Gamingowe środy we Wrocławiu - turniej Marvel vs. Capcom - yasiu - 24 marca 2011

Gamingowe środy we Wrocławiu - turniej Marvel vs. Capcom

O cyklu imprez (o ile to nie za duże słowo) Wednesgame wiedziałem od dawna. Jeden z wrocławskich klubów co tydzień w środę umożliwia gościom granie w Guitar Hero a oprócz tego dostępne są inne growe atrakcje. Wczoraj w końcu udało mi się klub odwiedzić, wrażenia całkiem pozytywne.

Miałem na miejscu spotkać się z kilkoma osobami znanymi z Blipa i FB, ale jakoś się nie udało - jedyny którego znam z twarzy gdzieś się ukrył). Tak czy inaczej pokręciłem się trochę i pooglądałem w czym rzecz. Według opisu na stronie, klub staje się areną starć nie tylko w Guitar Hero i grach konsolowych, podobno też urzędują tu karciarze i maniacy planszówek, ale chyba kryli się po toaletach ew. po sali dla palących, bo nikogo takiego nie uświadczyłem.

Główna sala klubu - wyposażona w niewielką scenę - to miejsce koncertów z udziałem Guitar Hero. Popatrzyłem chwilę, posłuchałem, wygląda to ciekawie. Całkiem inne wrażenia - nawet obserwując - ma się grając przed sceną, przed porządnym nagłośnieniem, za ekran mając spory obraz zapodawany przez rzutnik. Muzycznie urywa to czapkę z głowy, technicznie to ja się nie wypowiem, ale z tego co pamiętam to grajkom do poziomu Rysława bardzo daleko.

Znacznie ciekawsza rzecz działa się w mniejszej sali. Tu odbywał się turniej Marvel vs. Capcom 3 - wzięło w nim udział dziesięć osób (więcej niż w Warszawie jak głosi blipowa plotka) - widziałem jedną rundę składającą się z pięciu walk. Gra robi wrażenie, ale poziom zawodników też. Sam pro gamerem nie jestem - szczególnie jeśli chodzi o bijatyki - więc to co wyczyniali na ekranie było dla mnie imponujące, komentarze publiczności zresztą też. 

Nie wiem kto wygrał, bo nie widząc żadnej znajomej gęby i będąc zbyt nieśmiałym, żeby zagadywać przypadkowych ludzi, dokonałem ewakuacji. Niemniej, polecam zaglądnąć w środę do Liverpoolu, na pewno będzie się jeszcze wiele działo. 

Przy okazji, pozdrowienia dla celebryty wrocławskiego gejmingu Shinka - propsy! :)

Czy w waszych miastach odbywają się podobne imprezy? Podzielcie się :)

yasiu
24 marca 2011 - 12:57