Kolejne serialowe propozycje jesieni - Stranger - 16 września 2010

Kolejne serialowe propozycje jesieni

Przegląd kolejnych serialowych propozycji miał pierwotnie ukazać się w okolicach poniedziałku, ale niestety brak wolnego czasu mi to skutecznie uniemożliwił. Mam nadzieję, że drobny poślizg zostanie mi wybaczony. ;) Czym warto się w tym tygodniu zainteresować, zanim na dobre rozpocznie się serialowa jesień 2010?

Najbardziej oczekiwaną produkcją tego tygodnia jest bez wątpienia kolejny MEGA serial od HBO, a mianowicie "Boardwalk Empire", którego pierwszy odcinek wyemitowany zostanie już w niedzielę. Na tę produkcję warto zwrócić uwagę choćby dlatego, że pilotażowy odcinek wyreżyserowany został przez samego Martina Scorcese. Gwoli przypomnienia, akcja serialu toczy się w latach dwudziestych ubiegłego wieku, skupiając się na postaci gangstera i zarazem polityka - Nucky'ego Thompsona. HBO nie szczędzi pieniążków ani na produkcję serialu (pilot kosztował ponoć 20 milionów dolarów), ani na jego promocję, a wstępne oceny krytyków są bardzo pozytywne. Korzystając z okazji zapraszam do zapoznania się z newsem eJay'a, zawierającym filmik z kulisów powstawania "Boardwalk Empire". Poniżej zaś znajdziecie oficjalny trailer serialu.

Ten tydzień to również okresy powrotów znanych i lubianych seriali. Ja pragnąłbym zwrócić Waszą uwagę przede wszystkim na szósty sezon świetnego serialu komediowego "It's Always Sunny in Philadelphia" emitowanego przez stację FX. W tym tygodniu znajdą też coś dla siebie sympatycy oper mydlanych w mniej lub bardziej widocznym wydaniu, przy czym tu warto wspomnieć jedynie o niezłym "Life UneXpected".

Na koniec bonusik w postaci propozycji, o której mało kto chyba słyszał. Kanadyjska stacja Showcase rozpoczęła w tym tygodniu emisję serialu "Lost Girl", śledzącego losy kobiety-demona (succubus) w świecie zamieszkiwanym przez różne istoty nadprzyrodzone. Zdecydowanie przypomina to "The Gates", co powinno ucieszcyć tych widzów, którym nastoletnia dziewczyna z produkcji ABC niespecjalnie przypadła do gustu w roli pożeracza energii życiowej innych osób. ;-)

Stranger
16 września 2010 - 16:44

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie Komentarze
16.09.2010 17:15
Scott P.
Scott P.
99
Generał

"Boardwalk Empire" ten serial może długo nie pociągnąć. Z jednego, ale bardzo istotnego powodu braku produkt placement. Ten sam los spotkał Rzym i Deadwood. Były to dobre seriale, ale nie zarabiały na siebie i zostały zdjęte z anteny.

16.09.2010 17:20
eJay
odpowiedz
eJay
197
Quaritch

gameplay.pl

Z jednego, ale bardzo istotnego powodu braku produkt placement.

HBO ma zazwyczaj w głębokim poważaniu product placement. To nie Showtime czy tam Fox, aby mieli się ratować sponsorami:) Ich seriale sprzedają się bardzo dobrze nawet po długim czasie. Zresztą co mieliby reklamować w takim Deadwood i Rzymie? Adidasy, McDonalds, Ibooki, Apple?

Żaden serial HBO nie został zdjęty z anteny przez PP, tylko z powodu niskiej widowni. Zresztą nie dziwię się bo ich seriale lecą zazwyczaj o niekorzystnych porach.

16.09.2010 18:51
Scott P.
odpowiedz
Scott P.
99
Generał

eJey. Ja wiem, że HBO nie używa nachalnego produkt placement ala Magda M albo Klan i że nie da się reklamować laptopa w starożytnym Rzymie. Chodzi mi o to, że historyczne seriale z wysokimi budżetami szybciej się kończą na HBO. Deadwood nie doczekał się konkluzji żadnego wątku. Może masz jakąś teorie, dlaczego takie seriale są krótsze. A poza tym chyba mi nie powiesz, że w Soprano i Seks w wielkim mieście nie było subtelnego produkt placement. A te późne pory emisji to w Polsce czy USA.

17.09.2010 02:33
Bart2233
odpowiedz
Bart2233
132
Peaceblaster

eJay-->Akurat Showtime ma teraz niezłą żyłę złota jeżeli chodzi o PP a mianowicie "Mad Men" jeszcze w żadnym serialu PP tak rzucający się w oczy w ogóle mi nie przeszkadzał, a przy okazji człowiek się dowie czegoś o historii Amerykańskiego kapitalizmu (nie żeby było to dobre źródło historyczne, ale zawsze) howk!
Osobiście oczekuje z niecierpliwością "Boardwalk Empire" po obejrzeniu wszystkich wartych obejrzenia filmów o tematyce gangsterskiej przestawiłem się na sensacyjne, które również mi się kończą :D

17.09.2010 12:24
Stranger.
odpowiedz
Stranger.
156
Spookhouse

GRYOnline.plTeam

Bart2233 --> Mad Men to przecież serial stacji AMC, a nie Showtime. :)