UFO - stary klasyk w nowych szatach - yasiu - 9 stycznia 2011

UFO - stary klasyk w nowych szatach

Nad pierwszym UFO Enemy Unknown (lub jak mawiają w Ameryce X-COM: Ufo Defense), jak wielu, spędziłem mnóstwo czasu którego za zmarnowany uznać nie można. Pomysł był prosty, my, dobrzy ziemianie, kontra potwory z kosmosu mające chrapkę na naszą małą planetę.  Gra toczyła się na dwóch głównych płaszczyznach. Strategiczno-ekomonicznej polegającej na zarządzaniu naszymi skromnymi zasobami i rozwoju technologii oraz na płaszczyźnie taktycznej, gdzie lufa w lufę stawaliśmy do walki z różnymi rodzajami ufoków.

Tak wygląda odświeżone UFO

Gra doczekała się kilku części - odebranych przez graczy w bardzo różny sposób. Dziś, ten tytuł pamiętają raczej tylko starsi gracze, ewentualnie młodsi którzy mają zacięcie do klasyki. Dla wszystkich jednak klasyczne UFO może być dziś ciężkie w odbiorze. Nie wygląda tak, jak współczesne gry, a to dla wielu graczy wielce istotny czynnik.

Może warto więc zaglądnąć na tą stronę i po ściągnięciu nieco ponad 500 megowego pliku, zapoznać się ze współczesną wersją klasycznego UFO? Nawet, jeśli nie jest to dokładnie to samo, darmowa gierka może dostarczyć wiele radości. Plusem może być fakt, że jest dostępna pod Windowsa, Linuxa oraz MacOS.

yasiu
9 stycznia 2011 - 13:12