Serialowe szaleństwo już od przyszłego tygodnia - Stranger - 2 września 2010

Serialowe szaleństwo już od przyszłego tygodnia

Wrzesień to dla serialomaniaków bodaj najlepszy miesiąc w roku, gdyż to właśnie wtedy pojawia się większość nowych seriali, a znane i lubiane produkcje powracają po kilkumiesięcznej przerwie. Nieoficjalna data rozpoczęcia tegorocznego jesiennego sezonu serialowego to 20 września, przy czym kilka głośnych serii wystartuje nieco wcześniej. Czego możemy się spodziewać w przyszłym tygodniu?

Przede wszystkim trzeciego sezonu bardzo udanego "Sons of Anarchy", który zdołał wypełnić lukę widzom spragnionym zbliżonych klimatów do kultowej "Rodziny Soprano". Przyznam szczerze, że o ile pilot "Synów Anarchii" był przeciętny, to serialik błyskawicznie się rozkręcił i w krótkim czasie nadrobiłem zaległości. Dalsze losy członków gangu motocyklowego z Charming poznamy już 7 września. Poniżej krótki trailer trzeciego sezonu, który zawiera oczywiście dużo spoilerów z nadchodzących odcinków.

Odpowiedzialna za emisję "Sons of Anarchy" amerykańska stacja FX dzień później (8 września) rozpocznie też emisję zupełnie nowej i bardzo dobrze zapowiadającej się produkcji, zatytułowanej "Terriers". W założeniach ma to być serial kryminalny z niewielką dawką inteligentnego humoru. Produkcja będzie opowiadała o perypetiach byłego policjanta, prowadzącego wraz ze swoim przyjacielem zajmujące się nietypowymi sprawami biuro detektywistyczne. Niby nic odkrywczego i na dodatek zalatuje troszeczkę klimatami znanymi z "Burn Notice" czy "In Plain Sight", ale na poniższym trailerze serialik prezentuje się całkiem nieźle. Z pewnością dam mu szansę i obejrzę co najmniej pilotażowy odcinek.

Co jeszcze pojawi się w przyszłym tygodniu? No cóż, nic szczególnie interesującego dla męskiej części społeczeństwa, bo mowa tu o kilku serialach stacji CW skierowanych głównie do nastolatek ("Hellcats" czy "The Vampire Diaries"). Jedynie "Nikita" (premiera 9 września) zasługuje na uwagę, choć sam jestem do tego projektu nastawiony dość sceptycznie. Maggie Q niespecjalnie pasuje do roli słynnej agentki i warto też sobie zadać pytanie ile seriali szpiegowskich może być jednocześnie emitowanych by widz nie odczuł przesytu. Z ostatecznym werdyktem trzeba się jednak oczywiście wstrzymać.

Na kolejny przypominacz zapraszam już za tydzień i już teraz mogę zapewnić, że znajdzie się w nim między innymi świetnie zapowiadająca się produkcja HBO.

Stranger
2 września 2010 - 21:52

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
03.09.2010 10:29
CTSG
CTSG
16
Pretorianin

Osobiscie czekam na 4 sezon sitcomu The Big Bang Theory, premiera juz za 3 tygodnie. :]

03.09.2010 10:42
odpowiedz
Likfidator
117
Senator

No dobra, ale te seriale startują w USA, a nie u nas. Chyba, że o czymś nie wiem, ale co nam Polakom z wrześniowych premier, skoro jedyny sposób, żeby je legalnie obejrzeć w dniu premiery, to pojechać do USA.

03.09.2010 10:59
Marcio
😊
odpowiedz
Marcio
119
Legend

Chyba, że o czymś nie wiem, ale co nam Polakom z wrześniowych premier, skoro jedyny sposób, żeby je legalnie obejrzeć w dniu premiery, to pojechać do USA.

Nie ma co się dziwić, że seriale są ściągane jak się tylko da bo polska telewizja zatrzymała się w 2000 i ciągle w kółko puszcza seriale na poziomie m jak miłość, na wspólnej czy pensjonat pod różą.
Jedynym pozytywnym wyjątkiem może jest TVN który puszcza Californication, Dextera czy Fringe (emitowane zresztą pod idiotycznym tytułem BTW) ale kto normalny będzie w środku tygodnia (bodajże dniem emisji był wtorek, ale już nie jestem pewien) o 23, jak na następny dzień trzeba iść do szkoły/pracy oglądał przez godzine (z reklamami) odcinek ulubionego serialu w dodatku z irytującym lektorem który całkowicie odbiera przyjemność z oglądania niektórych rzeczy.
Raz próbowałem oglądać Dextera na TVNie ale po tym jak usłyszałem lektora mówiącego kwestie Debry (kto ogląda Dextera ten wie, że jej ulubionym słowem jest fuck powtarzane co chwile) starająć się unikać tłumaczenia fuck, albo robiąc to na jakieś strasznie dziwne sposoby, zwątpiłem.
Zresztą nawet jak kogoś dalej to nie przekonuje to bojkotowania seriali w polskich telewizjach to jeszcze nigdy tak naprawdę nie ma pewności, że stacja wykupi kolejny sezon - bo albo będą mieli coś innego na jego miejsce albo stwierdzą, że z powodu zbyt małej oglądalności (wynikającej z tego co napisałem wcześniej) nie opłaca im się kupować kolejnego sezonu.

Osobiście we wrześniu najbardziej czekam na Dextera, The big bang theory, Chucka i Fringe.
A, no i na finał True blood :)

03.09.2010 11:14
odpowiedz
draug_xiii
51
Generał

Wie ktos kiedy startuje "five towns", albo gdzie moge obejrzec "viking quest" ?

03.09.2010 11:18
Stranger.
odpowiedz
Stranger.
156
Spookhouse

GRYOnline.plTeam

draug_xiii --> Ja wiem tylko tyle, że "Johnny's Bananas" startuje jeszcze w tym roku. :D

03.09.2010 12:05
Kentril
odpowiedz
Kentril
109
fechmistrz

Oprócz tego we wrześniu premiera "Queens Boulevard" i "Medellin". Zapowiada się niezły miesiąc.

Z serialami gorzej, bo nie widzę niczego dla siebie.

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze