Blizzcon 2010 - Co ogłosi Blizzard? - kwiść - 22 października 2010

Blizzcon 2010 - Co ogłosi Blizzard?

Tylko godziny dzielą nas od jednej z najważniejszych growych imprez tego roku, czyli Blizzconu 2010. Dokładnie o 20:00 czasu polskiego, na główną scenę Anaheim Convention Center wyjdzie Mike Morhaime i miejmy nadzieje, że poza chwaleniem się wynikami sprzedaży Starcrafta 2, ogłosi coś co wstrząśnie światem ;) Na pewno poznamy piątą (ostatnią) klasę, która pojawi się w Diablo 3, ale czy to wszystko? Czy Blizzard ujawni wreszcie jakieś nowe informacje na temat swoich sekretnych projektów? Czy ogłosi nowy dodatek do WoWa? Dowiemy się tego już za kilka godzin, a w między czasie zapraszam do przeczytania przygotowane przeze mnie TOP3 najbardziej oczekiwanych informacji, jakie chciałbym usłyszeć z ust szefa Blizzarda.

Miejsce 3 – Next-Gen MMO

Choć WoW nadal bije rekordy popularności (ostatnio przekroczył 12mln), to nadejście jego następcy wydaje się nieuchronne. Najnowszy dodatek „Kataklizm” z pewnością wprowadzi „kilka” zmian w Azeroth, ale mechanika rozgrywki pozostanie identyczna. Wymaksuj postać, zbierz itemy i raz z kumplami zabij złego smoczka.  Starych graczy zaczyna to powoli nudzić, a nowych odrzuca średniowieczna grafika. Ile można grać ciągle w tą samą grę? Blizzard myśli pewnie podobnie i już dobre kilka lat pracuje nad nowym dużym projektem. Wystarczy przejrzeć dokładnie oficjalną stronę firmy, by znaleźć oferty pracy skierowane do osób chcących pracować nad MMO nowej generacji. Czym będzie ten „Next-Gen”? Starcraft Online? Całkiem prawdopodobne. WoW został wydany w dwa lata po premierze trzeciego Warcrafta. Historia może się więc powtórzyć. Co byście powiedzieli na połączenie MMO z FPSem? Activision już kombinuje jak „wyłudzić” od graczy abonament za granie w CoDa. Być może Blizzard uprzedzi swojego korporacyjnego partnera ;)

Miejsce 2 – Unannounced Game Tittle

Taką enigmatyczną nazwą możemy znaleźć wśród ofert pracy umieszonych na oficjalnej stronie Blizzarda. Co ona oznacza? Nad czym pracuje Blizzard w „lochach” swojej siedziby w Kalifornii? Z pewnością nie jest to gra z serii Diablo oraz Starcrafta, bo ich kontynuacje już poznaliśmy. Może więc Warcraft IV? A może zupełnie nowa marka? Nie dawno w sieci pojawiły się informacje od „wiarygodnego” informatora, wedle których to właśnie nad nowym Warcraftem pracuje Blizzard. Podobno premiera jest zaplanowana na rok 2012, a gra ma ukazać się również na PS3 oraz X360. Osobiście bardzo czekam na W4, ale te informacje wydają mi się wyssane z palca. Nie ma najmniejszych szans, żeby Blizzard wydał grę w 1,5 roku po jej ogłoszeniu ;) A co jeśli ten nieogłoszony jeszcze tytuł, nie jest kolejnym Warcraftem? W takiej sytuacji wydaje się niemal pewne, ze nie będzie to RTS (jest już SC2) oraz H&S (nadchodzi D3). Więc co? Moim największym marzeniem jest gra cRPG od Blizzarda! Pracujący tam ludzie tworzą niesamowite światy, które zwyczajnie marnują się w RTSach czy MMO. Dalej Blizzard! Zróbcie wreszcie porządną grę fabularną!

Miejsce 1 – zapowiedź wydania Diablo 3 w 2011 roku

Fani Starcrafta czekali 3 lata od czasu ujawnienia SC2 w Korei, do wydania go w ostatnie wakacje. Maniacy Diablo nie mogą być gorzej traktowani! Diablo 3 ma być w 2011! Koniec i kropka! Więcej po prostu nie wytrzymam ;p  

kwiść
22 października 2010 - 11:57