yasiu

głowa rodziny poza rodziną

najnowszepolecanepopularne

MMA #20 - trailer KSW - w końcu mi się podoba

Dobry dzień na wspomnienia...

Guild Wars 2 i Prometeusz

Diablo III - bo to dobra gra jest i basta

Nie ma żadnego serialu wartego oglądania...

W pół godziny... Wersal

MMA #20 - trailer KSW - w końcu mi się podoba

Mój stosunek do oprawy i odpustowości KSW raczej nie należy do tajemnic. Dawno nic nie pisałem więc w dwóch słowach - same gale moim zdaniem idą w dobrym kierunku. Bardziej sportowo niż pod względem oprawy, ale w sumie to własnie wartość sportowa jest w tym wszystkim najważniejsza. Dziś natomiast zobaczyłem trailer zbliżającej się gali KSW i chociaż zapewne mylę światełko w tunelu z płomieniem zapalniczki, to i tak mi się podoba. Nie razi oczu, nie bije z niego niski koszt produkcji, ogląda się go dobrze i pokazuje to, co ma pokazywać.

czytaj dalejyasiu
27 sierpnia 2013 - 15:50

Dobry dzień na wspomnienia...

Rok temu o tej porze wracałem co samolot poleci z delgacyjnego wyjazdu. Wracałem szybko, bo dzień dziecka i stado moich małych pomiotów czekało na tatę i na prezenty (albo odwrotnie :D) Udało mi się jednak w całym tym zamieszaniu opublikować tekst który powstał pod wpływem impulsu, a raczej komentarzy pod recenzjami Diablo 3. Przeczytajcie go po roku i dajcie znać, czy z perspektywy czasu nową odsłonę tej marki oceniono słusznie.

czytaj dalejyasiu
1 czerwca 2013 - 08:27

Guild Wars 2 i Prometeusz

Nowa klawiatura to zawsze okazja, żeby coś napisać. Trzeba przecież przetestować sprzęt w warunkach bojowych. Tak się przypadkiem składa, że nawet jest o czym pisać, trzeba się tylko zdecydować. Po pierwsze palmę pierwszeństwa wśród gier które czasem odpalam straciło Diablo III, pojawił się Guild Wars 2. Po drugie zdarzyło nam się wczoraj obejrzeć film, który przy swojej premierze wzbudził wiele kontrowersji. Zgarnął wśród moich znajomych chyba tyle samo głosów na plus co na minus. Tymczasem u mnie... wychodzi na zero.

Słuchajcie ekipa, nie wiemy co to jest, więc na pewno trzeba w tym pogrzebać...
czytaj dalejyasiu
15 września 2012 - 15:15

Diablo III - bo to dobra gra jest i basta

yasiu ocenia: Diablo III
95

Podobno życie toczy się w cyklach. Coś w tym jest, choćby na przykładzie moim i gier komputerowych. Dwanaście lat temu byłem pierwszym Polakiem który grał w Diablo II i pisałem pierwszą recenzję w polsce. W zeszłym roku byłem jednym z pierwszych, którzy zagrali w Diablo III i tym razem o grze nie pisałem, tylko miałem przyjemność pracować nad jej polską wersją. Emocjonalny związek z tytułem i obecność w napisach końcowych do tej pory skutecznie powstrzymywały mnie przed wystawieniem Diablo III notki wliczanej do średniej serwisu. Może już czas się przełamać?

A co, może Diablo też była kobietą?
czytaj dalejyasiu
8 września 2012 - 13:34

Nie ma żadnego serialu wartego oglądania...

Obserwując ostatnio wątek dotyczący seriali na forum GOLa można odnieść wrażenie, że na całym świecie emitowany jest jeden serial. Prawie każda próba skierowania dyskusji w inną stronę powoduje wcześniej czy później powrót wpisów pełnych spoilerów – bo przecież nie można zdradzać, co dzieje się w Breaking Bad. Podobno, poza tym serialem, nie dzieje się w tej chwili nic innego.

