Światełko w tunelu vol. 4 - Eksterminacja robotów i popsuty balon - yasiu - 17 lutego 2011

Światełko w tunelu vol. 4 - Eksterminacja robotów i popsuty balon

Przeglądając to co dzieje się w światku gier niezależnych trafiam na bardzo różne pozycje. Czasem są to tytuły bardzo stare, czasem rzeczy całkiem nowe, a czasem dopiero powstające. Nie zawsze prawdę mówiąc wnikam, czy coś w co gram to nowość czy rzecz oklepana, celuję jednak z pokazaniem w tym cyklu pozycji ciekawych, niezależnie od ich statusu.

Wszystkie artworki i sama gra są utrzymane w podobnej konwencji

Demiurgów gracze znają, może nie zawsze ich logo pojawia się jako największe, ale pojawiało się w wielu znanych grach. Z tytułów o których rozmawiałem dziś, wystarczy wymienić Borderlands przy którym ekipa z Bostonu pracowała nad trybem areny. Teraz szykują grę sami, od zera do końca, bez wielkich głów patrzących z góry i wymagających określonych rozwiązań.  To kolejna gra z podobnym poczuciem humoru które mi pasuje i mam nadzieję, że będzie go więcej. Szkoda, że na Shoot many robots trzeba jeszcze poczekać. Jak Wam się podoba ten trailer?

Drugi proponowany tytuł czyli Balloon Diaspora, jest już dostępny - ściągnięcie go ze strony Cardboard Computer - Balloon Diaspora to króciutka - jej ukończenie zajmuje około 15-20 minut - gra przygodowa. Nie będę wnikał w fabułę, ta też jest prosta. Tym, co mnie urzekło szczególnie w tej grze jest sposób prezentacji. Grafika jest niesamowita, prosta lecz sugestywna i trzymająca klimat który podkreśla - w doskonały wręcz sposób - muzyka. Dla samej muzyki której autorem jest Oliver Blank warto poświęcić te kilkanaście minut na grę. Nie znajdziecie tu skomplikowanych zagadek, puzzli, całość pozostawia uczucie niedosytu, ale takie perełki pamięta się długo i wspomina miło.

Zapraszam do poprzednich części:

Światełko w tunelu - gry niezależne

Światełko w tunelu vol.2 - Mały Barbarzyńca

Światełko w tunelu vol.3 - Super Laser Racer

yasiu
17 lutego 2011 - 21:31