Klasyki Xbox LIVE - The Misadventures of P.B. Winterbottom - Hed - 3 grudnia 2010

Klasyki Xbox LIVE - The Misadventures of P.B. Winterbottom

 

W ostatnich latach rynek gier niezależnych przeżywa prawdziwy rozkwit – dzięki temu dostaliśmy wiele świetnych produkcji na łamach Xbox LIVE. Jedną z nich jest bez wątpienia The Misadventures of P.B. Winterbottom, czyli niezwykła opowieść o pewnym  złodzieju wyrobów cukierniczych, która zachwyciła recenzentów i spodobała się graczom.

Tytułowy P. B. Winterbottom to złodziej ciast odziany w gustowny frak i cylinder. Podczas swoich przygód bohater trafił na niezwykły wypiek zaginający czas i przestrzeń. Dzięki niemu Winterbottom może wykonywać kilka czynności jednocześnie i w ten sposób ukraść jeszcze więcej smakołyków. Żeby tego dokonać trzeba jednak rozwiązać wiele zagadek logicznych.

Powyższy pomysł brzmi może abstrakcyjnie, ale wystarczy powiedzieć, że gra w dużym stopniu przypomina takie hity jak Braid. Na kolejnych pozioma zmagamy się z coraz trudniejszymi łamigłówkami, do rozwiązania których trzeba wykorzystać specyficzne umiejętności bohatera. Zabawa wymaga więc niekonwencjonalnego podejścia i eksperymentowania.

Siła tej gry tkwi nie tylko w ciekawej fabule, czy wciągającej rozgrywce, ale i w oprawie audiowizualnej. Twórcy ze studia The Odd Gentlemen postawili na czarno-białą grafikę o artystycznym zacięciu. Do tego trzeba dodać świetną, szelmowską muzykę i odpowiednie dźwięki. Dzięki temu produkcja wyróżnia się, bo wygląda oraz brzmi niezwykle.

Jeśli chcecie pomóc najsłynniejszemu złodziejowi ciast z The Misadventures of P.B. Winterbottom to zajrzyjcie na stronę Xbox.com. Gra kosztuje 800 punktów Microsoftu.

Hed
3 grudnia 2010 - 14:00