Ten Walt jest naprawdę sympatyczny - chociaż oszczędny w słowach.
czytaj dalejyasiu
25 sierpnia 2012 - 07:35

W pół godziny... Wersal

Wersal to położona pod Paryżem miejscowość (i gmina) znana głównie z położonego tam kompleksu pałacowego. Ludwiki, z czternastym na czele, postanowiły machnąć sobie pałacyk od którego innym mordy zbledną. Udało się. Mordy najpierw zbladły, potem się wkurzyły, a potem to już wiadomo. Do pałacu nadal ciągną tłumy ludzi, Wersal jest dość modnym miejscem na wycieczki. Ja oczywiście do klasycznego turysty mam daleko, więc zwiedziłem Wersal w trybie błyskawicznym.

Widok na Wersal z miejsca w które trafiłem całkiem przypadkiem.
czytaj dalejyasiu
23 czerwca 2012 - 19:38

e-sport - itzMorglum - wywiad z komentatorem

Kilka tygodni temu pisałem o wrażeniach z odwiedzin w kinie. Nie byłem na filmie, oglądałem jak magicy grają w Starcraft 2. Dziś, w związku z poprzednim tekstem, krótki wywiad z Marcinem Lelontko – jednym z komentatorów tej imprezy. Miłej lektury. Bez owijania w bawełnę, zaczynam od pierwszego pytania.
To logo ma w sobie moc...


czytaj dalejyasiu
16 czerwca 2012 - 19:32

Miało być o Diablo III...

Najpierw miałem pisać o Diablo III. W końcu trochę już gram i mógłbym podzielić się wrażeniami. Potem jednak przytrafiło się odpalenie bety Guild Wars 2 – i małżonka mi świadkiem, trochę wsiąkłem. Izmieniłem zdanie - o Diablo mogę napisać kiedykolwiek, a ta beta jest na tyle dobrym kawałkiem gry, że trzeba o niej, póki gorące. Pojawiło się jednak coś jeszcze innego, dlatego będzie nieco inaczej, niż miało być.

Kto zerknie na fotkę i ma dzieci, zapewne zrozumie, dlaczego piszę o tym, o czym piszę.
czytaj dalejyasiu
9 czerwca 2012 - 20:11

yasiu w podróży #5 - ja oceniam, ty oceniasz, oni oceniają

Kolejna podróż, kolejna okazja do napisania czegoś bez dostępu do Internetu. W temacie który chcę dziś poruszyć dostęp i tak potrzebny nie jest, bo mowa będzie o ocenianiu gier. Nie spodziewajcie się jednak głębokiego wywodu i analizy ocen wystawianych mniejszym lub większym tytułom przez graczy i recenzentów. W zasadzie większość aspektów pominę. Mam jeszcze chwilę czasu do samolotu ewentualnie do momentu, kiedy zainstaluje mi się Baldurs Gate 2 – mam teraz świetną okazję, żeby przypomnieć sobie ten tytuł.

Kiedy Rubens malował Trzy Gracje, panie zgarniały noty rzędu 9/10 - dziś ledwie mieszczą się na skali.
czytaj dalejyasiu
1 czerwca 2012 - 15:09

Jak nazwać Diablo III

Od premiery Diablo III śledzę intensywnie komentarze na forum GOLa. Odkąd opublikowano recenzję Czarnego, przybyło tematów do śledzenia, a mi tematów, na które chciałbym napisać. Jednak chyba przetrenowałem, nie mam nastroju albo siły dyskutować czy przedstawiać swojego punktu widzenia. Przynajmniej dziś, bo dzień był intensywny i nie mam większej ochoty wsadzać kija w mrowisko.

Długo już gram, a takie obrazki ciągle wywołują uśmiech - niezależnie od konfiguracji, solo czy w drużynie.
czytaj dalejyasiu
26 maja 2012 - 20:10