Nowe gry na Xbox LIVE - Faery: Legends of Avalon The UnderGarden i Guwange - Hed - 12 listopada 2010

Nowe gry na Xbox LIVE - Faery: Legends of Avalon, The UnderGarden i Guwange

 

W tym tygodniu na Xboksie 360 pojawiły się trzy zróżnicowane gry Arcade. O jednej z nich, czyli Faery: Legends Of Avalon, pisaliśmy kilka dni temu - baśniowa produkcja spodoba się miłośnikom przygodówek, strategii i RPG. Pozostałe dwa tytuły są równie ciekawe – stonowany The UnderGarden przyniesie ukojenie, a szalony Guwange dużą porcję adrenaliny.

The UnderGarden

The UnderGarden to cicha i spokojna produkcja, a także prawdziwa uczta dla zmysłów (dzięki świetnej grafice i przyjemnej muzyce). W grze wcielamy się w podwodną istotę pobudzającą do życia roślinność. Na każdym z kilku poziomów musimy rozwiązać proste zagadki - najczęściej wymagają one wykorzystania specjalnych owoców, które sami „hodujemy”.

Gra wygląda naprawdę dobrze i stawia na relaksującą rozgrywkę. Poziom trudności nie jest może duży, ale to sprawia, że przygoda powinna spodobać się prawie wszystkim. Wyzwaniem dla graczy będzie natomiast zebranie ukrytych przedmiotów na poszczególnych poziomach. The UnderGarden jest dostępny w dziale Gry zręcznościowe za 800 punktów Microsoftu.

Guwange

Po relaksujących przygodach pod wodą warto sprawdzić Guwange, czyli przeróbkę klasycznej japońskiej strzelanki, której pierwowzór pojawił się na automatach w 1999 roku. W grze przenosimy się do średniowiecznej Japonii, aby siać zniszczenie wśród samurajów i demonów. Celem gry jest zebranie magicznych talizmanów i uwolnienie bohaterów od klątwy.

Guwange wyróżnia się, bo często manipuluje sposobem ukazania akcji i zawiera ciekawy system rozgrywki. Każdy z bohaterów dysponuje bowiem specjalnymi umiejętnościami – w tym magicznym „duchem” (shikigami). Jak przystało na japońskie "shmupy" (czyli strzelanki arcade) produkcja jest naprawdę szalona. Pełna wersja kosztuje 800 punktów Microsoftu.

Hed
12 listopada 2010 - 09:57