Kiedy Xbox One wyjdzie w Polsce? Czy wystarczy PS4 na polską premierę? – plotki z branży - Hed - 22 listopada 2013

Kiedy Xbox One wyjdzie w Polsce? Czy wystarczy PS4 na polską premierę? – plotki z branży

Kiedy Xbox One wyjdzie w Polsce? (zdjęcie pochodzi z www.xbox.com)

W tym tygodniu na świecie zadebiutował Xbox One, a my wciąż nie wiemy, kiedy konsola wystartuje w Polsce. W przyszłym tygodniu odbędzie się za to polska premiera PlayStation 4 i nie wiadomo jaka będzie dostępność sprzętu na naszym rynku (ze względu na duże zainteresowanie). Być może mam odpowiedzi na te pytania – nieoficjalne, niepotwierdzone ale prawdopodobne. Kiedy wyjdzie Xbox One w Polsce? Czy starczy pudełek z PlayStation 4 na premierę?

Informacje do przekazania mam dwie. Zanim do nich przejdziemy, wyjaśnię, że otrzymałem je od osoby, która pragnie zachować anonimowość. Skąd pewność, że można jej wierzyć? Bo wiem, że ma kontakt z osobami i instytucjami, które mogą posiadać poniższą wiedzę. Podchodzę ostrożnie do takich doniesień, więc zaznaczam, że mogą one być prawdziwe tylko w części, nieprawdziwe lub ulec zmianie z czasem. Po tym nudnym wstępie przechodzimy do plotek.

  • Kiedy Xbox One będzie miał oficjalną premierę w Polsce? Według informacji, które otrzymałem, polska premiera konsoli Xbox One odbędzie się w listopadzie 2014 roku. Takie podobno są plany polskiego oddziału firmy Microsoft na dzień dzisiejszy. Sprzęt powinien zadebiutować pod koniec listopada, chociaż to jest już szczegółowa informacja, więc nie przywiązywałbym do niej wagi.
  • PlayStation 4 trafi do sprzedaży w Polsce 29 listopada – to wiemy. Wiadomo też, że sprzętu zabraknie na premierę. Jak wygląda sytuacja? Podobno pokrycie dostawy PlayStation 4 na dzień premierowy (tzw. „day one”) w Polsce wystarczy tylko na 60% zamówień przedpremierowych (tzw. „pre-orderów”), a co dopiero mówić o normalnej sprzedaży sklepowej. Jeśli wierzyć źródłu, najwięcej sztuk konsoli otrzyma sieć sklepów Euro RTV AGD.

Znaczenia obu powyższych informacji, o ile są prawdziwe i nie ulegną zmianom, chyba tłumaczyć nie trzeba. Pierwsza mówi, że na oficjalny start Xboksa One w Polsce poczekamy dłużej niż sądziliśmy do tej pory (do tej pory nieoficjalnie mówiło się o premierze w czerwcu 2014 roku). Druga oznacza, że zakup PlayStation 4 w dniu premiery bez zamówienia przedpremierowego może być kłopotliwy. Osoby polujące na sprzęt wiedzą też, gdzie powinny go szukać.

Czy uda się zdobyć PS4 bez pre-ordera? (zdjęcie pochodzi z www.playstation.com)

Jeszcze raz podkreślam, że powyższe informacje mogą okazać się nietrafione, bo domyślam się, że sytuacja cały czas się zmienia. Może jednak pomogą w dotarciu do oficjalnego potwierdzenia, kiedy oficjalnie otrzymamy Xboksa One. Konsola jest przecież dość interesująca, podobnie zresztą jak PlayStation 4. Sam śledzę ceny i zastanawiam się, którą z nich kupić – na razie wygląda na to, że obie są równie interesujące. Zresztą to spór na zupełnie inną okazję.

Hed
22 listopada 2013 - 10:13