najważniejsze jest to, że twórcy dali jasny sygnał tego, że w końcu odnaleźli się i obrali jedyną słuszną drogę rozwoju swojego tytułu – walkę RvR.

To właśnie próba upakowania do jednego produktu i słynnej z DAoC-a walki pomiędzy światami oraz bogatego elementu PvE, znanego z World of Warcraft spowodowała, że potencjał jaki miał WAR w momencie debiutu został całkowicie zmarnowany. Fani młotka w wydaniu fantasy po kilku miesiącach odeszli z gry zniesmaczeni jej niewystarczającym bogactwem questów i ogólnie budową świata, nastawionego przecież od fundamentów na walkę RvR. Z kolei fani masakry RvR podziękowali, gdyż to co otrzymali było bardzo niedopracowane i pełne błędów. Zostali najwytrwalsi i to oni teraz cieszą się coraz lepszym RvR. Niedawno zmieniono system oblężeń głównych miast, przez co w końcu stały się naprawdę fajne, wprowadzono system nagród w scenariuszach, zmienia się powoli niedopracowane  elementy i klasy postaci itp., a w wszystko to w porozumieniu ze światowym community.

Gra rzecz jasna jest jeszcze daleka od ideału, wystarczy wspomnieć nadal niedziałający system fortec broniących miasta (stoją one otworem po przejęciu kontroli nad wszystkimi zonami), czy duże lagi, a nawet przerwania połączenia przez serwer przy większych bitwach, ale mimo to wydaje się, że wszystko powoli idzie ku dobremu. Dlatego też zapraszam do wypróbowania. Na europejskich serwerach jest sporo dobrych polskich gildii, w tym m.in. Twierdza czy Enklava na serwerze Karak-Azgal. IMHO Warto!

Darmowy klient z niekończącym się trialem

Łosiu
20 sierpnia 2010 - 20:20
Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
20.08.2010 21:15
Luki.
Luki.
6
Legionista

Jakto niekończącym się trialem... Można grać i grać??

21.08.2010 08:40
Łosiu
odpowiedz
Łosiu
230
German quality

GRYOnline.plNewsroom

Tak , ale postać może dobić tylko do 10 poziomu o ile dobrze pamiętam.

26.12.2010 18:52
odpowiedz
Alliot18
7
Legionista

Mam takie pytanie do Ciebie Łosiu, a mianowicie na jakim serverze grasz i po której ze stron? Pozdrawiam. P.S.Wiem że temat stery ale może to zobaczysz.

04.01.2011 19:30
Łosiu
odpowiedz
Łosiu
230
German quality

GRYOnline.plNewsroom

Siedzę od premiery na Karak-Azgal, na Orderze w starej guildi z DAoC-a Celtic Fist.

Order to w sumie przez przypadek bo mnie kumpel namówił jeszcze w becie na tę stronę, bo coś tam :) A miałem być Sorcem kobitą....

18.09.2011 02:09
odpowiedz
Taalyan
1
Junior

jak na 4-letnią grę to rychło w czas (lol). WAR już dawno zdechł i nic mu nie pomoże (każdy to wie i nie ma co odgrzewać newsów) przecież o tym, że to jeden z najgłośniejszych faili huczało już 2 lata temu.

gra wyszła za wcześnie i to totalnie nieprzemyślana i niedopracowana. kilkoma dodatkami nie naprawią całkowicie skopanego pomysłu na MMO w klimatach WARa. WAR nie był nawet poprawnym MMO i nadal nie jest, pomimo tej dramatycznej agonii :P niestety nie wszyscy to rozumieją i będą bronić do upadłego (ale sam jestem fanem młotka i trochę ich rozumiem, jednak trzeba oddzielić prawdę od sentymentu - gra jest po prostu gówniana i tyle, nawet jak na standardy sprzed 4 lat, o obecnych to nawet nie będę wspominał)

każdy kto śledził temat wie, że nie ma co odgrzewać kotletów. pozostała grupa niszowa, która trzyma się jednego z najgorszych MMO ostatnich lat. (opinie z recenzji mało znaczą, bo gra jest rzeczywiście fajna .. przez 2-3 tygodnie ;) potem z nudów idzie się porzygać robiąc w kółko to samo na kilku tych samych battlegroundach.

podsumowując na stan sprzed tygodnia:
contentu nadal brak, craftu brak, ekonomi brak, wszystkie itemy są vendora więc i dla zbieraczy też zabawy tutaj niet, socjalu brak, graczy również, na pve nadal szkoda czasu (vide itemy od pvp vendora lepsze, wiec klepiesz tylko te 3 battlegroundy na krzyż) etc. można mnożyć....

.. tylko po co. WAR R.I.P. i tyle. poprosiłbym kiedyś jednak WARa 2 tylko już z innym studiem i tym razem z pomysłem. miłego dnia.